Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Žinių pasidalijimo sistema

Žinių pasidalijimo sistema

Aprašymas

Įvadas. Žinių pasidalijimo sistemos teorinė apžvalga. Informacija ir komunikavimas. Dalijimasis žiniomis ir žinių platinimas. Tinkamos sąlygos dalytis žiniomis ir jas platinti. Sunkumai dalijantis žinioms. Žinių pasidalijimo tinklų kūrimas. Organizacijos parama žinių platinimui ir dalijimuisi jomis. Žinių platinimas naudojantis kompiuterių tinklais. Siemens ShareNet žinių pasidalijimo sistema. Probleminės srities apžvalga. Siemens ShareNet kūrimasis. Pirmasis žingsnis. Konceptuali fazė. Antrasis žingsnis. Globalinis vystymasis. Trečiasis žingsnis. Skatinamųjų priemonių įvedimas į sistemą. Ketvirtasis žingsnis. Grupės plėtimas. Penktasis žingsnis. ShareNet sistemos nauda. ShareNet pavyzdys žinių vadybos kontekste. Išvados.

Ištrauka

Versle spartus žinių platinimas ir visuotinis "geriausių praktikų" naudojimas yra privalomas. Norėdamos išgyventi konkurencijos tarp geriausių sąlygomis, įmonės turi imtis ilgalaikių investicijų į šias sritis. Dalinantis žiniomis būtina įvertinti, kad susiduriama su įvairiomis kliūtimis, be to ir patys žmonės dažnai nenoriai dalijasi žiniomis ir sukaupta praktika darbe. Taigi, norint gauti kuo didesnę naudą iš žinių pasidalijimo, būtina suprasti proceso veikimą.
Darbo tikslas – išsiaiškinti ir pateikti žinių esmę, pasidalijimo svarbą organizacijai bei išsiaiškinti, kaip vyksta pats pasidalijimo procesas.
Pirmoje dalyje apžvelgėme žinių pasidalijimą teoriniu aspektu. Pateikėme informacijos ir komunikavimo esmę, dalijimosi žiniomis svarbą organizacijai. Aprašėme, kokios turi būti sąlygos efektyviam žinių pasidalijimui, su kokiomis kliūtimis yra susiduriama šiame procese bei kaip organizacija galėtų paskatinti žinių pasidalijimą tarp darbuotojų ne tik vietiniame padalinyje, bet ir tarptautiniu mastu. Tobulėjant technologijoms išsiaiškinome, kaip vyksta žinių perdavimas kompiuterių tinklais.
Antroje dalyje pateikiame Siemens kompanijos ShareNet susikūrimo eigą, kuri apima penkis žingsnius. Išanalizavome šios sistemos suteiktą naudą kompanijai.
Trečioje dalyje apibendrinome, kokį indėlį įnešė Siemens į žinių vadybos kontekstą, sukurdama ShareNet žinių pasidalijimo sistemą, bei kompanijos ateities planus žinių pasidalijimo sferoje.
Darbą sudaro 21 psl.
Darbe yra 3 iliustracijos.
Darbe panaudoti 7 literatūros šaltiniai.

Geras vadovų ir bendradarbių informuotumas yra būtina sudedamoji jų valdymo dalis. Be jo vadovauti sunku, o dažnai ir iš viso negalima. Tai būtina kooperatinio valdymo priemonė.
Gerai organizuota įmonė turi gerą informacinę sistemą, kai pakankama informacija laiku pateikiama vartotojams. Informacijos svarba tiek išaugo, kad šiandien kalbama apie ją kaip apie ketvirtąjį gamybos veiksnį. Ji dabar padeda darbo eigą ne tik racionalizuoti, bet vaidina svarbų vaidmenį ir formuojant įmonės strategiją. Informacijos perdavimo būdai yra trys:
žodinė informacija – nurodymai, pokalbis, tarnybinis pokalbis, posėdžiai, pranešimai ir t. t.;
rašytinė informacija – pranešimai, potvarkiai, instrukcijos, informaciniai lapeliai ir t.t.;
grafinė informacija – piešiniai, grafikai ir t.t. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-03
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis211.41 KB
AutoriusNeringuttee
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLaukštutienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ziniu pasidalijimo sistema [speros.lt].rtf
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Laukštutienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą