Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Paslaugų analizė: servisas "Volvo Trucks of Lithuania"

Paslaugų analizė: servisas "Volvo Trucks of Lithuania"

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

"Volvo trucks of Lithuania", Šiaulių filialo sunkvežimių serviso techninio aptarnavimo teikiamų paslaugų analizė. Įvadas. Darbo tikslas: išsiaiškinti kokios būtent paslaugos yra teikiamos ir kaip jos yra teikiamos. Išanalizuoti kokie darbai ir veiksmai yra atliekami nuo užsakovo kreipimosi į įmonę iki turto gražinimo savininkui. Paslaugos sampratos suvokimas aptarnavimo bei kitose srityse. Paslaugos samprata ir savybės. Paslaugų savybės. Sąvokos aptinkamos plėtojant aptarnavimo paslaugų temą. Paslaugų tiekėjų kvalifikacija. Kvalifikacijos kėlimo būtinybė. Sunkvežimių serviso "VOLVO Trucks of Lithuania" teikiamos paslaugos. Teikiamos paslaugos. Darbinio proceso schema. Išvados.

Ištrauka

Verslo ir vadybos įvado kursinio darbo tema "VOLVO Trucks of Lithuania", Šiaulių filialo sunkvežimių serviso techninio aptarnavimo teikiamų paslaugų analizė. Šiandieninėje vartotojiškoje visuomenėje labai aktuali yra kokybiškų paslaugų jas atliekant kvalifikuotiems darbuotojams ieškojimas ir naudojimas. Tema aktuali plačiam visuomenės ratui, serviso remonto paslaugomis naudojasi tiek didelį kiekį transporto priemonių skaičių turinčios įmonės tiek pavieniai kelių sunkvežimių savininkai. Paslauga plačiai žinoma, bet netyrinėta, nesigilinta į jos esmę. Teorinėje dalyje daugiausia dėmesio skirta paslaugos sąvokos supratimui ir išsiaiškinimui bei kaip paslauga yra neatskiriama nuo darbuotojų kvalifikacijos. Darbo pabaigoje pateikiami keli patarimai darbo našumui ir kokybei gerinti. Taip pat keli pastebėti trūkumai ir galimi metodai jiems pašalinti.
Darbo tikslas: išsiaiškinti kokios būtent paslaugos yra teikiamos ir kaip jos yra teikiamos. Išanalizuoti kokie darbai ir veiksmai yra atliekami nuo užsakovo kreipimosi į įmonę iki turto gražinimo savininkui.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kas tai yra paslauga;
2. Kokios paslaugos yra teikiamos Volvo Trucks of Lithuania įmonėje;
3. Koks kelias yra nuo pat paslaugos teikimo pradžios iki pat galo.
Darbo objektas: "Volvo Trucks of Lithuania", Šiaulių filialo sunkvežimių techninis servisas.
Metodai: pokalbiai su įmonės vadovu nagrinėjant tikslius klausymus susijusius su nagrinėjimo objektu, įmonėje išleistų pažintinių leidinių nagrinėjimas, gilinimasis į teorinę medžiagą rastą daugiausiai internete, didžiausią dalį praktinės dalies sudaro objekto stebėjimas darbo metu ir analizavimas kaip yra atliekami darbai, jų eiga, kuri vėliau pateikiama lentelės pavidalu.
Šiame kursiniame darbe nenagrinėjamas pelnas gaunamas suteikus paslaugas ar pardavus prekes (detales), nes tai yra netikslinga, nesusiję su nagrinėjima tema, bei netyri tiesioginio ryšio su paslaugų analize.


Norėdami suvokti paslaugų veiklos savitumą, pirmiausia reiktų išsiaiškinti, kas yra paslauga ir kuo ji skiriasi nuo materialios prekės. Formuluoti paslaugos apibrėžimą skatina keletas aplinkybių, iš jų ypač paminėtinos dvi:
Pirma, tai poreikis apibrėžti paslaugų sektorių, nustatyti jo vietą ir vaidmenį ūkio struktūroje, poveikį makroekonomikos bei mikroekonomikos procesams: augimui, užimtumui, investiciniam aktyvumui ir pan.
Antra, būtinybė suvokti paslaugos esmę tam, kad būtų galima priimti teisingus vadybos bei marketingo sprendimus firmoje.
Surasti universalų paslaugos apibrėžimą pirmiausia trukdo paslaugų įvairovė. Paslaugos sąvoka turi daugelį reikšmių, apimančių veiklą nuo asmeninės paslaugos iki paslaugos kaip produkto sudėtinės dalies; pavyzdžiui lengvųjų automobilių ar sunkvežimių techninis remontas. Mašina, sunkvežimis ar koks kitas tolimas nuo paslaugos produktas supanašėja į paslaugą vartotojui, jei pardavėjas stengiasi pritaikyti prekę individualiems vartotojo reikalavimams šiam produktui. Individualiajam reikalavimui galima priskirti transporto priemonės paruošimą pagal tam tikrus vartotojo, savininko reikalavimus jo patogumui. Mašina, be abejo, yra fizinė prekė, bet būdas, kuriuo ji vis dažniau pateikiama šiuolaikiniam vartotojui, kai atsižvelgiama į jo individualias ypatybes ir pageidavimus, jau yra paslauga. Klestinčios chemijos pramonės firmos, parduodamos savo produktus, kartais siūlo jų naudojimo paslaugas. Avalynę gaminančių kompanijų administracija gali įkurti reklamacijas patenkinantį padalinį, kuris teikia paslaugas vartotojui, keisdamas nekokybišką prekę. Nors vartotojas tokį keitimą dažniausiai suvokia kaip papildomą vargą, o ne paslaugą, tai nekeičia esmės. Juk pasinaudojus teikiama paslauga visada gaunama nauda, ją gauna tiek vartotojas tiek tiekėjas. Firmos, turėdamos tokių "užmaskuotų" paslaugų, gali įgyti rinkoje konkurencinį pranašumą, t.y. paslaugomis vilioti klientus, taip pritraukiant daugiau lėšų ir galimų naujų pastovių klientų. Dabar rinkoje vis dažniau siūlomas prekės – paslaugos derinys priartina paslaugą prie materialiosios prekės ir tiesiogine, ir perkeltine prasme.
Suformuluoti paslaugos apibrėžimą labai sudėtingas uždavinys. Bet koks paslaugos apibrėžimas gali būti atmestas dėl to, kad visada atsiras reiškinių, kurie visuotinai pripažįstami paslaugomis, tačiau netelpa į jį. Kita vertus, galima teigti, kad tas ar kitas paslaugos apibrėžimas apima reiškinį, kurį visuomenė laiko preke, o ne paslauga.
Pateikiami kai kurių autorių suformuluoti tradiciniai paslaugos apibrėžimai: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-23
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis32.06 KB
AutoriusLaimute
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLekt. G. Svirskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paslaugu analize servisas Volvo Trucks of Lithuania [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. G. Svirskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą