Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Šiaulių miesto įmonių dalyvavimo Europos Sąjungos (ES) programose tyrimas vadovų požiūriu

Šiaulių miesto įmonių dalyvavimo Europos Sąjungos (ES) programose tyrimas vadovų požiūriu

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Projektai. Projekto savybės. Projektų klasifikacija. Projektų valdymo samprata. Projektų valdymo metodai. Europos Sąjungos programos siūlomos Lietuvoje. Leonardo da Vinči programa. Sapard programa. Socrates programa. Phare programa. Šiaulių miesto įmonių dalyvavimo Europos Sąjungos programose tyrimas vadovų pažiūriu. Tyrimo pristatymas. Respondentų apklausos rezultatų analizė. Išvados. Darbas iliustruotas diagramomis (10). Išnašos.

Ištrauka

Kursinio darbo tema – Šiaulių miesto įmonių dalyvavimo ES programose tyrimas vadovų pažiūriu.
Objektas – Šiaulių miesto įmonės.
Kursinio darbo tikslas – atlikti tyrimą Šiaulių miesto įmonėse apie dalyvavimą ES programose vadovų pažiūriu.
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti sąvokos "projektas" reikšmę.
2. Išnagrinėti projekto rūšis.
3. Išsiaiškinti kokios yra ES programos.
4. Atlikti tyrimą Šiaulių miesto įmonėse.
5. Atlikti anketų analizę.
Metodai:
1. Literatūros šaltinių analizė.
2. Tyrimo anketų analizė .
Aktualumas – ES rengiamos programos yra aktualios įmonėms, nes dalyvavimas juose – galimybė gauti finansinę paramą.
Naujumas - kadangi Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, tai ES rengiamos programos yra svarbios ne vien tik Lietuvai, bet ir patiems lietuviams.

Projekto sąvoka apibūdinama įvairiai: kaip laikina veikla, apibrėžta tikslaus pradžios ir pabaigos momentu; kaip susitarimas, turintis tam tikrus tikslus; kaip dokumentas, finansiškai, techniškai ir socialiai pagrindžiantis tikslus; kaip sistema apimanti suformuluotus tikslus, kurių realizavimui sukuriami objektai, diegiami technologiniai procesai, nustatomi reikalingi ištekliai, numatomi valdymo sprendimai ir priemonės jiems įgyvendinti. (Neverauskas B. ir kt., 2001)
Vieningo projekto apibrėžimo nėra, todėl tikslinga apžvelgti projekto metodiką apibūdinančiuose literatūros šaltiniuose.
Pagal Projektų Valdymo Instituto, apjungiantis visas pagrindines projektų valdyme orientuotas organizacijas, pateiktą apibrėžimą, projektas – tai laikina veikla, orientuota sukurti unikalų produktą ar paslaugą. Laikina reiškia jog projektui nustatomas tikslus pradžios ir pabaigos momentas. Terminas "unikalumas" atspindi projekto rezultato (produkto ar paslaugos) naujume, kuris duos naudą kažkuriam klientui ar grupei projektu suinteresuotų asmenų. Produktas ar paslauga gali būti unikali net tuo atveju jei tai kas yra daroma dabar jau buvo atlikta daug kartų prieš tai, tačiau skiriasi projekto savininkas, dizainas, vieta, kontraktai ir t.t. (Neverauskas B. ir kt., 2001)
Anglijos projektų vadovų asociacija į projektą žiūri, kaip į veiklą turinčią konkrečius tikslus, kurie paprastai apima tikslius reikalavimus terminams, biudžetui ir pasiektų rezultatų kokybei.
Pasaulio bankas teigia, jog projektas apima tarpusavyje susijusių darbų kompleksą,, kurie atliekami siekiant specifinio tikslo, ribotą laiko tarpą, naudojant griežtai apribotą biudžetą.
Clifford F. Gray projektą apibūdiną kaip kompleksines, koordinuojamas, vienkartines pastangas apribotas laiko, biudžeto, resursų, ir kryptingų atlikimo specifikacijų skirtų patenkinti vartotojų poreikius. Anot autoriaus, kaip ir kitų veiklos krypčių, projekto pagrindinis tikslas – patenkinti vartotojo lūkesčius. (Neverauskas B. ir kt., 2001)
Literatūroje skiriamos objektyvioji ir subjektyvioji projekto prasmės.
Objektyvioji prasmė. Šia prasme projektas apima materialiųjų ir žmogiškųjų išteklių visumą, skirtą tam tikrai problemai išspręsti, bei šio spendimo gautus ir laukiamus rezultatus.
Subjektyvioji prasmė. Šia prasme projektas apima žinių, patirties, gebėjimo atlikti arba organizuoti projektinę veiką visumą, būtina projekto objektyviems rezultatams gauti. (Woodrow H. Sears, 2003)
Apibendrinant galima pasakyti, kad egzistuoja įvairūs projekto apibrėžimai, tačiau tiksliausias projektą galima apibrėžti nurodant jo svarbiausias savybes. (Neverauskas B. ir kt., 2001) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis58.96 KB
AutoriusJudita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR. Veršinskienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siauliu miesto imoniu dalyvavimo Europos Sajungos (ES) programose tyrimas vadovu poziuriu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • R. Veršinskienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą