Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Valdymo principų analizė organizacijose

Valdymo principų analizė organizacijose

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Anotacija. Įvadas. Vadybos mokslo raida. Valdymo turinys ir esmė. Organizacijos samprata. Valdymo funkcijos. Planavimas. Organizavimas. Vadovavimas. Kontrolė. Valdymo organizavimas. Organizacinės valdymo struktūros samprata ir reikšmė. Organizacinės valdymo struktūrų tipai bei jų parinkimas. Valdymo principų analizė organizacijose. Išvados.

Ištrauka

Šiandien plačiai vystantis verslui atsirandanti vis didesnė įmonių įvairovė bei gausa sąlygoja didėjančią tarpusavio konkurenciją. Tai skatina ieškoti naujų, tobulesnių įmonės valdymo būdų. Vadybos principų taikymas tampa tiesiog būtinybe, nes būtent jie yra vienas iš veiksnių, garantuojančių įmonės veiklos sėkmę. Iškyla problema : kaip pasirinkti ir įgyvendinti konkrečius vadybos principus, kad įmonės valdymas būtų efektyviausias, būtų pasiekti užsibrėžti tikslai. Norint suprasti šios problemos sprendimą reikia analizuoti vadybos teoriją ir vėliau mėginti sėkmingai pritaikyti ją įmonės veikloje.
Šio kursinio darbo objektas yra vadybos principai. Analizuojamas jų turinys, reikšmė organizacijoms bei taikymo galimybės.
Šio darbo tikslas yra išanalizuoti vadybos principų taikymą įmonėje.
Galima išskirti tokius šio kursinio darbo uždavinius:
1.Išanalizuoti valdymo proceso raidą, turinį ir jo sąryšį su organizacija.
2.Išnagrinėti sudedamąsias valdymo proceso funkcijas: planavimą, organizavimą, vadovavimą bei kontrolę; atskleisti jų sąvoką, bruožus, tarpusavio sąveiką bei reikšmę įmonės veiklai.
3.Išanalizuoti organizacinių valdymo struktūrų tipus, jų pasirinkimo galimybes bei įtaką įmonės veiklai.
Kadangi šiuolaikinėje rinkoje itin didelę įtaką įmonės sėkmei turi organizavimo procesas bei jo metu suformuojama organizacinė valdymo struktūra, rašant darbą minėtam klausimui yra skiriamas didelis dėmesys. Atskirame šio kursinio darbo skyriuje nagrinėjama organizacinės valdymo struktūros samprata, alternatyvių valdymo struktūrų tipai bei privalumai ir trūkumai, įtakojantys konkrečių struktūrų parinkimą. Kartu suformuluojama ir pagrindinė bei labai visais laikais aktuali problema – kylantis klausimas- kokią gi organizacinę struktūrą reikia pasirinkti. Yra bandoma ieškoti atsakymo į rūpimą klausimą ir tinkamo problemos sprendimo. Taip pat yra nagrinėjamos aplinkybės, kurioms esant jos labiausiai tinka.
Šio diplominio darbo tikslo siekiama šiais metodais : mokslinės literatūros analize, sinteze ir t.t. Yra remiamasi įvairiais šaltiniais. Pavyzdžiui, pateikiama J.Stoner, A.Seiliaus, T.Palubinsko, A.Vasiliausko, R.Jucevičiaus,P.Jucevičienės ir kitų autorių nuomonė nagrinėjamais klausimais.
Tikiuosi, kad šis darbas padės atskleisti vadybos principų svarbą įmonėje bei parodys kokios plačios paminėtų principų panaudojimo galimybės versle.


Organizacija šalia savo pagrindinio darbo – keisti darbo objektą ir versti jį darbo produktu – neišsiverčia be iš esmės naujos veiklos – organizacijos valdymo.
Mažesnėse organizacijose visus darbus, susijusius su valdymu, gali atlikti žmonės, didžiąją laiko dalį dirbantys produkto gamybos procese, valdymui skirdami laisvalaikį ar specialiai tam sutaupytą darbo laiką, o didesnėse – valdymo darbą dirba net ne vienas žmogus ištisą darbo dieną. Prireikus organizacijos valdymui skirti keletą žmonių, iškilo jų darbo pasidalijimo problema. Kaip jau buvo minėta anksčiau, būtent darbo pasidalijimas ir buvo pagrindinis veiksnys, nulėmęs vadybos mokslo susiformavimą.
Organizacija, siekdama savo tikslų, privalo gerai sukoordinuoti veiksmus vertikalaus darbo pasidalijimo pagalba. Todėl valdymas yra svarbiausia įmonės veikla. Tiesa mažose įmonėse dažnai nebūna ryškiai išskirta valdytojų grupė. Tačiau pagrindinė valdymo funkcija – koordinacija išlieka – tą funkciją atlieka vadovas, savininkas [9, p.153].
Tam, kad organizacija sėkmingai dirbtų, valdymo darbas turi būti atskirtas nuo specifinio funkcinio darbo, t.y. organizacija turi paskirti vadovus ir nustatyti jiems pareigas bei atsakomybę. Stambios šiuolaikinės organizacijos gali efektyviai dirbti todėl, kad buvo galima aiškiai atskirti valdymo darbą nuo prekybinės ar techninės veiklos.
Nuo 19 a. pabaigos priimta valdymą apibrėžti pagal keturias konkrečias vadovo atliekamas funkcijas: planavimą, organizavimą, vadovavimą ir kontrolę. Nors iki dabar šis požiūris buvo kruopščiai tyrinėjamas ir kritikuojamas, jis vis dar visuotinai naudotinas. Todėl galime sakyti,kad valdymas – tai organizacijos narių pastangų planavimo, organizavimo, vadovavimo ir kontrolės procesas bei visų kitų organizacijos išteklių panaudojimas siekiant organizacijos užsibrėžtų tikslų [12, p.10]. Vadybos mokslo objektas ir turinys
Kūrybiškumas yra svarbus bet kuriai žmogaus veiklos sričiai, taip pat ir vadyboje. Prieš apibrėžiant kūrybiškumo vietą vadyboje, būtina atskleisti vadybos mokslo objektą bei turinį.
Visų pirma, panagrinėkime bendresnę sąvoką "valdymas". Valdymas - tai procesas, kurio metu valdymo subjektas kryptingai veikia valdymo objektą, siekdamas įgyvendinti tam tikrus tikslus ar interesus.
Kategorija "vadyba" taikytina tiktai socialinių sistemų valdymo procesams apibūdinti. Tokiu būdu vadyba netiria mechaninių, techninių ar biologinių sistemų valdymo dėsningumų.
Vadybos mokslo turinį atskleidžia vadybos funkcijos. Yra Įvairių vadybos funkcijų klasifikacijų, tačiau dažniausiai išskiriamos tokios vadybos funkcijų grupės kaip
a)planavimas ir prognozavimas,
b)organizavimas ir koordinavimas,
c) motyvavimas,
d) analizė, vertinimas, kontrolė bei reguliavimas.
Poveikiai į valdymo objektą gali būti administracinio, ekonominio ar psichologinio pobūdžio.
Taigi, valdymo subjektas (pavadinkime jį vadybininku), realizuodamas vadybos funkcijas bei taikydamas įvairias poveikio priemones, iš esmės užsiima įvairių problemų sprendimu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis59.35 KB
AutoriusJovita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo principu analize organizacijose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą