Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių steigimas ir valdymo organizavimas

Įmonių steigimas ir valdymo organizavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Tikslai ir uždaviniai. Uždarosios akcinės bendrovės steigimas. Valdymo organai. Visuotinio akcininkų susirinkimo organizavimas ir vedimas. Visuotinio akcininkų susirinkimo dalyviai, jų teisės. Susirinkimo darbotvarkės rengimas. Susirinkimo vedimas, nutarimų priėmimas. Susirinkimo dokumentų įforminimas. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas verslininkas, pradėjęs ar ketinantis pradėti savo veiklą, paliudys, kad pradžia labai sunki. Pasirengimas verslui gana sunkus dėl finansinių ir psichologinių priežaščių, informacijos stokos. Kiekvienas, ryžęsis pradėti verslą, turi tai daryti atsakingai. Jeigu asmuo priima sprendimą užsiimti komercine - ūkine veikla, kartu žengia lemtingą žingsnį į bendravimo sritį, kur persipina veikiančių ūkio subjektų bei valstybės interesai. Todėl pirmiausia reikia susipažinti su teisiniais norminiais aktais, reglamentuojančiais kiekvieną verslo sritį.
Tuo atveju, kai verslininkas nusprendžia vykdyti savo verslą įsteigęs įmonę, jis, visų pirma, turėtų susipažinti su įmonių steigimo tvarka ir įmonių rūšimis. Šiuo atveju pagrindinis yra 1990 metų gegužės 8 d. priimtas Lietuvos Respublikos įmonių įstatymas Nr. I-196, kuriame yra nustatyti įmonių steigimo ir jų veiklos teisiniai pagrindai. Šis įstatymas netaikomas fiziniams bei juridiniams asmenims, užsiimantiems nekomercine veikla (kuria nesiekiama pelno), taip pat fiziniams asmenims, kurie įsigijo patentą ir pagal jį vykdo komercinę ūkinę veiklą bei nėra susiję darbo santykiais pagal darbo sutartį kaip darbdaviai su kitais asmenimis. Įmonių rūšys, kurios gali veikti Lietuvos Respublikoje, yra išvardintos šio įstatymo 6 straipsnyje.

Priede Nr. 1 "Kai kurios įmonių rūšys" yra plačiau apžvelgiamos įmonės rūšys, kiekvienos jų ypatumai: steigėjų, akcininkų/narių skaičius, kapitalo dydis, leistina veikla, nurodomas atitinkamos rūšies įmonių veiklą reglamentuojantis įstatymas.
Svarbu paminėti, kad veiklos rūšys yra nustatytos Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje - susistemintame visuomeninių-ekonominių veiklos rūšių, egzistuojančių šalies ūkyje, rinkinyje. Be to, yra tam tikros komercinės-ūkinės veiklos, kuriomis galima verstis tik įsigijus licencijas. Tai veiklos, kurios susijusios su padidėjusiu pavojumi žmogaus gyvybei, sveikatai, aplinkai, ginkluotės gamyba ir įsigijimu, taip pat prekėmis ir paslaugomis, kurioms įstatymai gali nustatyti specialią prekių pardavimo ir paslaugų teikimo tvarką.
Asmuo įgyja teisę užsiimti komercine ūkine veikla įmonės vardu tik nuo tada, kai įmonę įregistruoja įmonių rejestre. Įmonių registravimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos įmonių rejestro įstatymas (1990 07 31, Nr. I-440). Kas tvarko Įmonių rejestrą?
Statistikos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės yra vyriausiasis šio rejestro tvarkytojas. Tačiau jį tvarko ir Lietuvos Respublikos ūkio ministerija bei vietos savivaldos vykdomosios institucijos. Kai pradedantysis verslininkas nusprendžia, kokią įmonę jis steigs, tada jam yra svarbu žinoti, į kokią įstaigą reikia kreiptis dėl įmonės įregistravimo. Priklausomai nuo pasirinktos ūkinės – komercinės veiklos pobūdžio bei steigimo ypatumų, asmuo turi kreiptis į vieną iš šių institucijų.

Ūkio ministerija registruoja iš valstybės lėšų steigiamas įmones, įmones, į kurias investuotas užsienio kilmės kapitalas, draudimo veiklą vykdančias įmones, Prekybos, pramonės ir amatų rūmus bei jų asociaciją, užsienio įmonių atstovybes, komercinius bankus ir jų padalinius (filialus, skyrius), kitas kredito įstaigas, jų statutus (įstatus), užsienio valstybių bankų dukterinius bankus, filialus (skyrius) bei Lietuvos ir užsienio valstybių bankų atstovybes.
Vietos savivaldos vykdomosios institucijos registruoja visas kitas, Ūkio ministerijoje neregistruojamas, įmones, kaupia ir tvarko įmonių, įsteigtų jų teritorijose, registravimo duomenis.
Apsilankymas mokesčių inspekcijoje. Asmenys, kuriems pagal mokesčio įstatymą yra nustatyta prievolė mokėti mokestį, privalo registruotis pas atitinkamą vietos mokesčio administratorių ne vėliau kaip per 5 dienas nuo prievolės atsiradimo. Prievolės atsiradimo momentu laikomas teisinis asmens įregistravimas arba veiklos vykdymo pradžia (kai teisinis registravimas įstatymo nenumatytas). Mokesčio mokėtojų registro nuostatai patvirtinti 2000 m. rugsėjo 6 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 1059 "Dėl mokesčio mokėtojų registro įsteigimo ir jo nuostatų patvirtinimo".
Norintys registruotis mokesčių mokėtojais, turi pateikti prašymus. Jų formos, užpildymo tvarkos yra nustatytos 2000 m. gruodžio 29 d. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos viršininko įsakyme Nr. 255 "Dėl prašymų įregistruoti mokesčių mokėtojų registre formų ir jų pildymo taisyklių patvirtinimo".
Apsilankymas Valstybinėje socialinio draudimo fondo valdyboje. Visi draudėjai, t. y. įmonės įregistruotos Įmonių rejestre, pagal 1991 m. gegužės 21 d. Nr. I-1336 Valstybinio socialinio draudimo įstatymą Nr. I-1336 privalančios mokėti socialinio draudimo įmokas, per 10 dienų turi užsiregistruoti VSDF valdybos teritoriniuose skyriuose.

Įvade trumpai apibudinau įmonės veiklos teisinį įregistravimą. Toliau šiame darbe supažindinsiu su UAB "Meri" steigimo bei valdymo organizavimu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis41.58 KB
AutoriusAurimas
Viso autoriaus darbų22 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imoniu steigimas ir valdymo organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą