Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Mažekių miesto gyventojų gyvenimo kokybė ir gyvenamoji aplinka

Mažekių miesto gyventojų gyvenimo kokybė ir gyvenamoji aplinka

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Teiginiai ir statistiniai duomenys apie Mažeikių miestą ir jo gyventojus. Mažeikių miesto lankomiausi objektai. Gyventojų sveikata ir socialinė apsauga. Nedarbas ir užimtumas Mažeikiuose. Susisiekimo būdai mieste. Aplinkos apsaugos sistema. Vandentiekis ir kanalizacija. Nusikalstamumo duomenys. Organizacinė veikla. Dujotiekis. Miesto švara. Mažeikių miesto gyventojų vertinimai. Mažeikių miestas. Saugumas mieste. Vandentiekio ir kanalizacijos tinklai. Vietovės patrauklumas turistams. Žmonių tarpusavio santykiai ir jų gyvenimas bendruomenėje. Aplinkos apsauga. Dujų tiekimas. Gyventojų gyvenimo kokybė. Sveikatos ir paslaugų pasiekiamumas. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Kiekvienam žmogui svarbu, kad jis būtų patenkintas savo gyvenimu, savo gyvenamąja aplinka, todėl šiame darbe tiriama gyventojų gyvenimo kokybė ir gyvenamoji aplinka.
Darbo tema aktuali, nes gyvenamoji aplinka ir kokybė sudaro žmonėms svarbią dalį gyvenime. Pasirinktas miestas – Mažeikiai, nes šiuo miestu yra pakankamai nedaug domimasi, nepakankamai tyrinėjama. Beto pateikta informacija bus naudinga Mažeikiuose gyvenantiems žmonėms ir planuojantiems ten gyventi ar užsiimti, kokia nors veikla šiame mieste.
Tikslas – išanalizuoti ir įvertinti Mažeikių miesto gyventojų gyvenimo ir gyvenamosios aplinkos kokybę. Siekiant tikslo galima suformuluoti šiuos uždavinius:
• Atskleisti pagrindines Mažeikių miesto teorines problemas.
• Įvertinti žmonių gyvenimo kokybę ir gyvenamąją aplinką.
• Palyginti ar gyventojų išreikšta nuomonė patvirtina teorijoje paminėtas problemas.
Tyrimo objektas – Mažeikių miestas, esantis Lietuvos šiaurės vakaruose, priklausantis Telšių apskričiai. Yra aptariama šios teritorijos ir jos gyventojų pagrindinės problemos susijusios su sveikatos paslaugų pasiekimumu, laisvalaikio leidimu, gyvenamosios vietovės saugumu, transporto susisiekimu, aplinkos apsaugos problemomis, paslaugų prieinamumu, taip pat gvildenamas miesto patrauklumo turistams ir žmonių užimtumo klausimas. Nuo šių problemų, jų išsprendimo priklauso gyventojų gyvenimo kokybė ir gyvenamoji aplinka.
Norint išsiaiškinti Mažeikių miesto gyventojų gyvenimo kokybę darbe buvo naudojamas toks tyrimo metodas: atliekama anketinė apklausa, pagal jau parengtas anketas. Apklausta šimtas įvairaus amžiaus gyventojų. Šita apklausa atlikta kokybinės empirijos metodu – tai apklausa, kurios metu apklausiami žmonės išsamiai atsako į pateiktus klausimus, o atsakymai yra analizuojami. Darbe taip pat atliekami skaičiavimai: kaip asmenų nuomonės vienokiais ar kitokiais klausimais pasiskirsto procentais; vienas procentas atitinka vieną gyventoją. Tokiu būdu analizuojant galima išsiaiškinti tam tikras žmonių nuostatas vienokiu ar kitokiu klausimu, sužinoti tokius dalykus, kurie iki šiol buvo nežinomi.
Naudojama įvairi literatūra. Knygos parenkamos pagal jų teksto pobūdį. Mokslinės literatūros darbuose ieškoma informacijos apie Mažeikių miestą, taip pat įvairių sąvokų paaiškinimui, tyrimo vertinimo papildymui. Naudojami internetiniai puslapiai, straipsniai iš įvairių leidinių, taip pat konferencijų medžiaga – surasti statistinius duomenis, patvirtinti informaciją ar faktus. Pastebimas literatūros nepakankamumas – nerasta medžiagos, kuri įrodytų, kad Mažeikiuose buvo daromas panašus tyrimas.
Darbe atsiribota nuo kai kurių klausimų nagrinėjimo. Nebus kalbama apie vidutines mėnesines pajamas vienam šeimos nariui, nes apie tai nebuvo sužinota duomenų, kadangi į šį klausimą gyventojai nepateikė atsakymo. Taip pat nebus aptarta, kokia yra gyvenamųjų namų būklė, kadangi šituo klausimu gyventojai nieko negalėjo pasakyti, teigė, kad nežino arba, kad nepamena.
Gauti rezultatai gali būti netikslūs, nes aplausti tik šimtas gyventojų iš maždaug keturiasdešimties tūkstančių, gyvenančiųjų mieste. Teorinė medžiaga daugeliu klausimu sutapo su atliktos anketinės apklausos atsakymais. Veikiančios sveikatos įstaigos patenkina gyventojų poreikius. Gyventojams svarbus aplinkos apsaugos klausimas, ir su tuo susiję valdžios vykdomi projektai. Tačiau nusikalstamumo klausimu, gyventojai nesijaučia saugūs, nors ir teigiama, kad jo rodikliai sumažėję. Galėtų būti atsižvelgta į gyventojų nuomonę, ir gerinamos gyvenimo sąlygos.


Lankomiausia vieta Mažeikiuose yra senamiesčio parkas. Čia stovi A.Vienažindžio (skulpt. G. Jokūbonis), rašytojos – pedagogės Šatrijos Raganos ir pirmojo profesionalaus lietuvių teatro režisieriaus J. Vaičkaus (skulpt. J. Meškelevičius) skulptūros. Plačiau su miesto istorija galima susipažinti greta esančiame Mažeikių kraštotyros muziejuje (žr. priede nr.2., nuotr. nr.1), kuris įsikūręs šalia Mažeikių muzikos mokyklos.
Pateikiami dar keli turistams įdomūs lankytini objektai Mažeikiuose:
1). Karių kapinės, esančios Mažeikių senamiesčio parke (žr. priede nr.2.,nuotr. nr. 2);
2). Stogastulpis žymintis vietą, kur 1894-1926m. stovėjo Šv. Dvasios stačiatikių cerkvė (žr. priede nr.2., nuotr. nr. 3);
3). Paminklas Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo proga (žr. priede nr.2., nuotr. nr. 4);
4). Stogastulpis, pastatytas buvusios pirmosios bažnyčios vietoje (žr. priede nr.2., nuotr. nr. 5);
5). Namas, kuriame 1920m. gimė poetas Henrikas Nagys ir 1927m. jo sesuo poetė Liūnė Sutema (žr. priede nr.2., nuotr. nr. 6);
6). Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia, pastatyta 1935m., architektas Vytautas Landsbergis-Žemkalnis (žr. priede nr.2., nuotr. nr. 7);
7). Mažeikių Šventosios Dvasios cerkvė, pastatyta 1894m. (žr. priede nr.2., nuotr. nr. 8).
Būtų galima išvardinti ir daugiau lankytinų objektų, bet sąraše yra pateikiami tik pačiuose Mažeikiuose esantys ir istoriją menantys objektai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-17
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis931.56 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Liongina Juozaitienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mazekiu miesto gyventoju gyvenimo kokybe ir gyvenamoji aplinka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • lekt. Liongina Juozaitienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą