Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Vadybos teoretikai ir jų indėlis vadybos moksle

Vadybos teoretikai ir jų indėlis vadybos moksle

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Vadybos teorijos ištakos. Robertas Ouenas. Čarlis Bebaidžas. Henris R. Tounas. Vadybos teorijos pradininkai. Frederikas U. Teiloras. Luis D. Brendžis. Henris L. Gantas. Lilija Džilbret ir Frankas Džilbretas. Česteris Bernardas. Maksas Veberis. Anri Fajolis. Duglas Makgregoras. Hugo Munstenbergas. Meri P. Follett. Garingtonas Emersonas. Haris A. Čopfas. Vadybos teorijos pradininkai Lietuvoje. Pranas Lesauskis. Jonas Šimkus. Pranas Viktoras Raulinaitis. Vytautas Andrius Graičiūnas. Išvados.

Ištrauka

Žinios neatsiranda tuščioje vietoje. Kiekviena žmonių karta savo veikloje remiasi tomis žiniomis ir patirtinu, kurios sukauptos iki jos. Remdamasi tomis žiniomis ir patyrimu, naujoji žmonių karta vysto jas toliau. Be šito visuomenė negalėtų tobulėti ir žūtų. Tačiau, kaip rodo mūsų kasdieninė veikla, šito mes pernelyg dažnai nepaisome. Kiekviena karta pernelyg daug "išranda" sau to, kas jau buvo pažinta praeityje. Tai pasakytina ir apie vadybos mokslą.
Darbo tikslas: išanalizuoti vadybos teoretikus ir įvertinti jų indėlį vadybos moksle.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti ir įvertinti vadybos pradininkų nuopelnus vadybos moksle.
2. Išanalizuoti ir įvertinti žymiausius vadybos teoretikus ir jų nuopelnus vadybos moksle.
3. Išanalizuoti ir įvertinti Vadybos teorijos pradininkus Lietuvoje.

Darbo metodas: mokslinės teorinės literatūros apžvalga ir analizė.

Manoma, kad škotų pramoninką Robertą Oueną galima laikyti pirmuoju vadybininku (menedžeriu). Dirbdamas didelio (tų laikų požiūriu) medvilnės fabriko Niulenroke vadovu, jis. apibendrinęs praktinę patirtį ir pralenkęs laiką, bandė spręsti pagrindinius vadybos uždavinius, susietus su darbo našumu, žmonių darbu. Jis teigė, kad vadovas yra ne "teorinė abstrakcija", bet vienas svarbiausių asmenų versle.
R.Ouenas su gailesčiu pripažindavo, kad daugumos to meto manufaktūrų valdytojams žmogus tebuvo tik "antraeilė nevertinga mašina". Skirtingai nuo kitų, suprasdamas žmogaus kaip darbuotojo vertę, jis kviesdavo savo. kolegas "... elgtis su gyvomis mašinomis taip pat atidžiai ir dėmesingai, kaip elgiamasi su negyvomis...", nes dėmesys ir rūpinimasis žmogumi labai pakelia "tos gyvos mašinos vertę". R.Ouenas ieškojo ir kitokių paskatų darbininkų darbo motyvacijai argumentuoti. Pavyzdžiui, įvairių spalvų kvadratais, pritvirtintais prie mašinų gamybos cechuose, jis bandė skatinti darbininkus geriau dirbti.
R.Ouenas domėjosi savo darbuotojų darbo ir gyvenimo sąlygomis ir stengėsi jas gerinti. Jis rūpinosi ne tik savo darbininkais, kuriuos skatino mokytis, bet taip pat rūpinosi Niulenorko gatvių sanitarinių sąlygų gerinimu, tobulino bendrąją miesto gyventojų švietimo sistemą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-03
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis59.14 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslektorė L.Kupstienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadybos teoretikai ir ju indelis vadybos moksle [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lektorė L.Kupstienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą