Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo organizacijos išorinė aplinka ir jos įtaka valdymui

Verslo organizacijos išorinė aplinka ir jos įtaka valdymui

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Organizacijos išorinė aplinka. Tiesioginio poveikio veiksniai. Vartotojai. Konkurentai. Tiekėjai. Darbo ištekliai. Įstatymai ir kitos valstybės reguliavimo normos. Šalutiniai veiksniai. Ekonominiai veiksniai. Technologiniai veiksniai. Socialiniai veiksniai. Politiniai veiksniai. Ekologiniai veiksniai. Organizacijos išorinės aplinkos analizė. Išorinės aplinkos įvertinimas. Išorinės aplinkos įtaka valdymui. Aplinkos dinamikos analizė. PEST analizė. Svarbiausi sėkmės veiksniai. Rinkos sąlygų analizė. Išvados.

Ištrauka

Išorinė aplinka apibrėžiama kaip visi už organizacijos ribų esantys elementai, nuo kurių priklauso jos veikla. Ją sudaro tiesioginiai ( konkurentai, tiekėjai, darbo ištekliai, įstatymai ir kitos valstybės reguliavimo normos) ir šalutiniai (ekonominiai, technologiniai, socialiniai, politiniai, ekologiniai veiksniai) veiksniai.
Kiekviena organizacija taip pat egzistuoja fizinėje, technologinėje, kultūrinėje ir socialinėje aplinkoje. Tai keli iš išorinės organizacijos veiksnių. Organizacija turi prie šios aplinkos prisitaikyti (adaptuotis) ir joje egzistuoti. Nėra uždarų organizacijų. Visos jos, norėdamos gyvuoti privalo palaikyti ryšius su išoriniu pasauliu.
Organizacijos aplinka smarkiai įtakoja ir vadybos sprendimus, nuo jų priklauso ekonominė bei socialinė organizacijos gerovė.
Šio darbo tikslas yra apžvelgti ir išanalizuoti verslo organizacijų išorinę aplinką ir jos įtaką valdymui.
Darbo uždaviniai: 1) apibūdinti išorinę organizacijos aplinką; 2) išanalizuoti išorinės aplinkos tiesioginio ir šalutinio poveikio veiksnius; 3) išsiaiškinti išorinės aplinkos įvertinimo bruožus; 4) išanalizuoti išorinės aplinkos įtaką valdymui.
Darbo objektas – verslo organizacijos išorinės aplinka ir jos įtaka valdymui.
Darbo metodas: mokslinės literatūros loginė analizė ir sintezė.


Organizacijos aplinka – tai visi už organizacijos ribų egzistuojantys elementai, kurie daro įtaką visai organizacijai arba jos daliai, o organizacijos tikslas – tenkinti vartotojų poreikius ir gauti naudą. Ar organizacija pasieks tikslus, ar jos veiksmai bus efektyvūs, daug priklauso nuo to, kaip ji orientuojasi išorinėje aplinkoje. Pirmoji organizacijos vadovybės problema – teisingai apsibrėžti išorinę aplinką.
Galimi du organizacijos aplinkos pažinimo būdai:
• atskleidžiant jos būdinguosius bruožus;
• išanalizuojant ją sudarančius elementus.
Organizacijos aplinkos bruožai yra šie: sudėtingumas, judrumas, išteklių prieinamumas bei veiksmų bendrumas. Kai kurie autoriai pabrėžia dar aplinkos neapibrėžtumą ir veiksnių sąryšį.
Aptarsime juos plačiau:
1. Aplinkos sudėtingumas reiškiasi veiksnių įvairove ir jų poveikio organizacijai mastu. Yra organizacijų, kurios turi ryšių su keliais šimtais tiekėjų, o jų veiklą reglamentuoja daugybė įstatymų ir norminių aktų; tokiu atveju sakoma, kad organizacijos aplinka yra sudėtinga. Pavyzdžiui, sudėtingoje aplinkoje veikia muitinės, ligoninės, prekybos įmonės ir t.t.
2. Organizacijos aplinkos judrumą lemia pokyčių sparta. Farmacijos, chemijos, elektronikos technologija ir konkurencija keičiasi daug sparčiau nei mašinų, automobilių atsarginių dalių ar konditerijos pramonėje, todėl sakoma, kad šių organizacijų aplinka judri. Pažymėsime, kad aplinkos judrumas esti nevienodas ir skirtinguose tos pačios organizacijos padaliniuose, pavyzdžiui, daugeliu atvejų organizacijos tyrimų skyriuje pokyčiai esti spartesni nei prekės gamybos ar paslaugų teikimo padaliniuose.
3. Išteklių prieinamumas sąlygoja organizacijos aplinkos grėsmingumą ar palankumą. Galimybė gauti visus veiklai reikalingus išteklius lemia palankią organizacijai aplinką. Tačiau labai dažnai organizacijos stokoja lėšų, o bankai ir kiti galimi finansavimo šaltiniai dėl įvairių priežasčių negali teikti paskolų. Taigi šioje situacijoje organizacijos aplinka vadintina grėsminga.
4. Išorinės aplinkos neapibrėžtumas – tai turimos informacijos apie konkretų veiksnį apimtis ir patikimumas. Ne tik verslas, bet ir pelno nesiekianti veikla darosi sudetingesnė, todėl jiems valdyti reikia vis daugiau patikimos informacijos. Didėjant išorinės aplinkos neapibrėžtinumui, sunkiau priimti efektyvius sprendimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-29
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis54.01 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. J. Andriuščenka
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo organizacijos isorine aplinka ir jos itaka valdymui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. J. Andriuščenka
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą