Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Vadovavimas (14)

Vadovavimas (14)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Valdymo kadrų darbo laiko tyrimo metodai. Anketinė ir žodinė apklausa. Darbo laiko autofotografija. Tiesioginė autofotografija. Darbo laiko fotografavimas ir chronometravimas 10 Momentinių stebėjimų metodas. Valdymo kadrų darbo laiko struktūra. Valdymo kadrų darbo laiko panaudojimo tobulinimas. Pasenę stereotipai kasdieniniame vadovo darbe. Išvados.

Ištrauka

Gamybos efektyvumo, darbo našumo didinimui būtina sąlyga – nuolat tobulinti valdymo kadrų darbo veiklą.
Radikalus kelias geriausiems valdymo aparato darbo rezultatams pasiekti, esant minimaliam valdymo personalo skaičiui, - mokslinis tarnautojų darbo organizavimas.
Įmonių ir įstaigų inžinerijos – technikos darbuotojai bei tarnautojai yra valdymo aparato darbuotojai, į kurių funkcijas įeina:
• Administratyvinis ir bendrasis vadovavimas;
• Techninis gamybos paruošimas ir techninis vadovavimas;
• Gamybos ir valdymo organizavimo tobulinimas;
• Darbo ir darbo užmokesčio organizavimas;
• Produkcijos kokybės kontrolė;
• Operatyvus vadovavimas gamybai;
• Buhalterinė apskaita ir finansinė veikla;
• Materialinis- techninis tiekimas, produkcijos kooperavimas ir realizavimas;
• Kadrų komplektavimas ir paruošimas;
• Darbo apsauga ir saugumo technika.
Valdymo aparatas turi patenkinti šiuos pagrindinius reikalavimus:
Jis turi būti ekonomiškas, tai yra atlikti jam pavestas funkcijas su minimaliai galimomis darbo bei medžiagų sąnaudomis; tai reiškia, kad, vykdant tarnautojų valdymo darbus, besąlygiškai reikalingus konkrečiomis sąlygomis, pasiekiamas didžiausias darbo našumas;
Jis turi dirbti operatyviai, kad visos jam pavestos funkcijos būtų atliekamos nustatytu laiku; tai reiškia, jog sprendimų paruošimo, priėmimo ir realizavimo greitis atitinka gamybos procesų ar kitų darbų valdomuose objektuose atlikimo tempus;
Jis turi dirbti patikimai, - užtikrinti, kad faktinė gamybos padėtis ir sprendimai būtų atvaizduojami patikimai; tai reiškia sudaryti tokią padėtį, kad iš nekokybiškai paruoštos informacijos būtų pašalinami atsitiktinumai bei sąmoningos klaidos;
Jis turi dirbti optimaliai, tai yra rasti geriausius techninių, ekonominių, organizacinių, socialinių bei kitokių klausimų sprendimus, apskaičiuojant daugelį variantų ir parenkant tinkamiausią iš jų: tai reiškia sudaryti tokią padėtį, kad priimami sprendimai užtikrintų didžiausių rezultatų pasiekimą su mažiausiomis darbo, materialinių bei finansinių resursų sąnaudomis.
Valdymo aparato darbuotojai turi pasiskirstyti į vadovus, specialistus ir techninius vykdytojus.
Įmonių, įstaigų bei jų padalinių vadovai parenka ir paskirsto kadrus, koordinuoja atskirų vykdytojų, įvairių valdymo aparato grandžių ar gamybinių padalinių darbą, kontroliuoja bei reguliuoja gamybos eigą, vykdo administracines-tvarkomąsias funkcijas. Vadovai turi rasti ir priimti geriausius sprendimus ir užtikrinti jų vykdymą.
Specialistai – moksliniai darbuotojai, inžinieriai, technikai, ekonomistai ir kiti paruošia ir įdiegia į gamybą naujas ir patobulintas produkcijos rūšis, technologinius procesus, techninius bei ekonominius normatyvus, o taip pat gamybos, darbo ir valdymo organizavimo formas, jie turi paruošti ir pasiūlyti vadovams geriausius techninių, ekonominių, organizacinių ir kitų uždavinių sprendimus.
Techniniai vykdytojai – apskaitininkai, sekretorės, administratorės, operatorės dirba su kompiuterine technika, vykdo pirminę operaciją, ją teikia, perdirba, paruošia įvairius dokumentus valdymo funkcijoms vykdyti. Pagal techniniams vykdytojams pavedamas funkcijas, jie turi aprūpinti vadovus bei specialistus savalaike ir patikima informacija, kuri reikalinga ir pakankama optimaliems spredimams ir jų vykdymui.
Sąvoka "tarnautojai" yra priimtiniausia visai valdymo aparato darbuotojų sudėčiai apibūdinti ir ji turi būti taikoma įmonėse bei įstaigose.
Tarnautojų darbo organizavimo tikslas – esamos valdymo sistemos ir naudojamų valdymo technikos priemonių sąlygomis užtikrinti efektyviausią valdymo aparato darbą. Todėl jis apima tik tokius elementus, kaip darbo pasidalijimas ir kooperavimas, darbuotojų parinkimas, paskirstymas ir jų kvalifikacijos užtikrinimas, darbo vietų organizavimas ir darbo normavimas.
Kad tarnautojų darbo organizavimas duotų maksimumą to, ką gali duoti, reikia jį nuolat tobulinti. Tai įmanoma tik moksliniu pagrindu, naudojantis praktikos duomenimis.
Kursinio darbo tikslas:
• Išnagrinėti valdymo kadrų darbo laiko tyrimo metodus, struktūrą, panaudojimo tobulinimą.
Kursiniame darbe nagrinėjamos šios temos:
• Valdymo kadrų darbo laiko tyrimo metodai.
• Valdymo kadrų darbo laiko struktūra.
• Valdymo kadrų darbo laiko panaudojimo tobulinimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-16
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis29.99 KB
AutoriusRima
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovavimas (14) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą