Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Valdymo funkcijos (3)

Valdymo funkcijos (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Vadovo vaidmenys ir funkcijos. Vadovo sąvoka. Vadovo darbo specifika. Bendrosios valdymo funkcijos. Planavimas. Organizavimas. Koordinavimas. Motyvavimas. Kontrolė. Vadovavimo stiliai. BMS Megapolis. Apklausa. Išvados. Priedai (1).

Ištrauka

Valdymo procese žmogus atlieka specifinį vaidmenį, todėl užima ir ypatingą padėtį. Visi norime turėti gerą vadovą, gerą direktorių, gerą viršininką, gerą valdytoją, rūpestingą, drąsų, talentingą, veiklų, iniciatyvų – tokį, kuris pavaldiniams ir kitiems būtų pavyzdys : santūrus, išmintingas, ryžtingas, jautrios sielos, praktiškas.
Visoms organizacijoms bendra tai, kad kiekviena turi vadovą. Tai veikla, kuriai reikalingi ypatingi sugebėjimai, ypatingos savybės (fizinės ir psichologinės). Ne kiekvienas žmogus gali ir sugeba būti vadovu. Ši veikla specifinė, jai reikia ne tik ypatingų žinių, pasirengimo, patyrimo, bet ir tam tikrų savybių.
Šiandieninėje aplinkoje kinta ne tik organizacijų kultūra bei vadovavimo samprata – kinta ir vadovo vaidmuo organizacijoje. Nebepakanka būti vadovu, kuris yra pajėgus analizuoti ir spręsti problemas, nes šiuolaikinėse organizacijose daugumą šių užduočių puikiai atlieka kompiuteriai, ekspertų valdymo sistemos. Iš šiuolaikinio vadovo vis dažniau reikalaujama žmogiškųjų savybių, lyderystės įgūdžių.
Vadovai dabar laikomi grandimi, kuri ne tik kuria viziją bei misiją, rūpinasi harmonija ir organizacijos augimu, bet ir padeda darbuotojams realizuoti jų individualius, organizacinius bei socialinius vaidmenis.
Šiuolaikinėje visuomenėje vadovai turi sugebėti subalansuoti ekonominius ir visuomeninius tikslus. Siekdami suvokti šios užduoties kompleksiškumą ir suderinti minėtuosius tikslus su savuoju vadovo vaidmeniu, jie turi lavinti kūrybiškumą, gilinti žinias ir tobulinti įgūdžius. Emocinė kompetencija tampa lygiai tokia pat svarbi, kaip ir intelektas bei protiniai sugebėjimai.
Kursinio darbo tikslas buvo išsiaiškinti pagrindines šiuolaikinės organizacijos vadovo funkcijas ir vaidmenis. Šiems uždaviniams tirti buvo pasirinkta viena iš šiuolaikinių organizacijų "BMS Megapolis", kurios darbuotojai geranoriškai sutiko atsakyti į mūsų pateiktus klausimus apie jų vadovą.
Pagal darbuotojų atsakymus buvo padarytos išvados, kad šiuolaikinės organizacijos vadovas gali būti demokratiškas, lengvai bendraujantis su darbuotojais, pagiria darbuotojus už gerai atliktus darbus ir nevengia kritikos, kai pavaldiniai nusižengia.
Atlikus praktinę analizę paaiškėjo, kad "BMS Megapolis" vadovas atitinka daugumą šiuolaikinės organizacijos vadovui keliamus reikalavimus.
Kursiniam darbui parengti buvo naudojamasi internetu, R. Razausko "Aš vadovas", S. Stoškaus ir D. Beržinskienės "Vadyba" ir kitomis knygomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-11
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis43.35 KB
AutoriusAna
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo funkcijos (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą