Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Organizacinė kultūra

Organizacinė kultūra

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Organizacinės kultūros samprata. Organizacijos struktūra ir kultūros elementai. Organizacijos kultūra. Organizacijos klimatas. Organizacinės kultūros dimensijos, lygiai, klasifikacija. Dvi organizacinės kultūros dimensijos. Organizacinės kultūros lygiai. Stipri ir silpna kultūra. Klasifikacija pagal G. Hofstede. Deal ir Kennedy klasifikavimas. Charles Handy. Cammeron modelis. Kotter ir Haskett tyrimai. "Kenksmingos" ir "sveikos" organizacinės kultūros. Vadovavimas organizacinei kultūrai ir jos keitimas. Vadovavimas organizacinei kultūrai. Organizacinės kultūros įvertinimas. Organizacinės kultūros keitimas. Multikultūra – skirtumų valdymas. Lyčių skirtumai. Amžiaus skirtumai. Mažumų problemos. Organizacinės kultūros pavyzdžiai. Japonijos organizacinė kultūra. "Google". "Coca cola". "Hewlet packard". Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas: Šiandien joks žmogus, kad ir kokia iškili asmenybė jis būtų, negali gyventi ir veikti visiškai izoliuotai, savarankiškai. Net grupė ar komanda negali gyvuoti nepriklausydama nuo kitų grupių, bendruomenės, visuomenės. Todėl žmonės jungiasi į organizacijas, kuriose jie turi organizuotai veikti drauge, o jų veikla būti pozityvi, tikslinga ir naudinga.
Kaip ir kiekvienoje terpėje, kurioje sąveikauja žmonės, organizacijoje atsiranda savita kultūra. Kultūra – tai sudėtinga nuostatų, elgesio modelių, istorijų, mitų, metaforų, bei kitų idėjų samplaika. Šie elementai kultūroje dera tarpusavyje, jie apibrėžia, ką reiškia būti tam tikros visuomenės nariu. Istorine ir antropologine prasme kultūra įvardinama kaip tam tikros grupės ar visuomenės šerdis – viskas, kas būdinga jos narių tarpusavio santykiams bei santykiams su pašaliniais, ir kaip gaunama tai, ko siekiama.
Šiame darbe pateikiama organizacijos kultūros samprata, apžvelgiami pagrindiniai apibrėžimai, nagrinėjami organizacinės kultūros aspektai bei ją sudarantys elementai: vertybės, normos, istorijos, mitai. Pristatomi labiausiai paplitę organizacinės kultūros klasifikavimo būdai ir modeliai. Darbe nagrinėjamas teiginys, kad informacijos visuomenėje kintant vartotojų poreikiams ir organizacijų struktūrai, atsirandant naujoms jų formoms kartu vyksta ir organizacijos kultūros prisitaikymas ar kaita. Apžvelgiamos pagrindinės su organizacine kultūra susijusios problemos. Pateikiama sėkmingai dirbančių kompanijų organizacinės kultūros pavyzdžių.
Kursinis darbas buvo rašomas dviejų žmonių ir nors abiejų darbas vyko lygiagrečiai, jau darbo pradžioje buvo pasidalinta "interesų zonomis". Pirmasis iš autorių labiau domėjosi moksline organizacinės kultūros analize, daugiau nagrinėdamas akademinę literatūrą bei autorių darbus. Tuo tarpus antrasis iš autorių daugiau dėmesio skyrė praktiniam temos aptarimui, t.y. antrajai šio darbo daliai, ieškodamas ir analizuodamas konkrečius pavyzdžius, galinčius iliustruoti pirmojoje dalyje pateiktą teorinę medžiagą.
Tikslas: atskleisti organizacijos kultūros ypatumus bei vystymosi aspektus.
Objektas: Organizacijos kultūra, jos įtaką bendrai kompanijų veiklai ir ją įtakojantys veiksniai.
Uždaviniai, kartu nurodantys ir darbo struktūrą:
1. pateikti organizacijos kultūros sampratą;
2. aptarti pagrindines organizacijos kultūros sudedamąsias dalis: ritualus, vertybes, tradicijas, simbolius;
3. pateikti organizacinės kultūros klasifikavimo būdus ir metodus;
4. nustatyti faktorius, įtakojančius organizacinę kultūrą;
5. apžvelgti vadovavimo įtaką organizacinei kultūrai;
6. nurodyti priežastys, lemiančias organizacinės kultūros kaitą;
7. apžvelgti sudėtingesnį organizacinės kultūros atvejį – multikultūrą, ir išskirti jos problemas;
8. aptartus teorinius aspektus iliustruoti praktiniais pavyzdžiais;
9. apibendrinti padarytas išvadas ir pastebėjimus.
Metodas: Pasirinktą temą nagrinėjančių literatūrinių šaltinių analizė. Sėkmingai dirbančių užsienio kompanijų organizacinės kultūros apžvalga ir pavyzdžių pateikimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-24
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai22
Dydis74.79 KB
AutoriusD.
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacine kultura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą