Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Organizacijos kultūra (9)

Organizacijos kultūra (9)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Organizacijos vertybių sistema. Organizacijos kultūros samprata. Organizacijos kultūrą lemiantys veiksniai. Organizacijos istorija. Aplinka. Personalo valdymo pobūdis. Socializacija. Organizacijos kultūros funkcijos ir reikšmė. Organizacijos kultūros tipologijos.T. Peters ir R. Waterman organizacijos kultūros tipai. W. Ouchi organizacijos kultūros tipologija. Organizacijos kultūros lygiai. Artefaktai. Vertybės. Pagrindinės slypinčios prielaidos. Organizacijos kultūros keitimas. Subkultūros. Tyrimo instrumentarijus ir logika. Rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Organizacijos kultūra brandžiose, ilgai veikiančiose organizacijose labiau įsišaknijusi, taigi ją pakeisti yra kur kas sunkiau nei naujose, neseniai įsikūrusiose organizacijose. Tačiau įdedant daug pastangų, imantis nuoseklių veiksmų, galima įgyvendinti pokyčius bet kokios organizacijos kultūroje.
Darbo objektas: organizacijos kultūra.
Darbo tikslas: atskleisti organizacijos kultūros įtaką organizacijų valdyme.
Uždaviniai:
1. Paaiškinti organizacijos vertybių sistemą.
2. Atskleisti organizacijos kultūros esmę.
3. Pateikti veiksnius, apibūdinančius organizacijos kultūrą.
4. Atskleisti organizacijos kultūros lygmenis.
Darbo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė.
2. Statistinių duomenų analizė.
3. Anketų apklausa.

Hipotezės:
Organizacijos kultūra turi didelį poveikį organizacijos personalui, nes padeda kurti organizacijoje tokį vidinį klimatą, kuris skatina darbuotojų elgesio savikontrolę ir pastovumą. Leidžia darbuotojams geriau suprasti, ko iš jų tikisi organizacija. Organizacijos kultūra skatina kasdieninę darbo rutiną paversti vertingais, svariais veiksmais ir leidžia darbuotojams pasijusti svarbiems, reikšmingiems, o tai savo ruožtu skatina juos našiau dirbti, jausti pasitenkinimą savo veikla, valdymo veiksmingumu. Tai pat susieja organizaciją su visuomenei svarbiomis vertybėmis.
Kaip matome, organizacijos kultūra turi didžiausią poveikį darbuotojų motyvacijai. Tai savo ruožtu skatina našiau dirbti ir siekti organizacijos tikslų.


Nagrinėjant organizaciją ir kaip visumą, ir jos elementus, sukurta organizacijos elgsenos tyrimo metodika, kuri organizacijos elgseną nagrinėja trimis lygis: individo, grupės ir organizacijos. Organizacijai kaip visumai labai daug įtakos daro žmonės – jos darbuotojai. Vadovai visada turi kovoti už savo organizacijos išlikimą ir reputaciją, o kartu – laiku inicijuoti pokyčius.
Organizacija gali būti apibūdinama šiais kriterijais: pripažįstama vertybių sistema ir verslo kultūra, valdymo struktūra, infrastruktūra, komunikacija.
Organizacijos vertybių sistema gali būti apibūdinta: individualių ir organizacijos tikslų bei interesų atitikimu, santykiais su vartotojais ir klientais, organizacijos socialiniu indeliu, etiško produkto ir veiklos suvokimu, bendravimo ir valdymo aspektais: kultūra, įsipareigojimais ir atsiribojimais, lankstumu, operatyvumu, tolerantiškumu, bendravimu ir kt.,.estetinėmis ir moralinėmis savybėmis, ekonominėmis savybėmis ir praktiškumu.
Verslo kultūra kaip vertybių sistema aprėpia šias sritis: teorinę (tiesa, žinios, racionalus mąstymas), ekonominę (praktiškumas, naudingumas, turto išsaugojimas ir kaupimas), politinę (valdžia ir įtaka, pripažinimas), socialinę (geri žmonių santykiai, prieraišumas, lojalumas, konfliktų nebuvimas), estetinę (meninė harmonija, kompozicija, sudėtis, forma, simetrija), religinę etinę (moralė, santarvė).
Veiklos kultūrą lemia fizinė aplinka ir vieta, kurioje yra organizacija, bendra šalies vertybių sistema ir vyraujančios moralinės normos, šalies ir gyvenamosios vietos žmonių istorinė patirtis, permainų sukurta atmosfera, tradicijos ir papročiai ir pagaliau šalies, regiono, šakos rezultatai ir plėtros lygis. L. Šimanskienė (2002) skiria dvi gana savarankiškas veiklos kultūros sąvokas:
• organizacijos kultūrą – natūralią, spcialiai nekuriamą, suvokiama kaip savaime susiklosčiusių žmonių bendravimo būdą, vertybes, požiūrius;
• organizacinę kultūrą – kaip sąmoningai vadovų sukurtą kultūrą, kuri gali būti savita, išsiskirti iš kitų analogiškų organizaciniųkultūrų. Tai vienijanti ir siejanti darbuotojus per dvasines, emocines kultūrines vertybes grandis, padedanti siekti užsibrėžtų tikslų ir didinti organizacijos teikiamą naudą.
Išvados
Pokyčių valdymo procese didelę įtaką turi pačios organizacijos vertybių sistema. Kiekvienas žmogus yra nepakartojamas ir individualus. Nuolat dera prisiminti, kad visuomenės ir organizacijos vertybės turi būti susietos su jos tikslais ir priemonėmis joms siekti.
Nuo pripažintų ir toleruojamų vertybių ne tik priklauso, kaip bus įgyvendinami pokyčiai, bet ir kas juos bei kokiomis priemonėmis įgyvendins. Žinoma, kad netinkamos priemonės nepadeda siekti ir įgyvendinti kilnių ir garbingų tikslų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis130.06 KB
Autoriusruciux
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos kultura (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą