Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Projektų valdymo strategija Telšių kultūros centruose

Projektų valdymo strategija Telšių kultūros centruose

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950
Aprašymas

Įvadas. Profesijos veiklos sritys ir kompetencijos. Informacijos šaltinių apžvalga projektų valdymo klausimu. Projekto sąvoka. Projektų klasifikacija. Projekto gyvavimo ciklas ir etapai. Projekto dalyviai ir funkcijos. Projektų valdymo ypatumų analizė. Projekto komanda. Komunikacija ir informacijos valdymas projekte. Rizikos nustatymas ir valdymas. Projekto išteklių, konfliktų, pokyčių valdymas. Projekto užbaigimas ir vertinimas, ataskaitos rengimas. Darbo metodikos ir priemonių aprašymas. Telšių kultūros centro Žarėnų filialo veiklos apžvalga. TKC Žarėnų filialo projektinės 2005-2006m veiklos analizė. Nevarėnų kultūros centro veiklos apžvalga. Nevarėnų kultūros centro projektinės 2005-2006m veiklos analizė. TKC Žarėnų filialo ir Nevarėnų kultūros centro projektinės veiklos lyginamoji analizė. Kultūros projektų biudžetas. Renginio "Gandro šventė" analizė. Renginio "Gandro šventė" scenarijus. Išvados. Anotacija. Summary.

Ištrauka

Projektų valdymo panaudojimo pradžia galima laikyti 1940-1950 metus. Šis mokslas buvo pritaikytas tokiose sferose kaip JAV ginklavimosi ir gamybos pramonė, pirmos atominės bombos sukūrimas, kai antro pasaulinio karo metu JAV prezidentas Ruzveltas pavedė pagaminti atominę bombą. Pastarųjų 40 metų laikotarpiu išsivysčiusiose šalyse projektų valdymas susiformavo kaip savarankiška mokslo ir studijų kryptis.
Lietuvoje vykstantys socialinio gyvenimo pokyčiai skatina ieškoti naujų veiklos būdų, kurie padėtų operatyviai ir kokybiškai spręsti iškylančius klausimus. Tam ypač tinka projektinė veikla. Šiuolaikinės verslo, švietimo ir kitos organizacijos ja suinteresuotos, nes per gana trumpą laiką išsprendžiamos veiklos efektyvumo ir kokybės problemos.
Projektų valdymas – tai profesionali veikla (profesionalus pokyčių valdymas), grindžiama šiuolaikinėmis mokslo žiniomis, metodais, patirtimi, priemonėmis ir technologijomis ir orientuota į aukštų rezultatų pasiekimą. Projekto sėkmė priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau bene didžiausią įtaką turi žmoniškieji ištekliai bei socialinė aplinka, kurioje vykdomas projektas. Projektai vis tampriau siejasi su organizacijos strategija ir tampa svarbiausiu įrankiu jai įgyvendinti. Valdymas taip pat susijęs ir su organizacijos kultūra. Projektų mastas vis didėja, didėja ir rizika, todėl projektuose vis mažiau lieka laisvės improvizuoti, projektų valdymas virsta vis labiau formalizuotu ir standartizuotu procesu. Valdymą galima apibrėžti ir kaip organizacijos narių pastangų planavimo, organizavimo, vadovavimo ir kontrolės procesą.
Problema: Projektą parengti ir jį sėkmingai įgyvendinti – sudėtingas kiekvienos įmonės veiklos baras. Projekto sėkmingumas didžia dalimi priklauso nuo projektų valdymo. Neanalizuojant ir nekontroliuojant projektų valdymo metodologijos, nebus užtikrinta projekto įgyvendinimo sėkmė, nebus užtikrintas projekto tęstinumas (jei reikia).
Temos aktualumas: Sėkminga projektinė veikla užtikrina organizacijos strategiją, tai ypač aktualu kultūrinėse įstaigose. Kultūriniai projektai ypač svarbus šiuolaikinei visuomenei. Kiekvienas projektas yra kūrybinis aktas, kuris leidžia pagerinti esamą situaciją. Kiekvienas projektas teikia galimybę jame dalyvaujantiems individams ir organizacijoms tobulėjimą. Projektų valdymas yra svarbus tuo, kad pasitelkus visus valdymo metodus, galima pasiekti aukštą lygį: kokybės, sutaupyti lėšų, laiko, sumažinti riziką. Tai svarbu valdant ne tik ekonominius ar socialinius, bet ir kultūrinius projektus. Būtinos ne tik tam tikros žmogaus asmeninės savybės (aktyvumas, iniciatyvumas, kūrybingumas, dalykinė kompetencija) bet ir specialus pasiruošimas.
Darbo tema: Projektų valdymo strategijos analizė Telšių rajono kultūros centruose.
Darbo objektas: Projektų valdymo strategija.

Darbo tikslas: Išanalizuoti projektų rengimo ir valdymo ypatumus Telšių kultūros centro Žarėnų filiale ir Nevarėnų kultūros centre.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti projektų valdymo sampratą.
2. Išanalizuoti projektų valdymą esmingiausiais aspektais.
3. Apžvelgti projektų valdymą 2005-2006m. Telšių kultūros centro Žarėnų filiale ir Nevarėnų kultūros centre.
4 Išanalizuoti ir palyginti Telšių kultūros centro Žarėnų filialo ir Nevarėnų kultūros centro projektinę veiklą.
5. Suorganizuoti renginį "Gandro Šventė" Telšių kultūros centro Žarėnų filiale.
Baigiamojo darbo struktūra: įvadas, dvi dalys, išvados, informacijos šaltinių sąrašas, priedai. Pirmoje dalyje analizuojamas projektų samprata ir projektų valdymas teoriniu aspektu. Antroje dalyje pateikiama Telšių kultūros centro Žarėnų filialo ir Nevarėnų projektinė 2005-2006m veikla, pateikiama šių kultūros centrų projektinės veiklos lyginamoji analizė.


Vieno projekto apibrėžimo nėra – skirtingi autoriai skirtingai apibūdina projekto sampratą. Informacijos šaltiniuose dauguma autorių apsiriboja tiktai projekto rengimo ir valdymo logikos ir metodologijos pristatymu.
Projekto sąvoka vadybos teorijoje ir praktikoje apibūdinama įvairiai:
kaip laikina veikla, kurią griežtai riboja tikslūs pradžios ir pabaigos momentai;
kaip susitarimas, turintis tam tikrų tikslų;
kaip dokumentas, finansiškai, techniškai ir socialiai pagrindžiantis ateities tikslus.
Pasak K. Ališausko (2005), projektas išvertus iš lotynų kalbos reiškia "mestas į priekį". JAV projektų valdymo institutas nurodo, kad projektas – tai tam tikra užduotis su pradiniais duomenimis ir reikalaujančiais rezultatais, kurie lemia sprendimo būdą.
Ž. Kazlauskienė (2005) teigia, kad projektas yra dokumentas, keičiantis gyvenimą ir aplinką. Tai gali būti gyvenamojo namo statyba, naujų technologijų įsisavinimas, ekonominis rajono plėtojimas ir t.t. Autorė projektą apibūdina ir pagal svarbiausius bruožus :
projektas yra planuojamas, finansuojamas ir įgyvendinamas;
projektas turi pradžios, pabaigos laiko momentus, t. y. periodą, per kurį tikimasi pasiekti rezultatus;
projektas – tai konkretus ir unikalus darbas, vykdomas pagal patvirtintą dokumentaciją. Pasak Br. Neverauskas (2001) projektas, tai:
dokumentas;
veikla (procesas);
pasiektas rezultatas.

Įvairiuose žinynuose pateikiami keli projektų sąvokos apibrėžimai. Projektas gali būti suprantamas kaip:

iš anksto numatytas ir parengtas veikimo planas;
parengiamasis kokio nors dokumento tekstas (pvz. sutarties projektas);
užduoties principinio ar galutinio sprendimo dokumentinis planas.
Sisteminiu požiūriu projektą galima nagrinėti kaip kompleksinę transformacijos iš esamos situacijos į norimą būklę priemonę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis48 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis100.74 KB
Autoriussimona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaTelšių r. Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Projektu valdymo strategija Telsiu kulturos centruose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 48 puslapiai 
  • Telšių r. Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinė mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą