Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Vadyba (88)

Vadyba (88)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Vadybos samprata ir esmė. Valdymo ciklas (procesas). Planavimas. Kontrolė. Organizavimas. Vadovavimas. Vadovavimo stilius. Sprendimų priėmimas. Sociometriniai tyrimai. Įmonių tipai. Tipinės įmonių organizacinės struktūros. AB valdymo schema. Akcinės bendrovės sąvoka. Finansų valdymo sistema. Personalo valdymo sistema. Marketingo valdymo sistema. Gamybos valdymo sistema. Išvados.

Ištrauka

Tik gimęs žmogus iš karto patenka į organizaciją – šeimą. Toliau – visas žmogaus gyvenimas – kelionė per įvairiausias organizacijas: vaikų darželio grupė, mokyklos klasė, sporto ar kito laisvalaikio pomėgio būrelis, organizacija, sudaranti materialines gyvenimo sąlygas – darbovietė, paskui savo šeima, politinė partija, klubas ar draugija pagal interesus ir kitokios bendrijos, kurioms žmogus priklauso tėvų valia, arba jau pats sąmoningai apsisprendęs.
Organizacijos sukuria visiškai naujo pobūdžio darbą – visi nariai turi siekti bendro tikslo. Taigi žmogaus elgesys nukreipiamas tokia kryptimi, kurios savarankiškai, savo valia organizacijos narys nesirinktų. Šis darbas vadinamas vadyba. Kadangi kiekvienas žmogus per visą gyvenimą didžiąją laiko dalį praleidžia organizacijose, jam tiesiog būtina suvokti tiek organizacijų gyvavimo pagrindinius reiškinius, tiek vadybos darbo esminius bruožus. Tik tada žmogus galės gauti didžiausią naudą iš tos organizacijos. Taigi organizacijų gyvavimo ir vadybos pagrindų suvokimas šiais laikais tampa vienu iš svarbiausių prasmingo ir laimingo kiekvieno žmogaus gyvenimo laidų.
Vadybos mokslas atsirado tik dvidešimtojo amžiaus pradžioje, jos moksliniai pagrindai dar nėra labai paplitę visuomenėje. Todėl tiek įvairiausios organizacijos – nuo šeimos, verslo įmonės iki valstybės, - tiek pavieniai asmenys negali rezultatyviai ir prasmingai veikti. Įvairūs autoriai vadybą apibūdina skirtingai. Labiausiai paplitęs ir pripažintas apibūdinimas – vadyba yra mokslas apie planavimo organizavimo, motyvavimo ir kontrolės funkcijas socialinėse organizacijose.
Pagrindinės vadybos kategorijos yra jos funkcijos, metodai ir gamybos arba paslaugų valdymo operacijų sistema, sistemos sudarymas ir funkcionavimas. Svarbi veiklos kryptis funkcionuojant rinkos sąlygomis yra visuotinės kokybės problema. Visuotinės kokybės kategorija reiškia, kad visose srityse darbas atliekamas laiku ir kokybiškai. Pagrindiniai vadybos metodai yra palyginimas, analizė, sintezė, matematiniai metodai ir kt.
Vadyba - tai:
menas sutelkti žmones, kad jie atliktų darbus;
tikslų siekimas efektyviai panaudojant išteklius;
organizacinių tikslų siekimas efektyviai planuojant, organizuojant, vadovaujant ir kontroliuo-jant išteklius.
Šis apibrėžimas iškelia vadybos ryšį su išteklių (technikos, finansų, žemės ir žmonių) naudojimu siekiant organizacijos tikslų (pavyzdžiui, planinio pelno lygio). Valdymo darbas turi užtikrinti, kad ištekliai įgyvendinant tikslus būtų naudojami efektyviai, o siekiant aukščiausio rezultato pagal įdėtas sąnaudas - tinkamai.
Reikia pabrėžti kad vadovai:
kelia tikslus;
atsako už tai, kad jie būtų pasiekti;
dirba organizacijose;
turi susidoroti su neapibrėžtumu;
dirba drauge su žmonėmis.
Toliau pastebėsime, kad, nors yra keletas plačių funkcinių vadybos sričių (marketingas, finansai, gamyba ir žmonių ištekliai), vadybininkų veikla, nepaisant šios specializacijos, yra tokia pati.
Valdymo ciklas (procesas)

Nuo XIX šimtmečio pabaigos priimta valdymą apibrėžti pagal keturias konkrečias vadovo atliekamas funkcijas: planavimą, organizavimą, vadovavimą ir kontrolę. Nors iki dabar šis požiūris buvo kruopščiai tyrinėjamas ir kritikuojamas, jis vis dar visuotinai naudotinas. Todėl galime sakyti, kad valdymas - tai organizacijos narių pastangų planavimo, organizavimo, vadovavimo ir kontrolės procesas bei visų kitų organizacijos išteklių panaudojimas siekiant organizacijos užsibrėžtų tikslų.
Procesas - tai sisteminė veiklos atlikimo tvarka. Mes kalbame apie valdymą kaip apie procesą siekdami pabrėžti, jog visi vadovai, nepaisant jų sugebėjimų ar įgūdžių, imasi tam tikrų tarpusavyje susijusių veiksmų, kad įgyvendintų norimus tikslus. Taigi toliau trumpai apibūdinsiu keturias pagrindines valdymo veiklas ir jų ryšį su laiku bei žmonių santykiais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-12
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai5
Dydis68.78 KB
Autoriusrasa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. J.Silickas
Švietimo institucijaVilniaus verslo teisės akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadyba (88) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vilniaus verslo teisės akademija / 2 Klasė/kursas
  • doc. J.Silickas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą