Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Sprendimo priėmimas organizacijos valdyme

Sprendimo priėmimas organizacijos valdyme

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Valdymo sprendimo priėmimo etapai ir turinys. Sprendimų priėmimo teorija. Valdymo sprendimo priėmimo proceso turinys. Pagrindinės valdymo sprendimo priėmimo proceso sąvokos. Valdymo sprendimo priėmimo proceso esmė. Sprendimo priėmimo procedūra. Analizė, kaip sudedamoji sprendimo priėmimo dalis. Sprendimo priėmimo etapai. Sprendimo priėmimo mechanizmas ir metodai. Valdymo sprendimo priėmimo mechanizmas. Valdymo sprendimo ypatumai. Strateginių sprendimų ypatumai. Valdymo sprendimų realizavimo ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Sprendimo priėmimo procesas yra valdymo pagrindas. Sprendimų priėmimas glaudžiai susijęs su visų lygių vadovų (vadybininkų) darbu, formuluojant organizacijos tikslus ir siekiant jų įgyvendinimo. Priimti sprendimą reiškia sąmoningai pasirinkti vieną iš turimų (galimų) variantų ir alternatyvų veikti, siekiant sumažinti skirtumą tarp esamos ir norimos organizacijos būklių (situacijų) t. y. išspręsti problemą. Sprendimo priėmimo procesas apima daugelį elementų tarp kurių visada būna problemos, tikslai, alternatyvos ir sprendimai. Šis procesas yra vadybos planavimo funkcijos stuburas. Rezultatas yra planas parodantis sprendimų visumą, nustatančią išteklių paskirstymą ir panaudojimo kryptis, siekiant organizacijos tikslų.
Kadangi valdymo sprendimų priėmimas yra svarbiausias vadybinės veiklos elementas organizacijoje, o visus kitus galima pavadinti pagalbiniais (remiančiaisiais) šiame darbe noriu išanalizuoti tokių sprendimų priėmimo procesą tam, kad giliau (išsamiau) suprasti jo esmę ir reikšmę. Apžvelgsiu metodus keliančius sprendimo priėmimo proceso efektyvumą bei faktorius, į kuriuos reikia atsižvelgti, priimant valdymo sprendimus.
Darbe sąvoką valdymo sprendimų priėmimas suprantu kaip organizaciją valdančiųjų veiklą, nukreiptą į geriausios alternatyvos veikti pasirinkimą. Pažangių organizacijų tikslas yra maksimalus rezultatas su minimaliomis išlaidomis. Būtent tokių rezultatų siekia sprendimo priėmimo teorija ir efektyvių valdymo sprendimų įgyvendinimo praktika. Šis darbas taip pat skirtas optimalių valdymo sprendimų ir jų įgyvendinimo kelių paieškai.

Egzistuoja keletas mokslo sričių kurias galima būtų pavadinti mokslu apie sprendimo priėmimą. Vienas iš jų yra naudingumo teorija. Iš esmės ši teorija yra bandymas sukurti vieningą mokslinę sprendimo priėmimo teoriją. Tačiau ji yra pakankamai nauja ir jos atskiri sprendimo priėmimo būdai ir metodai mažai susieti tarpusavyje ir reikalauja nuodugnesnio tyrinėjimo. Šiuo metu tikie tyrinėjimai vykdomi labai intensyviai. Iki šiol ši teorija naudojama pagrinde viešajame sektoriuje, prekyboje, karyboje. Tačiau, be abejonės, ji ras savo vietą ir inžinerinių uždavinių sprendimuose. Naudingumo teorija suteikia galimybę įvairias (skirtingas) vertybes pamatuoti pagal vieningą naudingumo skalę. Savo ruoštu sprendimo priėmimo teorija susieta su organizacijos strategijų pasirinkimu, turint tikslą optimizuoti (padidinti) tikimybę gauti didžiausią reikšmę naudingumo skalėje.
Kitos daugiau ar mažiau nepriklausomos sritys yra optimizavimo teorija, tikimybių teorija, matematinė statistika ir patikimumo teorija.
Optimizavimas numato reguliuojamų parametrų (esant apribojimams) reikšmes, kurios užtikrina optimizuojamo parametro ekstremalius didžius. Funkcija išreiškianti optimizuojamą parametrą vadinama tiksline funkcija. Optimizavimo užduočių elementai yra tikslinė funkcija, apribojimai ir reguliuojami parametrai. Matematiniai optimizavimo metodai padeda surasti parametrus, kurie maksimaliai mažina ar didina tikslinę funkciją, esant įvairiems apribojimams.
Tikimybių teorija suteikia galimybę suteikti skaičiuotinus didžius neapibrėžtumo laipsniui, kuris nusako konkretų nagrinėjamą įvykį. Akivaizdu, kad retai sprendimai priimami žinant visas aplinkybes (sąlygas). Dėl to priimant sprendimus yra labai svarbios tikimybių teorijos žinios.
Matematinėje statistikoje dirbama su skaičiuotinais duomenimis ar stebėjimų rezultatais. Ji tiria gautų (turimų) duomenų suvokimo ir apdorojimo būdus tam, kad daryti teisingas išvadas. Tikimybiniai modeliai (teoretiniai pasiskirstymai) panaudojami kaip sprendimo priėmimo priemonės. Tokiu būdu du dalykai tikimybių teorija ir matematinė statistika yra glaudžiai susiję tarpusavyje.
Nauja tikimybių teorijos ir matematinės statistikos pakraipa, turinti didelę reikšmę inžinieriniame projektavime, yra patikimumo teorija. Patikimumo teorijos reikšmė vis didėja. Tai susieta su sudėtingų mechanizmų masinės gamybos augimu ir aukšto patikimumo sistemų poreikiu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-09
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis23.82 KB
Autoriusv
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas11
Mokytojas/Dėstytojasprof. habil. dr. Borisas Melnikas
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sprendimo priemimas organizacijos valdyme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 11 Klasė/kursas
  • prof. habil. dr. Borisas Melnikas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą