Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Valdymo samprata. Sistema

Valdymo samprata. Sistema

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Teorinė dalis. Valdymo samprata. Valdymo procesas. Valdymo metodai. Sisteminis ir organizacinis požiūriai. Praktinė dalis. AB "Sanitas" valdymo sistema. UAB "Daigriva" valdymo sistema. AB "Sanitas" ir UAB "Daigriva" valdymo sistemos palyginimas.

Ištrauka

Kiekvienos organizacijos tikslinga veikla turi būti valdoma – joje vykstantys reiškiniai koordinuojami ir derinami tarpusavyje. Tai keblus, gana nelengvas uždavinys. Organizacijos vadyba – tai ištisas procesas apimantis ne tik jos vidų, bet ir aplinką. Norint tai suvokti bei pačiam joje dalyvauti būtina tyrėti valdymo funkcijų, objektų, koncepcijų ir metodų sisteminį įvaizdį. Paprastai valdyme išskiriama du hierarchijos lygmenys: valdantysis (valdymo subjektai) ir valdomasis (valdymo objektai). Pastarieji grįžtamuoju ryšiu kryptingai veikia vienas kitą.
Kadangi tarp valdymo objekto ir subjekto yra nuolatinis grįžtamasis ryšys, sunku iš anksto siūlyti valdymo proceso receptus. Paprastai valdymo koncepciją ar metodo parinkimą sąlygoje konkreti situacija. Sisteminiu požiūriu organizacijos valdymas skaidomas į elementus, kurie savo ruožtu skaidomi į dvi grupes: valdymo funkcijas, valdymo objektus [1].
Valdymas kaip veiklos sritis būdinga bet kuriam bendram darbui. Valdymą galima traktuoti kaip kryptingą valdančiojo posistemio poveikį valdomajam, siekiant išlaikyti pastarąjį norimoje raidos trajektorijoje, arba suteikti jam naują būseną. Kita vertus valdymas – tai priemonė ar visuma priemonių, valdymo tikslams pasiekti; valdymo sprendimų paruošimas, priėmimas ir bendravimas visose darbo veiklos srityse; tai specifinė žmonių veiklos funkcija. Valdymas plačiąja prasme – tai planavimo, organizavimo, vadovavimo, motyvavimo ir kontrolės procesas, būtinas nustatant organizacijos tikslus ir siekiant jų. Tai atitinka valdymo funkcijas, kurios sudaro valdymo proceso ciklą ir yra atliekamos vadovo. Jos gali būti bendrosios arba dalinės.
Taigi iš esmės kalbant apie valdymą tai yra tiesiog valdymo sprendimų pernešimas ir bendravimas visose gamybos srityse. Organizaciniu požiūriu valdymas apima visą valdymo sistemą (vadovus, specialistus, tarnautojus). Išeinant iš organizacinio požiūrio skiriama: valdymo personalas, valdymo struktūra, valdymo technika. Pagal valdymo subjekto poveikį objektui skiriami tikslai, principai, metodai. Galima išskirti šios valdymo metodus: ekonominiai valdymo metodai (čia darbuotojas kaip sistemos dalis); organizaciniai – administraciniai (jų valdymo objektai – darbo vieta, pareigybė); teisiniai; socialiniai – psichologiniai (jų valdymo objektai – darbuotojas kaip asmenybė) [5].
Vertinant įmonę kaip sistemą reikėtų pastebėti, jog be procesų vykstančių įmonės viduje kiekviena įmonė yra labai tampriai susijusi su išorine aplinka. Ji turi sąryšį su visomis išorinės aplinkos sritimis: transporto ir ryšių, darbuotojų rengimo tobulinimo, finansinėmis, mokslo, teisėtvarkos ir teisingumo, statybos organizacijomis, aplinkos apsaugos, valdžios institucijomis, žaliavų, medžiagų, įrengimų, energijos, prekių ir paslaugų tiekėjais ir t.t.
[3]Valdant šiuolaikinę įmonę pagal šią sistemą reikia:
1. Prekės ar paslaugos techninio ar organizacinio paruošimo reguliuojant: a)Naujųjų prekių ar paslaugų kūrimą; b) Technologijų projektavimą; c)Organizavimo projektavimą; d)Apsirūpinimą įranga; e)Technologijų matavimą ir palyginimą.
2. Prekės ar paslaugos gamybos ir techninio aptarnavimo valdymą: a)Gamybos pajėgumų išdėstymą ir koregavimą.; b)Gamybos aptarnavimą; c)Darbo organizavimą ir operatyvinį koordinavimą; d)Technologinę priežiūrą; e)Medžiagų ir atsargų naudojimą; f)Operatyvinę apskaitą, kokybės ir kiekybės kontrolę.
3. Prekės ar paslaugos pardavimo ir žaliavų, medžiagų įrengimų įsigijimo valdymą reguliuojant: a)Rinkos tyrimų procesą; b)Asortimento ir apimčių nustatymą; c)Kaina ir kainodara; d)Pardavimo skatinimą ir reklamą; e)Pardavimo ir pasiskirstymo organizavimą; f)Žaliavų, įrengimų ir medžiagų pirkimą, sandėliavimą; g)Transporto organizavimą.
4. Finansų valdymą reguliuojant: a) Finansų apskaita; b)Finansų politika (pelno, kredito); c) Ilgalaikį finansavimą ir investicijas; d)Trumpalaikį finansavimą ir apyvartinį kapitalą.
5. Personalo valdymą reguliuojant: a)Personalo parinkimą, paskirstymą; b)Darbo turinio nustatymą ir reglamentavimą; c)Personalo vertinimo procesus; d)Personalo motyvacija; e)Personalo valdymą; f)Saugaus darbo užtikrinimą personalui.
6. Strategijos valdymo procesas ir jo valdymas reguliuojant: a)Strateginės analizės direktyvų nustatymą; b)Strategijos pritaikymą ir koregavimą; c)Strategijos įgyvendinimą.
Pagal šiuos 6 punktus įmonės valdymas yra sprendimų parengimo, priėmimo ir įgyvendinimo procesas.
Taigi valdymas yra sudėtinga sistema, lemianti įmonės veikos plėtrą, jos koordinavimą, pelningumą bei kitas charakteristikas. Tai sėkmingo įmonės funkcionavimo pagrindas, kurio esmė kitų žmonių darbo koordinavimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-28
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis74.35 KB
AutoriusLiudas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Alminauskienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo samprata. Sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Alminauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą