Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Planavimo esmė ir procesas

Planavimo esmė ir procesas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Planavimo apibrėžimas. Planavimo reikšmė ir samprata. Planavimo reikšmė sprendimo priėmimo procese. Planavimo objektai ir uždaviniai. Planavimo metodai. Planavimo principai. Planavimo procesas. Įvairių autorių planavimo etapai. Efektyvaus planavimo modelis. Efektyvaus kolektyvinio planavimo modelis. Išvados.

Ištrauka

Planavimas neturi konkrečios pradžios, o neturėdamos jos, neturi ir apibrėžtos pabaigos. Tai nesibaigiantis procesas, turintis didelę svarbą norint sėkmingai vadovauti. Planavimas - tai toks procesas, kuris buvo, yra ir bus aktualus visose gamybos, prekybos stadijose, ir, tinkamai įvertinus jo svarbą, įmonės rinkoje sugeba pasiekti labai didelių laimėjimų. Norėdama suvokti planavimo vietą vadybos sprendimų priėmimo procese, aptarsiu sprendimų priėmimo procesą, planavimo procesą ir planavimo reikšmę vadybos sprendimų priėmimo procese.
Planavimas reiškia, kad vadovai apgalvoja savo tikslus bei veiksmus iš anksto ir jų veiksmai remiasi kokia nors taisykle, planu ar logika, o ne atliekami spontaniškai. Pirmasis planavimo žingsnis yra organizacijos tikslų suformulavimas. Po to nustatomi tikslai kiekvienam tos organizacijos smulkesniam vienetui. Planavimas įgalina įsivaizduoti norimas ateities aplinkybes atsižvelgiant į išteklius, ankstesnę patirtį ir t.t. Juk kaip teigia efektyvaus vadybininko šūkis: ,,organizacijoje turi vyrauti ne problemos, o sprendimai".
Darbo tikslas – surinkti ir apibendrinti įvairių šaltinių informaciją apie planavimą bei jo procesą.
Temos aktualumas – su planavimu susiduriame kiekvieną dieną taigi planavimas yra būtinas mūsų gyvenime. Kiekvienas žmogus planuoja, tad planavimas yra svarbi mūsų gyvenimo dalis.
Temos naudingumas – išanalizavus savo referatą sužinojau kaip reikia efektyviai planuoti, ir kokius reikia pasirinkti planus.
Tyrimo metodai – mokslinės literatūros ir interneto šaltinių sisiteminimas ir analizė.


Planavimas organizacijose - tai tikslų nustatymas ir priemonių tiems tikslams pasiekti parinkimas. Be plano vadovai nežino, kaip efektingai organizuoti žmones ir tvarkyti išteklius. Jie net negali aiškiai įsivaizduoti, ko reikia organizacijai. Be plano jie negali vadovauti su pasitikėjimu ar tikėtis, kad kiti jais seks. Be plano tiek vadovai, tiek ir jų pasekėjai turi labai mažai galimybių pasiekti tikslą ar žinoti, kada ir kur nuklydo nuo kelio. Kontrolė tampa beprasmė. Labai dažnai blogi planai veikia visos organizacijos būklę. Planavimas yra lemiamas ir būtinas.
Sėkmė nebūna atsitiktinė. Visiems aišku, kad didelę reikšmę turi apgalvotas ir išsamus veiksmų planas. Deja, žmonėms dažnai stinga laiko galvoti apie ateitį ir planuoti, derinti bei kurti tam tikrus veiksmus. Jie paprastai sako, kad kasdieniniai darbai atima jiems tiek laiko, jog jo nebelieka planavimui. Tačiau jeigu tikrai žmogus trokšta įgyvendinti savo siekius, jis būtinai turi galvoti apie galutinį tikslą. Todėl reikia nebijoti planavimo ir nuo jo daug ką pradėti. Skirtingose literatūros šaltiniuose pateikiami skirtingi planavimo apibrėžimai:
Planavimas gali būti apibūdinamas tiesiog kaip mąstymo procesas, kuris skatina tikslingai kurti. Tai yra sudarymas projekto, programos arba metodo konkrečiam tikslui arba rezultatui siekti [2, 43 p.]
Planavimas – tai valinga veikla kai nustatomas tikslas ar tikslai, apibrėžiamos priemonės ir būdai jiems pasiekti [3, p. 23].
Planavimas – tikslų formulavimo bei jų įgyvendinimui tinkamos veiksmų eigos nustatymo procesas [4, 10 p.].
Planavimas – ypatinga sprendimų rūšis, nukreipta į konkrečią ateitį, kurios savo organizacijai trokšta vadovai [4, p. 258].
Planavimas – tai organizacijos tikslų ir uždavinių formavimas bei priemonių ir kelių, reikalingų tikslų ir uždavinių realizavimui, nustatymas [5, p. 63].
Planavimas – viena svarbiausių vadybos funkcijų. Jo tikslai – parengti veiksmų planus organizacijos misijai įvykdyti ir tikslus įgyvendinti [6, p. 63].
Planavimą galėtume įsivaizduoti kaip garvežį, kuris traukia paskui save organizavimo, motyvavimo ir kontrolės traukinį.
Planavimą galima įsivaizduoti kaip pagrindinę didingo ąžuolo šaknį, iš kurios auga organizavimo, vadovavimo ir kontrolės šakos.Taip svarbus planavimas vadovams. [15, p. 92]
Planavimas nėra vienkartinis veiksmas, kurio pradžia ir pabaiga aiški. Tai nenutrūkstamas procesas, atspindintis supančios aplinkos pokyčius bei prisitaikymą prie jų. Planavimas yra vadybos funkcija, kuri turi būti vykdoma visuose organizacijos lygmenyse. Jo tikslas koordinuoti padalinių veiklą organizacijose ir jos aplinkoje. [15, p. 92] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24
Dydis80.42 KB
AutoriusEd1Ta
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI.Bučiūnienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Planavimo esme ir procesas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • I.Bučiūnienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą