Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>X, Y ir Z teorijos

X, Y ir Z teorijos

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Viljamas Oučis (William G.Ouchi). Amerikietiškoji ir japoniškoji vadyba. Strateginių žingsnių programa. Teorijų X, Y ir Z palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Gerai suprasti žmogaus prigimtį – svarbus vadybos aspektas, nes žmonės yra gyvybiškai svarbus kiekvienos kompanijos sėkmės elementas. Tačiau sėkmė verslo įmonei bus nepasiekiama prabanga tol, kol jos vadybos struktūros neims skatinti kompanijos darbuotojų siekti organizacijai svarbių tikslų. Darbininkai turi žinoti savo vietą kompanijos struktūroje ir jos planuose bei tiksluose, kad tiek vadybininkai, tiek ir darbininkai dirbtų drauge efektyviai ir produktyviai kaip viena komanda. Vadybininkai turi aiškiai suvokti, kaip jie galėtų maksimaliai padidinti produktyvumą tinkamu vadovavimo stiliumi (tinkamu – reiškia, palankiu darbuotojams). Taip pat yra nepaprastai svarbu vadybininkams mokėti realistiškai įvertinti darbo aplinką, darbo užduočių charakteristiką, kad jie patys turėtų supratimą, kaip tą užduotį derėtų atlikti ir galėtų nukreipti darbuotojus reikiama linkme.
Be žmogaus prigimties išmanymo ir žinojimo, kokią įtaką ji daro darbuotojo elgesiui, vadybininkai taip pat privalo suvokti darbo aplinkos specifiką, skirtingus asmenybių tipus ir darbuotojų skatinimo būdus. Taip vadybininkams patiems bus lengviau apsispręsti, kokių veiksmų būtina imtis, kad paskatintų darbuotojų darbo našumą ir pasiektų maksimalų produktyvumą.
Šioje srityje patirties vadybininkai gali pasisemti iš dviejų vadybos teoretikų Duglo MakGregoro (Douglas McGregor) ir Viljamo Oučio (William G.Ouchi) teorijų, išgarsinusių šiuos du veikėjus organizacijų plėtros ir vadybos mokslo vystymo srityse. D.MakGregoras sukūrė garsiąsias teoriją X ir teoriją Y, o V. Oučis pridūrė prie jų dar ir teoriją Z. Ši Los Andželo Kalifornijos universiteto vadybos mokyklos profesoriaus beveik prieš dvidešimtį metų pasiūlyta vadybos koncepcija – tai, iš esmės, japoniškosios vadybos tradicijos, adaptuotos Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir atspindinčios amerikietiškąsias vertybes. Nors abu minėtieji mokslininkai – D.MakGregoras ir V.Oučis labai panašiai ir drauge skirtingai vertino vadybininkų požiūrį į darbuotojus ir darbuotojų nuomonę apie savo vaidmenį kompanijos veikloje, Viljamo Oučio teorija Z ypatingai išgarsėjo visame pasaulyje kaip itin veiksmingas metodas optimizuoti organizacijų veiklą, jų darbuotojų motyvavimą, o taip pat darbuotojų ir vadybininkų santykius.


Viljamas Oučis (William G.Ouchi) – vadybos profesorius ir konsultantas, 1981 m. pasirodžiusio bestselerio "Teorija Z: kaip Amerikos vadybininkai galėtų susidoroti su japonų mestu iššūkiu" ("Theory Z: How American Management Can Meet the Japanese Challenge") autorius, parašęs dar dvi knygas ir daugybę mokslinių straipsnių apie organizacijų valdymą ir vadybą. Los Andželo kalifornijos universitete dėsto vadybos ir organizacinių struktūrų kursus, o taip pat vykdo didelių organizacijų struktūros tyrimus.
1979 m. V.Oučis buvo paskirtas vadovauti Kalifornijos universiteto vadybos fakultetui. 1993-95 m. tęsė darbą šiame fakultete, bet jau kaip patarėjas. Po to tapo Los Andželo miesto mero Ričardo Riordano (Richard Riordan) administracijos personalo viršininku. Jis buvo vienas iš Kalifornijos universiteto vadybos fakulteto vadybos programos vadovų, iki šiol yra mero Ričardo Riordano inicijuotos švietimo programos etninių mažumų vidurinėms mokykloms ir Pietų Kalifornijos koledžams pirmininkas. V.Oučis taip pat pirmininkauja "Nissan – HBCU" vasaros institutui, rengiančiam profesorius JAV universitetams ir koledžams. Kaip profesionalus vadybininkas, V.Oučis yra dirbęs keturių mokslinių žurnalų redaktorių tarybose, iki šiol dirba keletos dotuojamų valstybės agentūrų konsultantu, taip pat priklauso įvairių JAV švietimo įstaigų, televizijos stočių, bankų, fondų, muziejų direktorių taryboms ir net prezidentinių debatų komisijai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis37.13 KB
Autoriuserika
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word X Y ir Z teorijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą