Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonės ekonominiai tikslai ir valdymo formos

Įmonės ekonominiai tikslai ir valdymo formos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Įmonės samprata. Valdymo formos. Individualios (personalinės) įmonės. Ūkinės bendrijos. Tikroji ūkinė bendrija. Komanditinė ūkinė bendrija. Akcinės bendrovės. Įmonių pagal valdymo formas statistika. Įmonės tikslai. Tikslų formavimas. Ekonominiai įmonės tikslai. Gamybos tikslai. Pasisekimo ekonominiai tikslai. Finansiniai įmonės tikslai. Įmonių ekonominiai tikslai pagal valdymo formą. Išvados.

Ištrauka

Prieš imantis bet kokios veiklos, svarbiausia yra pasiekti trokštamų rezultatų. Kuo daugiau padėjėjų, glaudesnio bendradarbiavimo, vieningo darbo, bendrų interesų ir t.t., tuo didesnė tikimybė pasiekti tikslą. Dirbant komandoje lengviau sujungti visas organizacijas į vieningą visumą. O tai, žinoma, kiekvienam yra naudinga.
Tikslas – tai kiekvienos įmonės vienas esminių elementų, tai siekimas veiklos rezultato, pavyzdžiui: pagaminti gaminį, suteikti paslaugą, įgyti pripažinimą, garantuoti apsaugą, gauti pelną ir t.t.
Šio darbo tikslas apibūdinti įmonę, jos valdymo formas bei tikslus, susipažinti su jų formavimu. Taip pat palyginti, kokiai valdymo formai kokie tikslai būdingiausi.
Mūsų darbas susideda iš trijų dalių: Įmonės sampratos, Valdymo formų ir Įmonės tikslų.
Pirmoje dalyje trumpai aprašoma kas tai yra įmonė. Antroje aptariamos įmonių veiklos formos ir pateikiami statistiniai duomenys apie įmones pagal jų valdymo formas. Trečiojoje ir pačioje plačiausioje dalyje yra nagrinėjami įmonės tikslai. Konkrečiau– įmonės ekonominiai tikslai bei jų rūšys, taip pat įmonių ekonominiai tikslai pagal valdymo formą.
Siekiant vaizdingiau pateikti turimą informaciją buvo panaudotos 5 lentelės ir nubraižyti 4 pavyzdžiai.
Darbą sudaro 25p.


Įmonė dažniausiai apibūdinama kaip gaminanti produkciją ar teikianti paslaugas techninė, organizaciniu ir ūkiniu požiūriu vientisa sistema. Pagal LR įmonių įstatymą įmonė – tai savo firmos vardą turintis ūkinis vienetas, įsteigtas įstatymų numatyta tvarka tam tikrai komercinei – ūkinei veiklai. Įmonę sudaro medžiaginių – daiktinių, finansinių ir nematerialinių aktyvų, jos teisių ir pareigų kompleksas (13). Kiekvieną įmonę galima nagrinėti kaip savarankišką socialinę, ekonominę sistemą.
Įmonės skirstomos pagal dydį į mikroįmones, mažas, vidutines ir stambias įmones. Europos Komisija (EK) 1996 m. balandžio 6 d. pakvietė ES šalis-nares bei Europos investicijų banką ir Europos investicijų fondą pradėti taikyti vienodą MVĮ (mažos ar vidutinės įmonės) apibrėžimą. Šis EK pateiktas apibrėžimas tėra rekomendacinio pobūdžio, tačiau jis tampa privalomas, kai kalbama apie valstybės paramą MVĮ, siekiant išvengti konkurencijos pažeidimų kitų įmonių atžvilgiu. EK reguliariai, dažniausiai kartą per ketverius metus, peržiūri šią Rekomendaciją, ypatingai nustatytas MVĮ metinės apyvartos bei balansinės turto vertės ribas, ir, esant reikalui, siūlo pakeitimus. Todėl 2003 m. gegužės 6 d. EK patikslino 1996 m. balandžio 6 d. rekomendaciją dėl mažų ir vidutinių įmonių sampratos. Nauja rekomendacija dėl mažų ir vidutinių įmonių sampratos įsigaliojo nuo 2005 m. sausio 1 d.
MVĮ sampratą Lietuvoje apibrėžia 2002 m. spalio 22 d. priimtas Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo įstatymas, kuris įsigaliojo nuo 2003 m. sausio 1 d. Įstatyme apibrėžti SVV(smulkus ir vidutinis verslas) subjektai, jiems teikiamos valstybės pagalbos formos, kitos šiam verslui svarbios nuostatos. Vadovaujantis įstatymu, SVV subjektai yra vidutinės ir mažos įmonės (tarp jų ir mikroįmonės) bei fiziniai asmenys, įstatymų nustatyta tvarka turintys teisę verstis savarankiška komercine, gamybine arba profesine ir kita panašaus pobūdžio veikla, įskaitant tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis54.82 KB
AutoriusMantas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŠunokienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones ekonominiai tikslai ir valdymo formos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Šunokienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą