Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Organizacijos elgsenos bruožų analizė

Organizacijos elgsenos bruožų analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Santrauka. Įmonės X veiklos ir informacinių šaltinių apžvalga. Organizacijos elgsenos bruožų tyrimo metodologinis ir metodinis pagrindimas. Organizacijos elgsenos bruožų tyrimo metodologinis pagrindimas. Organizacijos elgsenos bruožų tyrimo metodikos pagrindimas. Organizacijos elgsenos bruožų tyrimo instrumentarijaus teorinis pagrindimas. Įmonės X elgsenos bruožų vertinimas. Įmonės x elgsenos bruožų vertinimas pagal organizacijos elgesio modelius. Įmonės X elgsenos bruožų vertinimas pagal instrumentarijų. Individo lygis. Grupės lygis. Įmonės X lygis. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Lietuva dabar išgyvena pasikeitimų laikotarpį. Savita situacija visuomenėje sąlygoja ir jau egzistuojančių bei naujai besikuriančių organizacijų savitumą.
Norint nustatyti, kokios yra lietuviškos organizacijos, kokia jų elgsena, reikia tyrinėti šį permainingą laikotarpį. Mūsų šalyje organizacijų elgsenos tyrinėjimas - tai dar visai nauja mokslo kryptis. Taigi, organizacijos elgsena - tai tyrinėjimų sritis skirta tirti organizacijas, studijuojant individo, grupės ir organizacijų elgesio procesus .
Kodėl taip svarbu tirti organizacijų elgseną?
Atsakymas gali būti skirtingas. Mokslininkai tiria kaip organizacija veikia individą ir kaip individas veikia organizaciją. Organizacijos elgsenos specialistai bando mokslo naujoves pritaikyti praktikoje. Jie, siekdami pagerinti organizacijų funkcionavimą ir žmonių darbo kokybę, remiasi duomenimis, gautais iš organizacijų elgsenos tyrimų. Organizacijos elgsenos specialistai taip pat savo žinias gali panaudoti sprendžiant atitinkamas problemas konkrečioje organizacijoje.
Taigi, remiantis jau atliktais tyrimais, šiame darbe bus siekiama patobulinti organizacijos elgsenos bruožų tyrimo instrumentarijų bei nustatyti tiriamos dabartinės Lietuvos organizacijos elgsenos bruožus.
Šio kursinio darbo tyrimo tikslas - remiantis mokslinės literatūros studijavimu ir diplominio darbo - "Modernios organizacijos elgsenos bruožų tyrimo instrumentarijaus problema" - kritine analize, teoriškai pagrįsti instrumentarijų bei klausimyną ir jo pagalba nustatyti tiriamos dabartinės Lietuvos organizacijos elgsenos bruožus.
Tyrimo uždaviniai:
1. Teoriškai pagrįsti organizacijos elgsenos bruožų tyrimo instrumentarijų bei klausimyną.
2. Nustatyti tiriamos organizacijos elgsenos bruožus.

Tiriamos Lietuvos organizacijos elgsenos bruožų apibendrinimas leidžia teigti, kad šiai organizacijai būdingi bruožai yra labai įvairūs, ir būdingi tiek modernios organizacijos elgsenos bruožams, tiek ir neatitinkantys modernios organizacijos elgsenos bruožų.
Gauti duomenys rodo, kad tiriamoje organizacijoje žmones labiausiai motyvuoja specialybinių žinių pripažinimas ir įvertinimas. Manau, taip yra dėl to, kad daug darbuotojų dirba šioje organizacijoje ilgą laiką bei turi aukštąjį išsilavinimą. Darbuotojas, dirbdamas šioje organizacijoje, siekia būti "partneriu", veikdamas laisvai, neapribotas vien pareigybėmis. Todėl darbuotojas dirba ir elgiasi atsakingai, nes žino, kad nuo jo darbo efektyvumo priklausys ir kitų darbuotojų bei visos organizacijos efektyvumas ir sėkmė. Be abejo, darbuotojas jaučiasi priklausomas nuo kitų organizacijos narių.
Nors darbuotojus motyvuoja jų žinių pripažinimas ir įvertinimas, jie dirba šioje organizacijoje nepatenkindami pripažinimo ir statuso poreikio bei tik iš dalies patenkindami savo fiziologinius poreikius. Būtent poreikio jaustis saugiam patenkinimas sulaiko darbuotojus šioje organizacijoje. Manau, kad tai sąlygoja dabartinė Lietuvos ekonominė situacija (gan nemaža bedarbystė). Žinoma, tam turi įtakos ir darbuotojų demografiniai ypatunai: dauguma jų pagyvenę žmonės (amžiaus vidurkis - 45 metai).
Tyrimo duomenys rodo, kad tirtos organizacijos vadovas stengiasi būti grupės nariu ir lyderiu, tačiau iš dalies jo elgesys ir vadovavimas remiasi "jėga" ir autoritetu. Tai atsispindi ir sprendimų priėmime: vadovas pateikia problemas pavaldiniams, klausosi jų nuomonės, tačiau po to pats priima galutinį sprendimą. Galbūt todėl darbuotojų grupės šioje organizacijoje nėra efektyvios. Efektyvios grupės bruožai pasireiškia labai silpnai ir tik kai kurie: grupėje dauguma narių žino savo vaidmenis ir elgesio normas, narių tarpusavio priklausomybė pagrįsta narių tarpusavio draugiškumu, troškimu būti grupės dalimi, tarpusavio supratimu, parama, pasitikėjimu. Mano nuomone, tai šie bruožai pasireiškia todėl, kad darbuotojai šioje organizacijoje dirba labai ilgai (darbo stažo vidurkis - 17 metų).
Darbuotojų ir vadovų elgsena organizacijoje formuoja organizacijos tradicijas, vertybes. Tirta organizacija turi tvirtas, metai iš metų pasikartojančias, tradicijas. Organizacijai būdingas kolektyvizmas, tačiau atsakomybė daugiau individuali nei grupinė. Kontrolė yra tiksli ir formali. Karjeros galimybės tirtoje organizacijoje yra siauros ir specializuotos. Tačiau tirta organizacija yra gana jautri savo darbuotojams, nors kitos kultūrinės vertybės pasireiškia gana silpnai.
Labai sunku tiksliau apibrėžti tirtos organizacijos elgsenos bruožų modelį. Atlikus duomenų analizę, galima teigti, kad pasireiškiantys organizacijos elgsenos bruožai yra priskirtini tiek kolegialiam, tiek autokratiniam organizacijos elgsenos modeliui. Manau, kad tap yra dėl ypatingos dabartinės padėties Lietuvos visuomenėje, tuo pačiu ir ekonomikoje. Kadangi ši organizacija yra susikūrusi jau seniai ir darbuotojai bei vadovai, dirbantys šioje organizacijoje, buvo pripratę prie planinės ekonomikos bei autokratinio valdymo, todėl ir pasireiškia kai kurie autokratinio modelio bruožai. Bet kadangi kiekviena organizacija yra atvira sistema, ji negali nereaguoti į besikeičiančią aplinką, todėl tirtoje organizacijoje pasireiškia irkolegialaus modelio bruožai.
Mano nuomone, taikant naudotą instrumentarijų organizacijų elgsenos bruožų tyrimui, galima nustatyti tik bendrus bruožus, apibūdinančius tiriamos organizacijos elgseną. Tiriant tam tikrų bruožų pasireiškimo arba nepasireiškimo priežastis, tikslinga atlikti gilesnę jų analizę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-15
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis99.81 KB
AutoriusJulija
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA.Vaitiekus
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasVerslo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos elgsenos bruozu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • A.Vaitiekus
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą