Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Organizacinių valdymo struktūrų tipai

Organizacinių valdymo struktūrų tipai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Organizacijos samprata. Organizacinės valdymo struktūros. Organizacijos struktūros sąvoka. Svarbiausi organizacinių struktūrų projektavimo aspektai. Organizacinių valdymo struktūrų trūkumai ir teigiami bruožai. Organizacinių valdymo struktūrų tipai. Linijinė valdymo struktūra. Funkcinė valdymo struktūra. Linijinė- funkcinė valdymo struktūra. Štabinė valdymo struktūra. Matricinė valdymo struktūra. Centralizuotos ir decentralizuotos valdymo struktūros. "Aukštos" ir "žemos" valdymo struktūros. Kitos organizacinės valdymo struktūros. Išvados.

Ištrauka

Pirmasis postūmis organizacijai atsirasti- būsimoje organizacijos veiklos aplinkoje pastebėtas nepakankamai patenkintas vartotojų poreikis, kurio tenkinimas naujai besikuriančiai organizacijai galėtų leisti tam tikrą laiką egzistuoti.
Organizacija- tai žmonių pastangomis suburta ar susibūrusi bendrija, kurią sieja bendras tikslas arba bendra veiksmų programa. Kad jie galėtų pradėti siekti to tikslo, juos reikia aprūpinti patalpomis, įrengimais, gaviniais ir kitais darbe būtinais dalykais. Visa tai turi būti įgyta už pinigus, taigi organizacijos kūrėjai turi pasirūpinti piniginiais ištekliais arba iš savininkų, turinčių organizacijos produkto darymui reikalingus pajėgumus (patalpas, įrengimus, įrankius, kitas darbo priemones), gauti teisę juos naudoti. Pagrindiniai formalios organizacijos požymiai:
ją sudaro nors du žmonės;
ji turi bent vieną visiems jos nariams svarbų tikslą;
organizacijos nariai sąmoningai drauge dirba bendram tikslui pasiekti;
jos veikla reglamentuota teisės aktais.
Organizaciją sudaro žmonės, turintys tarpusavio ryšius, socialinius vaidmenis ir statusą. Jų elgesiui įtakos turi tiek šių žmonių grupės, tiek pačių asmenų individualūs siekiai ir kitos savybės. Organizaciją nagrinėjant kaip socialinę sistemą, įvertinama tai, jog ji yra nuolatinėje dinamikoje. Kaip socialinė sistema organizacija yra atviro tipo, nuolat sąveikauja su aplinka ir su kitomis socialinėmis sistemomis.
Organizacijos tarpusavio interesai nusakomi teiginiu: "Organizacijoms reikalingi žmonės, o žmonėms reikalingos organizacijos".
Visos darbuotojų funkcijos veiklos sistemoje išreiškiamos užduotimis, atsakomybe, priemonėmis- įgaliojimais ir valdžia. Kiekviena darbo vieta ar pareigos turi būti subalansuotos: negalima pareigoms skirti funkcijų, kurioms atlikti neduota pakankamai įgaliojimų.
Kiekviena organizacija turi savo tikslus bei strategiją. Aiškiai išreikštas vartotojo, iš kurio organizacija tikisi gauti jai reikalingų išteklių, siekdama sudaryti sąlygas savo veiklai, poreikių tenkinimas yra aukščiausias organizacijos tikslas. Pagrindine organizacijos strategija reikėtų laikyti organizacijos tikslus kuo tolesnei numatomai jos ateičiai. Strategija neturėtų būti siejama su kalendoriniu periodu, investicijų dydžiu ar numatomų pokyčių kardinalumu. Aiškios nuostatos apie tolesnę ateities perspektyvą yra būtinos kaip aiškūs organizacijos veiklos orientyrai, pagal kurious turi būti tikrinami visi sprendimai.

Struktūra statiniu požiūriu- tai socialinės ekonominės institucijos (įmonės, universiteto) žmonių išdėstymas, suprantamas atsietai nuo jų funkcijų, arba hierarchija. Hierarchija- tai daugiapakopė organizacinė struktūra, kurios grandys, einant iš viršaus į apačią, sudaro griežtai reglamentuotas pavaldumo ir priklausomybės pakopas. Organizacinės struktūros elementai su jų ryšiais grupuojami keliais valdymo lygiais.
Organizacinė valdymo struktūra- tai visuma priemonių darbui suskirstyti į skirtingas užduotis ir šių užduočių vykdymą koordinuoti (H. Mintzberg apibrėžimas). Taip pat ją galima apibrėžti kaip visumą linijinių, funkcinių ir tikslinių valdymo elementų, siejamų tarpusavyje linijiniais ir funkciniais pavaldumo ryšiais.
Kiekviena organizacijos struktūra susideda iš individualių darbo vietų ir padalinių. Padalinys susideda tik iš individualių darbo vietų ir neturi kitų jam pavaldžių pavaldinių. Padalinių grupė apima bent du padalinius, joje gali būti ir atskirų individualių darbo vietų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis42.04 KB
AutoriusEligijus
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizaciniu valdymo strukturu tipai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą