Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Vadovų vadovavimo stiliaus įtaka kultūrinės institucijos veiklai

Vadovų vadovavimo stiliaus įtaka kultūrinės institucijos veiklai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Vadovų vadovavimo stiliaus įtaką kultūrinės institucijos veiklai. Organizacijos samprata ir veikla. Darbuotojų pasitenkinimas darbu. Vadovavimo stiliai ir darbuotojų pasitenkinimas darbu. Valdymo modeliai. Autokratinis modelis. Globos modelis. Skatinimo modelis. Kolegialus modelis. Problemos, aktualios organizacijai. Tyrimas. Darbuotojų apklausa raštu. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Šiuo metu, norint sėkmingai plėtoti organizacijos veiklą, vis didesnis dėmesys kreipiamas į organizacijos veiklai įtaką darančius faktorius. Organizacijos veikla priklauso nuo daugelio faktorių – valdymo, planavimo ir kontrolės sistemos, informacijos, personalo valdymo sistemos. Didžiausias dėmesys skiriamas organizacijos personalui ir valdymui, nes labiausiai organizacijos veikla priklauso nuo joje dirbančių žmonių. Vadovai, vieni iš organizacijos darbuotojų, turi didžiausią atsakomybę už organizacijos sėkmingą veiklą. Tam tikras vadovavimas pavaldiniams daro skirtingą įtaką visai veiklai, kadangi optimalus darbų paskirstymas ir vykdymas lemia veiklos veiksmingumą. Šiais laikais konkurencija tarp įmonių rinkoje yra didelė, todėl veikti reikia tik efektyviai. Darbdaviai, suprasdami, kad šiais laikais aukštos kvalifikacijos personalas – pagrindinė sąlyga, išliekant konkurencinėje kovoje, stengiasi tinkamai vadovauti ir užtikrinti kuo didesnį savo darbuotojų pasitenkinimą darbu. Šios problemos aktualumas sąlygojo kursinio darbo pasirinktą tikslą bei keliamus uždavinius.
Tikslas – nustatyti vadovų vadovavimo stiliaus įtaką, kultūrinės institucijos veiklai.
Uždaviniai :
aptarti, kultūrinių organizacijų veiklos sampratą;
išnagrinėti kultūrinių organizacijų vadovavimo stilius.
aptarti, kaip galima pagerinti kultūrinės organizacijos veiklą, ugdant vadovavimo stilius.
Ištirti vadovų vadovavimo stiliaus įtaka kultūrinės institucijos veiklai.

Tyrimo objektas: Vadovų vadovavimo stiliaus įtaka kultūrinės institucijos veiklai.
Tyrimo metodika: Darbuotojų apklausa raštu.
Tyrimas atliktas: Klaipėdos miesto kultūrinėse institucijose. Apklausta 10 vadovų.


Žodis "organizacija" asocijuojasi, o galbūt ir kilęs iš žodžio "organizmas". Tarptautiniu žodžių žodyne organizmas (lot. organizmus) apibūdinamas kaip savitą sandarą turinti biologinė būtybė, atliekanti tas ar kitas funkcijas (P.Zakarevičius, 2003). Organizacija – tai grupė žmonių, siekiančių bendro tikslo. Kad jie galėtų pradėti siekti to tikslo, juos reikia aprūpinti patalpomis, įrengimais, gaviniais ir kitokiais darbe būtinais dalykais (F.S.Butkus, 2003). Pagrindinė visų organizacijų funkcija – daryti produktą, reikalingą vartotojui. Visų pirma, organizacijai atsirasti, pagrindinis postūmis ir yra būsimoje organizacijos veiklos aplinkoje pastebėtas nepakankamai patenkintas vartotojų poreikis. O po to jau reikia susikurti tikslus, kurių organizacijose yra ne vienas. P.Zakarevičius (2003) organizacijos tikslus apibūdina neatsiejamus nuo organizacijos veiklos, ir išskiria juos, kaip vieną iš pagrindinių organizacijos funkcionavimo priežasčių. Tie tikslai turi būti gerai suvokiami, nes tas suvokimas kaip tik ir yra pirmasis vadybos žingsnis. Anot, F.S.Butkaus (1996) , po to, kai jie yra suvokiami, galima negrinėti procesus, kuriuos reikės atlikti – skirstyti darbus ir atsakomybę, numatyti rodiklių sistemas ir atlyginimą už darbą. F.S.Butkus išskiria šiuos organizacijos tikslus:
• socialinis – suteikti savo nariams pragyvenimo šaltinį;
• komercinis – parduoti vartotojams pagamintą produktą tam tikra kaina;
• techninis tikslas – gera gaminių kokybė;
• ekonominis tikslas – produkto kaina neturi prašokti tam tikros ribos, o kad organizacija galėtų gyvuoti, kaina neturi būti mažesnė už tam tikrą lygį;
• gamybinis tikslas – organizacija turi pateikti rinkai tam tikrą produktų kiekį, tam tikru laiku.
• ekologinis – organizacija savo veikla turi nepakenkti aplinkai.

Tokią tikslų visumą lemia kiekvienos organizacijos paskirtis. Tačiau praktiškai šie tikslai neretai prieštarauja vieni kitiems, pvz. kokybės gerinimas reikalauja papildomų išlaidų ir prieštarauja ekonominiam tikslui, kartais techniniam, todėl norint organizaciją valdyti racionaliai, reikia išsiaiškinti visų tikslų sistemą, nustatyti jų pirmenybes. Visus šiuos tikslus lemia organizaciją supančios aplinkos – vartotojų, gamtos sąlygų bei gyventojų bendrijos, iš kurios atstovų susidaro organizacijos narių bendrija. Skiriamos dvi aplinkos rūšys (F.S.Butkus, 1996):
- veiklos aplinka, kurią sudaro vartotojai, konkurentai, arba panašią produkciją gaminančios organizacijos, tiekėjai.
- bendroji aplinka apibūdinama gamtiniais, demografiniais, sociologiniais, ekonominiais, kultūriniais, technologiniais, išsilavinimo, politiniais ir teisiniais bruožais.
Trumpai apibūdinę organizacijos veiklos atsiradimo priežastis, jos tikslus ir juos veikiančias aplinkas, tikslinga būtų apžvelgti ir jos vidinius veikimo pradus. Pagal F.S.Butkų (1996), organizaciją geriausia tirti, kaip sistemą, t.y. kaip skirtingų reiškinių sąsają, išskiriančią tuos reiškinius iš aplinkos kaip vientisą, santykiškai savarankišką darinį. Sistemą sudaro jos dalys – elementai ir jų ryšys. Viena iš sistemos teorijoje išskiriamų grupių yra statinių sistemų, arba nejudančių sistemų, nesikeičiančių dėl laiko tėkmės, - tai visokie pastovūs dariniai. Žiūrint į organizaciją, kaip į statinę sistemą, F.S.Butkus(1996) išskiria šiuos sistemos elementus:
- organizacijos narys, kuris vadinamas darbuotoju;
- darbo objektas, kurį veikdamas savo pastangomis keičia darbuotojas;
- darbo produktas, kuriuo virsta darbuotojo keičiamas darbo objektas
- darbo priemonės, kuriomis naudojasi darbuotojas, versdamas darbo objektą darbo produktu.
Visi šie elementai organizacijoje egzistuoja bet kuriuo momentu – kas nors dar tik pradedama gaminti, todėl yra dar nepakitusio darbo objekto pavidalu, kas nors ką tik baigta gaminti, todėl jau yra darbo produktas. Tačiau norint geriau suvokti organizacijos veiklą, verta papildyti išvardytus sistemos elementus dar vienu – darbo procesu, kurio metu darbo objektas pamažu verčiamas darbo produktu (1 pav.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-19
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis115.08 KB
Autoriusaksana
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. Gertienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovu vadovavimo stiliaus itaka kulturines institucijos veiklai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. Gertienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą