Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Ekologinių žemės ūkio produktų kooperatinė prekyba

Ekologinių žemės ūkio produktų kooperatinė prekyba

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo objekto kaip sistemos interpretacija. Ekonominių vadybos metodų taikymo tyrimo objektui sričių nustatymas. Administracinių valdymo metodų taikymo tyrimo objektui tikslingumo įvertinimas. Tyrimo objekto psichologinių aspektų identifikavimas ir įvertinimas. Kiekybinių valdymo sprendimų metodai. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju dešimtmečiu globaliniu mastu žemės ūkiui būdinga visiškai nauja techninio – technologinio restruktūrizavimo kryptis – ekologinės žemdirbystės (ekologinio žemės ūkio), kaip alternatyvos tradicinei, formavimasis ir plėtra. Pirmosios ekologinio judėjimo idėjos buvo pradėtos įgyvendinti jau XX a. pradžioje (1924 m). Tuo metu jo teiktina nauda žmonijai ir gamtai nebuvo tinkamai vertinama, dėl to dauguma ekonomistų pesimistiškai traktuodavo šį reiškinį. Buvo manyta, kad pasaulyje ekologinis žemės ūkis užims nežymią žemės naudmenų dalį (2 – 3 proc.). Todėl nebuvo analizuojamos ekologinio ūkio plėtros perspektyvos ir galimybės. Tai buvo grindžiama tuo, kad dėl aukštų kainų tik maža turtingų žmonių grupė, o taip pat "žalieji" idealistai pirks ekologinius produktus. Tačiau anaiptol, augant ekologiniam sąmoningumui, didėjant nepasitikėjimui tradiciniais žemės ūkio produktais, daugėjant įvairiems masiniams susirgimams dėl intensyvios, netausojamos ir chemizuotos žemės ūkio veiklos (kempinligė, kitos ligos, psichiniai sutrikimai, žala planetai ir kt.), situacija per pastaruosius dešimtmečius iš esmės pasikeitė. Pvz. artimiausią dešimtmetį ekologinis ūkis Anglijoje turėtų užimti 30 proc. visų žemės ūkio naudmenų, Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje – 20 proc. [1].
Lietuvai integruojantis į Europos Sąjungą iškyla būtinybė gaminti ne tik konkurencingus, paklausius žemės ūkio produktus, bet ir pasiekti, kad ūkininkavimo metodai būtų ekonomiškai naudingi, saugantys aplinką bei socialiai priimtini. Šiuo požiūriu viena perspektyviausiu ūkininkavimo sistemų yra ekologinis žemės ūkis. Ši sistema, grindžiama natūraliais biologiniais procesais ir medžiagomis, užtikrinanti racionalų ūkininkavimą ir aukštos kokybės žemės ūkio produktų gamybą.
Lietuvoje yra prielaidos ekologiškų produktų gamybai: palanki ekonominė ir ekologinė situacija, didėjanti vidaus ir užsienio ekologiškų produktų rinka, valstybės parama, nacionalinis ir tarptautinis sertifikacijos įstaigos "Ekoagros" pripažinimas, suteikiantis galimybę eksportuoti ekologiškus produktus. Tačiau nors ekologiškų produktų paklausa didėja, iki šiol dar nėra suformuota ekologiškų produktų prekybos struktūra. Literatūros studijos [2,3,4] užsienio ir tarpukario Lietuvos patirtis byloja, kad ūkininkams geriausia išeitis – steigti kooperatines prekybos įmones, kurios realizuotų ūkininkų produkciją. Steigti šias institucijas reikia dėl šių priežasčių:
1. tarp gamintojo ir vartotojo esantys tarpininkai pasiima pelno dalį, produkcija superkama mažesnėmis kainomis;
2. pačiam ūkininkui parduoti savo produkciją vartotojui yra sunku, reikia daug laiko ir lėšų;
3. įsteigti prekybos įmonę reikia daug lėšų, todėl pavienis ūkininkas tai padaryti nepajėgus;
4. esanti ekologiškų žemės ūkio produktų supirkimo sistema netenkina žemdirbių, nes:
nėra sukoncentruotas šių produktų supirkimas bei paskirstymas potencialiems vartotojams; daugumą pagamintų ekologiškų žemės ūkio produktų tenka parduoti ta pačia kaina kaip ir įprastinė; vėluoja atsiskaitymai su žemdirbiais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai28 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis44.59 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekologiniu zemes ukio produktu kooperatine prekyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą