Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Tradicinių ir netradicinių verslų plėtojimas kaimo vietovėse

Tradicinių ir netradicinių verslų plėtojimas kaimo vietovėse

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Tradicinių ir netradicinių verslų samprata, rūšys. Kaimo verslų samprata ir klasifikavimas. Tradiciniai kaimo verslai. Tradicinių ir netradicinių verslų plėtojimas Lietuvos kaime. Tradicinių verslų paplitimas ir kitimo tendencijos. Netradicinių verslų plėtojimas. Veiksniai lemiantys netradicinių verslų plėtojimą Lietuvos kaime. Veiksniai. Veiksnių nepanaudojimas. Netradicinių verslų plėtros projektai. Išvados.

Ištrauka

Žemės ūkis, gyvulininkystė, žuvininkystė ir kiti tradiciniai verslai kaimo gyventojams yra ne tik darbas, bet kartu ir gyvenimo būdas, ugdantis iniciatyvą, darbštumą, sumanumą, veiksmų nuoseklumą, pastangas plėsti verslą, prisirišimą prie gimtinės, šeimos, tradicijų ir kt.
Nuo senų laikų Lietuvoje buvo plėtojami tik tradiciniai verslai tokie kaip gyvulininkystė, žemdirbystė, paukštininkystė, nebuvo net galvojama, kad galima būtų užsiimti kažkokiu kitokiu verslu. Tačiau keičiantis visuomenei, didėjant žmonių poreikiams pradėta imtis kitokių verslų, kurie atrodytų neturėtų duoti didelį pelną.
Žmonėms pradėjus vystyti netradicines verslų šakas, kurios atrodytų galėtų būti kaip hobis, buvo pastebėta, jog ši veikla šalia tradicinių veiklų gali duoti tokį pat pelną kaip ir kitos, realizuojant produkciją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.
Tradiciniai verslai niekada nebus nustumti į šalį, bet reikia plėtoti ir netradicines šakas, siekiant sukurti naujas darbo vietas, paklausią lietuvių produkciją užsienio rinkose, modernizuoti Lietuvos kaimus.
Tyrimo tikslas - išanalizavus tradicinių ir netradicinių verslų sampratas, kitimo tendencijas, nustatyti veiksnius ir galimybes, kurie patobulintų naujų verslų plėtojimą kaimo vietovėse.
Tyrimo problema – netradicinių verslų plėtra kaimo vietovėse.
Tyrimo objektas – tradiciniai ir netradiciniai kaimo verslai.
Tyrimo uždaviniai:
1. Išanalizuoti verslų sampratą ir klasifikavimo sistemą;
2. Išanalizuoti tradicinių ir netradicinių verslų teorinius aspektus;
3. Nustatyti tradicinių ir netradicinių verslų kitimo tendencijas;
4. Nustatyti veiksnius, kurie lemia netradicinių verslų plėtrą, veiksnių efektyvumo panaudojimą.
5. Pateikti pavyzdžius projektų, kurie vykdomi siekiant žmones sudominti užsiimti netradiciniais verslais.
Tyrimo metodai - literatūros šaltinių analizė ir sintezė, palyginamoji analizė, indukcija,dedukcija, loginė analizė ir sintezė, grafinio vaizdavimo.
Tyrimo laikotarpis – tyrimas atliktas už 2002m. - 2006m.


1. TRADICINIŲ IR NETRADICINIŲ VERSLŲ SAMPRATA, RŪŠYS.

1.1. Kaimo verslų samprata ir klasifikavimas

Bendriausia prasme verslas traktuojamas, kaip ūkinė veikla, kuri apima prekių gamybą ar paslaugų tiekimą ir komerciją (pirkimą – pardavimą), konkreti ūkininkavimo sfera, forma. Jo plėtojimas – tai privatinės nuosavybės, kuri yra asmenybės, jos sugebėjimų, gerovės kilimo, veržimosi į ekonominę bei politinę, pilietinę laisvę prielaida, gausinimas.
Verslas – tai yra tam tikras procesas, kuris veikia tam tikroje aplinkoje ir norint kad verslas būtų sėkmingas, reikia nuosekliai organizuoti verslo kūrimo ir veiklos procesą, jis gali būti tradicinis ir netradicinis [15].
Kaip teigia Margarita Starkevičiūtė šiuolaikinis verslas - tai visų pirma verslas, kuris jaučia socialinę atsakomybę už visuomenės raidą.
Dabartinės lietuvių kalbos žodynas verslą apibrėžia kaip užsiėmimą, darbą, smulkią gamybą, amatą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-05
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis76.1 KB
AutoriusRaminta
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tradiciniu ir netradiciniu verslu pletojimas kaimo vietovese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą