Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Distribucinė ir prekybinė įmones ūkinės ir komercinės veiklos analizė

Distribucinė ir prekybinė įmones ūkinės ir komercinės veiklos analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. Tiekimų distribucinis procesas. Distribucijos sąvoka. Distribuciniai kanalai, tiekimo schemos. UAB "X" veiklos analizė ir jos aplinkos tyrimas. UAB "X" pristatymas. Įmonės tikslai. UAB "X" struktūra. Įmonės geografinė padėtis. Įmonės produktas. UAB "X" darbuotojai. Darbuotojų darbo apmokėjimas ir premijavimas. UAB "X" autotransporto parkas. Įmonės autotransporto parko sudėtis. Kuras, kuro sunaudojimo normos. UAB "X" autotransporto techninis aptarnavimas. Automobilių parko vidutine rida. UAB "X" marketingo aplinka. Teisinė – ekonomine aplinka. Konkurencinė aplinka. Rinkos segmentavimas. UAB "X" veiklos organizavimas Vilniaus zonoje. Didmeninė ir mažmeninė prekyba alumi. Produkto paskirstymas. Įmonės klientai. Įmonės tiekėjai. Kainų strategija. Atsargos ir jų sandėliavimas, pakrovimo – iškrovimo darbų organizavimas. Veiklos rėmimas. Tuščios taros supirkimas. UAB "X" transporto paslaugos. Įmonės aptarnaujama zona. Veiklos organizavimas. Produkto atvežimas ir sandėliavimas. Veiklos reorganizavimas. UAB "X" veiklos finansinė analizė. Įmonės finansinės veiklos įvertinimas. Projektinė dalis. Logistikos įtaka UAB "X" veiklai. Logistikos sąvoka ir jos ryšys su marketingu. Logistikos veikla, jos funkcijos ir uždaviniai. Logistikos kontrolės efektyvumas. UAB "X" transporto parko atnaujinimas. Transportavimas ir jo vieta įmonės veikloje. Transporto parko atnaujinimo priežastys. Automobilių atnaujinimo galimybes. UAB "X" veiklos tobulinimas Vilniaus zonoje. Įmonės veiklos trūkumai ir problemos. Problemų sprendimo būdai. Ryšių palaikymas su klientais, naujų klientu paieška, distribucijos kėlimas. Veiklos tobulinimo pajamos ir išlaidos. UAB "X" klientų įsiskolinimų grąžinimo būdai. Internetas įmonės veikloje. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Transporto vaidmuo ekonominiame šalies vystymesi smarkiai pasikeitė. Praeityje transportas tiktai padėdavo gamybinių šalies ūkio šakų veikloje, o dabar jis tapo pagrindiniu jų vystymosi ir augimo veiksniu. Tai yra visiškai nauja transporto funkcija visų išsivysčiusių šalių ekonominiame gyvenime.
Transportas yra gyvybiškai svarbus visuomenei. Jis formuoja erdvę ir mūsų erdvės sampratą, įtakoja bei atspindi mūsų gyvenimo būdą ir mūsų kultūrą, prisideda prie ekonominio vystymosi.
Didžiulę reikšmę ekonominiame vystymesi lemia nuolat didėjantis pasaulyje darbo pasiskirstymas, kurio rezultatas yra kooperacijos didėjimas kiekvienoje ekonominės veiklos sferoje ir tarp šių sferų. Ši kooperacija nenutrūkstamai siejasi su transporto darbu. Pavyzdžiai iš ekonominio gyvenimo rodo, kad normali gamybinių barų ir ištisų šalies ūkio šakų veikla sutrikdoma dėl blogo transporto darbo. Vežimai yra bazinis ryšys tarp firmos fabrikų, sandėlių ir žaliavų šaltinių. Transportu sukuriama prekių laiko ir vietos išraiška, t.y. transportavimas sudaro sąlygas firmos prekėms fiziškai judėti į norimą vietą norimu laiku.
Šiuolaikinės firmos funkcionavimas praktiškai neįsivaizduojamas be transporto. Daugelis firmų yra geografiškai nutolusios nuo savo žaliavų bazių ir prekių rinkos. Produkcijos gamintojai dažnai ekonominiais sumetimais produkciją gamina tose vietose, kur sukaupta darbo jėga, o produkcijos gaminama daug daugiau, nei galima tose vietose realizuoti. Taigi transportavimas yra būtinas norint sujungti gaminimą su vartojimu.
Dabar naujos įmonės nestatomos, jei toje teritorijoje nėra transportinių komunikacijų, kadangi transporto infrastruktūros sukūrimas labai padidina statomo gamybinio komplekso kapitalo imlumą ir sumažina įmonės rentabilumą. Atskiros šalies ūkio šakos ir įmonės atitinkamoje teritorijoje gali didinti savo gamybinius pajėgumus tik tuo atveju, jei gerai išvystytas transportas. Išvystytas transportas priartina realizacijos rinką, didina produkcijos išleidimą darbo našumo didėjimo ir savikainos mažėjimo sąskaita. Šalies ekonomikos augimas ir vystymasis, jos kiekybiniai ir kokybiniai pokyčiai yra tiesioginė priklausomybė su gerai suderintu transportu.
Viena vertus, šalies ūkio sistemoje transportas yra transportinės produkcijos krovinių ir keleivių pervežimų gamintojas, o kita vertus – kitų ekonomikos šakų įvairios produkcijos vartotojas. Transporto paslaugos įvairiapusės kiekybiniu, kokybiniu ir teritoriniu aspektu. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad gaminių arba prekių transportavimas nėra sudėtingas, tam tikrų žinių reikalaujantis procesas. Iš tiesų yra visiškai kitaip. Racionalus produkcijos srauto planavimas ir teisingas jo organizavimas duoda didžiulę ekonominę naudą.
Šiame Bakalauro Baigiamajame darbe buvo nagrinėjama įmonės UAB "X" ūkine ir komercine veikla. Įmonės veikla vystosi dviem kryptim: prekyba ir distribucija. Distribucijos sąvoka yra pakankamai nauja Lietuvos ekonominiam gyvenime, todėl pirmojoje darbo dalyje, tam kad geriau suprasti įmonės veiklos ypatumus, yra aprašytas distribucinio proceso esmė ir būdai. Taip pat, šioje dalyje analizuojami įmonės tikslai, charakterizuojamas produktas ir jo ypatumai. Įmonė parodoma savo marketinginėje aplinkoje, akcentuojant aplinkos poveikį įmonės veiklai, smulkiai aprašomas veiklos procesas, atlikta veiklos finansinė analizė. Antrojoje dalyje yra aprašytos logistikos vieta įmonės veikloje, veiklos trukumai ir jų sprendimo būdai. Išvadose yra apibendrinta pirmojoje ir antrojoje dalyje pateikta medžiaga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis54 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis167.38 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Distribucine ir prekybine imones ukines ir komercines veiklos analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 54 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą