Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Henry Fordas

Henry Fordas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Asmenybės bruožai ir biografija. Fordo vadybos idėjos. Konvejeris, masinė gamyba ir efektyvumas. Bendrieji gamybos organizavimo principai. Gamybos organizavimo principų apibendrinimas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Henry Fordas dažnai vadinamas masinės gamybos apaštalu. Jis sugebėjo praktiškai įgyvendinti 18 a. iškeltas A.Smito darbo pasidalijimo idėjas, taip pat sukurti daugelį kitų reikšmingų vadybos ir gamybos organizavimo metodų. [ 4 ] Henry Fordo įkurta ir išpuoselėta automobilių industrijos gigantė "Ford Motor Company" šiuo metu viena stambiausių ir pelningiausių JAV įmonių.
Henry Fordas (1863 – 1947) ir modelis T ilgai buvo moderniojo pramones amžiaus simboliai. Jo požiūris į valdymą, taip pat vadybos teorijos, kurioms jis teikė pirmenybę, yra ankstyvųjų požiūrių į valdymą konstruktyvumo ir neišbaigtumo (netobulumo) pavyzdys.
Pirmaisiais praeito amžiaus dešimtmečiais pasirodę automobiliai buvo padėties ir gerovės simboliai, beveik išskirtinė turtingųjų privilegija. Fordas siekė pakeisti šią situaciją: modelis T turėjo būti automobilis visiems - mašina, kurią tikrai bet kas galėtų nupirkti. Jis suprato, kad vienintelis galimas būdas šį tikslą įgyvendinti – didelė gamybos apimtis ir maža kaina. Fordas sutelkė savo fabriko pajėgumus į efektyvumą, kur tik įmanoma mechanizavo darbą ir suskaidė užduotis į smulkiausius elementus. Tas pats darbininkas turėjo atlikti tą pačią operaciją, kuris vis labiau priartina produktą prie pageidaujamo rezultato; po to perduoti dar nebaigtą produktą kitam darbininkui, atliekančiam kitą operaciją. Fordas sugebėjo pasiekti puikių rezultatų: nors pirmajam T modeliui pagaminti buvo sugaišta dvylika su puse valandos, tačiau vos po 12 metų Fordas kas minutę pagamindavo po vieną automobilį.
Tačiau gamyklos mechanizavimas turėjo ir keletą neigiamų pasekmių. Kuo greičiau Fordas vertė savo darbininkus dirbti, juo labiau jie buvo nepatenkinti. 1913 m. Darbo jėgos tekamumas buvo 380%, ir Fordui tekdavo samdyti dešimt kartų daugiau darbininkų nei iš tikro reikėjo, kad nenutrūktų darbas. Tuomet Fordas nutarė imtis tiems laikams beprecedentinės akcijos - padvigubinti algas, kad išlaikytų geriausius savo darbininkus ir paskatintų juos dar geriau dirbti. Paskelbus apie algų padvigubinimą į Fordo gamyklą plūdo tūkstančiai žmonių, norinčių joje įsidarbinti. Minioms tvarkyti prireikė net policijos pagalbos.
Fordas paliko neišdildomą žymę ir Amerikos pramonėje, ir visuomenėje. Kai 1945 m. Fordas mirė, jo turtas buvo vertinamas daugiau nei 600 milijonu JAV doleriu. Jo vardas tapo masinės gamybos ir modernių vadybos teorijų raidos simboliu. [ 2, 28 p.] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-18
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis91.07 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasIvaškienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Henry Fordas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ivaškienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą