Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Valdymo stilių apžvalga

Valdymo stilių apžvalga

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įžanga. Valdymas. Vadovo funkcijos. Valdymo stilius. Pagrindiniai vadovo darbo bruožai. Įvairios valdymo stilių klasifikacijos. Valdymo stiliai pagal Platoną. Valdymo stiliai pagal K. Leviną. Valdymo stiliai pagal R. Likertą. Valdymo stiliai pagal J. Zelenevskį. Valdymo stiliai pagal F. Genovą. Valdymo stiliai pagal L. Kudriašovą. Valdymo stiliai pagal R. Bleikas ir Dž. Moutonas. Valdymo stiliai pagal P. Hersį ir K Blanchardą. Valdymo stiliai pagal R. Huose’ą ir T. Mitchellą. Valdymo stiliai pagal D. Makgregorą. Vadovo darbo stiliai pagal valdžios pobūdį. Autokratinis vadovo darbo stilius. Demokratinis vadovo darbo stilius. Liberalinis vadovo darbo stilius. Stilių mišrios formos ir jų priklausomybė. Koks vadovavimo stilius vyrauja įmonėse? Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus turi tik jam būdingų bruožų (kalbą, rašyseną, eiseną ir kt.), o kiekvienas vadovas susiformuoja savą, individualų, valdymo stilių. Pasirinkti valdymo stilių organizacijų ir įmonių vadovams yra labai svarbu, nes valdymo efektyvumas nemažai priklauso nuo tinkamai pasirinkto valdymo stiliaus.
Referato tema - "Valdymo stilių apžvalga". Pagrindinis referato tikslas - apžvelgti individualius personalo valdymo stilius. Kiekvienos šalies valdymo srities specialistai, tyrinėtojai, psichologai, pagal skirtingus kriterijus, išskiria kitokias valdymo stilių klasifikacijas. Kad geriau jas suprastume pirmiausiai atsakome į klausimus: kas yra valdymas ir kokios vadovo funkcijos, koki yra pagrindiniai vadovo darbo bruožai, kokia valdymo stilių esmė. Išsamiau nagrinėjama valdymo stiliai išskirti pagal valdžios pobūdį. Ši klasifikacija šiomis dienomis yra plačiai naudojama.

Vadovavimas (valdymas) – ypač svarbi ir sudėtinga vadybos funkcija. Jo specifika ta, kad išsiskiria žmogus ar asmenų grupė, lemianti kitų žmonių veiksmus ir pastangas, realizuojant bendrą tikslą, kad kuo efektyviau būtų panaudojami visi turimi ištekliai. Valdymas - tai dinamiškas procesas, kai darbo grupėje vienas individas tam tikrą laiko tarpą tam tikrame organizaciniame kontekste daro įtaką kitiems grupės nariams, kad būtų pasiekti grupės tikslai. Vadovavimui būdingi asmeniniai valdymo aspektai, skatinantys darbuotojus suvokti organizacijos tikslus, derinti juos su organizacijos padalinio (struktūros) bei individo (pavaldinio) tikslais, siekiant bendrų rezultatų.
Valdymo sąvoka apima tam tikras artimai susijusias ir viena kitą papildančias funkcijas, kurias atlieka kiekvienas vadovas:
Organizatoriaus funkcija. Atlikdamas šią funkciją vadovas suformuluoja tikslus ir uždavinius, kolektyvo spendžiamus dabar ir spręstinus ateityje, nurodo tų uždavinių spendimų būdus, sukuria palankias sąlygas kolektyvo darbui.
Administratoriaus funkcija. Vadovas įgaliotas asmeniškai ar kartu su pavaldiniais vykdyti kadrų politiką. Tik gerai parinkęs darbuotojus išvengia pavaldinių neatsakingumo.
Specialisto funkcija. Gamybos vadovas turi gerai išmanyti techniką ir technologiją, turėti pakankamai žinių ir patyrimo konkrečioje sferoje, kad galėtų atsakingai kelti uždavinius ir juos kompetentingai analizuoti.
Užsienio šalių patirtis rodo, kad vadovavimo veiksmingumą 65-75% lemia veiksniai, susiję su vadovo darbo stiliumi [3, 151p]. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis51.05 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasIvaškienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo stiliu apzvalga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ivaškienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą