Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo įmonių administravimas

Verslo įmonių administravimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Verslo įmonių administravimas. Verslininkystė – organizacijos vadybinė veikla. Organizacijos struktūrų formavimas. Įmonės strategijos planavimas, formavimas ir įgyvendinimas. Įmonės personalo poreikio planavimas. Darbo užmokesčio organizavimas. Apskaita. AB Rytų skirstomųjų tinklų tyrimas. Nemokūs elektros energijos vartotojai. Problemos sprendimo būdai. Informacijos trūkumas. Santykiai su skolininkais. Nežinoma paslaugų kaina. Išvados.

Ištrauka

Tyrimo problema
Analizuojant AB Rytų skirstomųjų tinklų verslo aplinką, negalima nepastebėti, kad įmonė susiduria su labai rimta problema – tai įmonės skolininkai. Pastaruoju metu jų skaičius žymiai didėja. Keliamas klausimas – kodėl? Kas įtakoja elektros energijos vartotojų skolų augimą?

Tyrimo aktualumas
Darbo tema yra svarbi tiek teorijai, tiek praktikai.

Tyrimo objektas
AB Rytų skirstomųjų tinklų skolininkų augimą skatinantys veiksniai.

Tyrimo dalykas
AB Rytų skirstomieji tinklai yra skirstomojo tinklo operatorė, atsakinga už žemosios ir vidutinės įtampos elektros tinklų priežiūrą, patikimumą ir plėtrą.
Kaip visuomenėje elektros tiekėja bendrovė yra įpareigota tiekti elektros energiją rytinėje Lietuvos dalyje.
Pagrindinė akcininkė – valstybė.
Įstatinis kapitalas – 492,4 mln. Lt.

Tyrimo tikslas
Įvertinti AB Rytų skirstomųjų tinklų skolininkų mokumą ribojančius veiksnius ir pateikti sprendimo būdą, kad sumažinti šią problemą.

Tyrimo uždaviniai
1. Išsiaiškinti elektros energijos vartotojų nemokumo priežastis.
2. Pateikti problemos sprendimo būdus.
Metodai
1. Statistinės medžiagos analizė.
2. Mokslinės bei internetinės literatūros analizė.
3. Panaudotas anketų metodas.

Rezultatų naudingumas bei praktinis reikšmingumas
Tikiuosi, kad šis darbas bus naudingas žmonėms, dirbantiems energetikos sektoriuje, studentams bei visiems besidomintiems energetika bei problemomis, susijusiomis su skolininkais.
1. VERSLO ĮMONIŲ ADMINISTRAVIMAS

1.1. Verslininkystė-organizacijos vadybinė veikla

Organizavimas bendrąja prasme yra ko nors surengimas, sutvarkymas į vieną visumą ar griežtą sistemą, kieno nors sandoros ar struktūros projektavimas ir sudarymas. Vadybos prasme – tai vientisų sistemų iš žmonių, įrengimų ir medžiagų projektavimas, tobulinimas ir, pasitelkus kitas vadybos funkcijas, įgyvendinimas. Darbas irgi yra tokių sistemų elementas. Darbus atlieka žmonės, o organizavimo funkcija yra nurodyti kiekvienam darbuotojui jo darbą bei suteikti jam įgaliojimus, t.y. teises ištekliams panaudoti.
Vadybininko įnašas pasireiškia ir per organizacijos sukūrimą. Jei neturime geros organizacijos, tai vadybininkas nesugebės užtvirkinti tvarkos, reikalingos pusiausvyros, tada nebus reikalingi ir kiti ištekliai, nebus visiškai panaudojami įrengimai ir personalas.
Kaip jau buvo minėta, pagrindinis planavimo tikslas – išspręsti nepastovumo problemą. Prisitaikymo prie pokyčių poreikis yra vienas iš veiksnių, skiriančių planavimui tokią svarbią reikšmę. Tačiau, kad ir koks svarbus planavimas būtų, tai yra tiktai pradžia. Organizacija, turinti daugybę įvairiausių planų, bet neturinti išsamios jų realizavimo struktūrinės schemos, pasmerkta nesėkmei. Taip yra todėl, kad planavimo ir organizavimo funkcijos glaudžiai susijusios tarpusavyje. Planavimas ir organizavimas tam tikra prasme vienijasi. Planavimas formuoja bazę tam, kad būtų realizuoti organizacijos tiksliai, o organizavimas kaip valdymo funkcija formuoja darbinę struktūrą, kurios pagrindinis komponentas yra žmogus (organizuoja sistemos struktūrą, sukuria aparatą, uris dirbs šitoje bazėje). Kalbame apie žmogaus veiksnio pavertimą į kažką, kas yra popieriuje (planą) ir ko dar nėra realybėje. Tai turi skatinti organizacijos veiklą.
Kadangi organizavimo koncepcija yra visų firmos specialistų susivienijimas, svarbu yra nustatyti uždavinius, funkcijas, atsakomybę, kiekvieno iš jų pavaldumą. Organizavimo procesas struktūrizuoja darbą ir formuoja padalinius, atsižvelgdamas į įstaigos dydį, jos tikslus, technologiją bei personalą. Egzistuoja daugybė elementų, kuriuos būtina struktūrizuoti, kad organizacija galėtų įvykdyti savo planus ir pasiekti užsibrėžta tikslą. Kaip matome, neatsižvalgiant į veiklos tipą bei mastą, kiekviena įmonė privalo būti organizuota.
Iš visų organizavimo, kaip valdymo funkcijos, termono sąvokų dažniausiai vartojamos dvi: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-13
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis33.51 KB
Autoriusdaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasM. Gedvilienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo imoniu administravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • M. Gedvilienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą