Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Žinių vadybos ir informacijos vadybos santykis

Žinių vadybos ir informacijos vadybos santykis

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Bendroji dalis. Kas yra informacija. Kas yra žinios. Informacijos ir žinių sąsaja. Informacijos vadybos samprata. Žinių vadybos samprata. Michael Polanyi žinių teorija. Ijikuro Nonaka žinių kūrimo teorija. Peterio Senge moksliosios organizacijos teorija. Kova dėl talentų. Informacijos vadybos ir žinių vadybos santykis. Išvados.

Ištrauka

Apie informacijos ir žinių valdymo poreikį pradėta kalbėti 20 a. antrojoje pusėje, kai buvo pastebėta, kad sėkminga žmonių veikla priklauso nuo gebėjimo efektyviai kurti, organizuoti ir naudotis informacija bei žiniomis. Pažinimo, mokymosi, sprendimų priėmimo, komunikacijos, pasaulio suvokimo ir kiti esminiai žmogaus egzistenciniai procesai yra susiję su informacijos priėmimu ir perdavimu, apdorojimu, žinių kūrimu, kas sąlygoja visuotinį informacijos ir žinių pobūdį. Informacijos ir žinių vadyba yra universalios valdymo strategijos [11], kurios pasižymi plačiu taikymo spektru. Kadangi kiekvienas žmogus kuria ir naudojasi informacija bei žiniomis, kalbama apie asmeninių informacijos arba žinių valdymo strategiją, kai individas suvokia jų naudą savo veikloje ir kryptingai valdo visus susijusius kūrimo, įsigijimo, apdorojimo, taikymo ir kitus procesus. Taigi, mano pasirinkta kursinio darbo tema yra labai aktuali. Literatūros žinių vadybos ir informacijos vadybos yra gana daug ir labai įvairios. Aš rinkausi daugiausia užsienio šalių autorius, nes Vakaruose, mano manymu, informacijos vadyba ir žinių vadyba yra labiau išsivysčiusios kaip mokslo sritys bei plačiau ir seniau taikomos praktikoje.
Šio darbo tikslas nustatyti informacijos vadybos bei žinių vadybos santykį. Norit tai padaryti reikėtų pirmiausia išsiaiškinti sąvokas "informacija" bei "žinios" ir jų santykį, apibrėžti informacijos vadybą ir žinių vadybą ir tik tada bandyti nustatyti jų santykį.

Informacija tai objektyviai egzistuojantis pasaulio reiškinys. Galime įvardyti, kad tai žinios,kurias žmogus gauna, įsimena, perduoda; galima rasti ir dar abstraktesnį paaiškinimą – tai žmogaus suvoktas objekto turinys. Informacija daro įtaką žmonių santykiams, visuomenės gyvenimui, ji pasireiškia žmonių bendravime – komunikacijoje.
Apibrėžti informacijos sąvoką nėra lengva, nes ji yra abstrakti, pirminė, vartojama daugeliui kitų sąvokų apibrėžti. Kitas aspektas kodėl informacijos sąvoka yra sunkiai apibrėžiama tai jos turinys, kuris yra daugiareikšmis, įgyjantis skirtingų prasmių.
Paprasčiausias informacijos apibūdinimas būtų toks: Informacija – tai žinios, kurias galime perduoti, įsiminti, perimti; arba Informacija – tai žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems žodžiu ar žiniasklaidos priemonėmis: per spaudą, radiją, televiziją, kiną, kompiuterių tinklus ir pan.
Tokia informacijos apibrėžtis pabrėžia žmogaus atliekamą intelektualinį darbą – žinių skleidimą. Informacija apibrėžiama per žinias, tačiau tai nėra visai tas pats, kas žinios. Informacijos ir žinių skirtumai pateikti 1 lentelėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai24
Dydis44.41 KB
AutoriusJustė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ziniu vadybos ir informacijos vadybos santykis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą