Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Socialinė atsakomybė ir jos pritaikymas Lietuvoje

Socialinė atsakomybė ir jos pritaikymas Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Socialinės atsakomybės koncepcija ir jos raida. Organizaciją sudarančių grupių moralinė atsakomybė. Atsakomybės lygiai ir rūšys. Pasaulinis susitarimas. Argumentai "už" ir "prieš". Socialinė atsakomybė Lietuvos įmonėse. Socialinės atsakomybės idėjų pritaikymas įmonėje "Commercial Union Lietuva gyvybės draudimas". Apie kompaniją. "Commercial Union Lietuva gyvybės draudimas" vadovų pozicija. "Aviva" grupė – tarp socialinės atsakomybės lyderių pasaulyje. "Commercial Union Lietuva gyvybės draudimas" socialinės atsakomybės programa. Verslo etikos standartai. Klientai. Žmogaus teisės. Darbuotojai. Sveikata ir saugumas. Tiekėjai. Bendruomenė. Aplinkosauga. Išvados.

Ištrauka

Šio referato tema yra socialinė atsakomybė ir jos idėjų pritaikymas Lietuvos įmonėse. Nagrinėjamas klausimas yra aktualus šiuolaikinėje visuomenėje, taip pat ir verslo pasaulyje, kur dažnai nepaisomos paprasčiausios moralinės normos, neatsakoma už savo poelgius ir veiksmus.
Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą ir aktyviai stengiantis prisivyti galingąsias senojo žemyno valstybes tapo aktualesnis ir socialinės atsakomybės klausimas. Korporacinė socialinė atsakomybė, arba kitaip – atsakinga verslininkystė – tai koncepcija, nurodanti kaip turi įmonė elgtis tam tikroje, ją supančioje, erdvėje, arba dar paprastesniais žodžiais apibūdinama kaip gražus ir etiškas elgesys su aplinka. Deja korporacinės socialinės atsakomybės idėjos nėra plačiai paplitusios ir yra labiau žinomos tik valstybės valdymo ir verslo lygmeniu. Tuo tarpu Europos Sąjungos šalyse - senbuvėse - jos svarba bei nauda yra seniai suprasta ir įvertinta. Lietuvos verslininkai nėra akli ir, matydami akivaizdžią socialinės atsakomybės idėjų pritaikymo kasdieninėje įmonės veikloje naudą, taip pat palaipsniui stengiasi pritaikyti jas savo gamybos procese. Pagrindinis šio referato tikslas – supažindinti su pagrindinėmis socialinės atsakomybes idėjomis, akcentuoti pagrindinius argumentus "už" ir "prieš", supažindinti su šios koncepcijos raida, bei aptarti Lietuvos įmonių pažanga taikant jas praktinėje veikloje. Praktinėje dalyje pateiksiu konkrečios Lietuvos įmonės – "Commercial Union Lietuva Gyvybės Draudimas", kuri šiuo metu yra viena iš aktyviausiai palaikančių atsakingos verslininkystės idėją Lietuvoje, analizę. Taip pat pasistengsiu perteikti pokalbio su vienu iš minėtos kompanijos atstovų metu išgirstas mintis, bei jos asmeninę poziciją šiuo klausimu, kurios, mano nuomone, turėtu laikytis dauguma Lietuvos verslininkų.

Pirmosios socialinės atsakomybės apraiškos sutinkamos dar net senovės šumerų kultūroje, kur jau buvo nustatinėjamas minimalus darbo užmokestis, bet tikroji verslo socialinės atsakomybės koncepcija pradėjo kurtis XIX-XX amžių sandūroje. Šią koncepciją skleisti pradėjo Šiaurės Amerikos darbininkų profsąjungos, kovojusios už darbininkų teises. Tuo laikmečiu ypač opi problema buvo žmogaus teisių gynimas, bet palaipsniui buvo prieita ir iki kitų svarbių problemų: aplinkosaugos, darbo saugos ir kt.. Iš pradžių šias idėjas labiau palaikė, suprato jų svarbą ir skleisti padėjo tik teoretikai, bet palaipsniui jos skverbėsi ir į verslo pasaulį. Koncepcijos raidą ir pritaikymą praktikoje labai pristabdė 1929-1933m kilusi pasaulinė ekonominė krizė, kuri vertė verslininkus labiau susirūpinti ne socialinėmis problemomis o savo paties verslo išlikimu. Užsitęsusi stagnacija išsisklaidė tik po Antrojo pasaulinio karo. Iš viso mūsų dienų autoriai išskiria keturis socialinės evoliucijos raidos etapus. Tai matyti iš C.R.Andersono pateiktos lentelės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis48.01 KB
AutoriusIgnas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialine atsakomybe ir jos pritaikymas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą