Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Darbo normavimo esmė ir jo taikymas

Darbo normavimo esmė ir jo taikymas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo normavimo pradininkai. Frederikas Vinslou Teiloras. Frenkas ir Liljana Džilbretai. Kiti. Darbo normavimo esmė. Darbo normos ir jų funkcijos. Darbo normavimo metodai. Išdirbio normų ir normuotų užduočių apskaičiavimas. Vadovų, specialistų ir pagalbinių darbininkų darbo normavimas. Darbo normatyvai. Darbo normavimo taikymas šiuolaikinėje organizacijoje. Išvados.

Ištrauka

Dabartiniais laikais įmonėms ir jų vadovams vienu iš svarbiausių uždavinių tampa – suspėti su sparčiai besivystančiomis technologijomis, tobulėjančiais darbo įrankiais, pereiti prie daugiau ar mažiau automatizuotos gamybos ir lanksčiai visa tai taikyti gamybos procese. Priešingu atveju, tai padarys konkurentai ir tada kažką pakeisti bus sunku.
Taigi kiekviena įmonė susiduria su darbo organizavimo problemomis: darbo proceso organizavimas, optimalus darbo objektų (medžiagų) ir darbo priemonių (įrankiai, energija) parinkimas, optimalaus darbuotojų skaičiaus nustatymas, darbo našumo didinimas, kaštų mažinimas ir t.t.
Šiame darbe kalbėsiu apie vieną iš darbo organizavimo elementų – darbo normavimą. Tai nemažiau svarbus elementas nei planavimas, darbo proceso organizavimas, kontrolė ar kt. Tik vykdant darbo normavimą, įvedant tam tikras darbo normas, įmonė gali tiksliai nustatyti, kiek darbuotojų, įrankių ar įrengimų jai reikės, tiksliai įvertinti laiko sąnaudas. Darbo normos padeda tiksliai įvertinti kiekvieno darbininko atliktą darbą, organizuoti darbo apmokėjimą, išaiškinti sąmoningai lėtai ir tingiai dirbančius darbininkus.
Kursiniame darbe "Darbo normavimo esmė ir jo taikymas šiuolaikinėje organizacijoje" paliesiu tokias platesnes temas kaip:
Darbo normavimo pradininkai;
Darbo normavimo esmė;
Darbo normavimo taikymas šiuolaikinėje organizacijoje.


Darbo normavimas nėra naujas reiškinys. Dar prieš kelis šimtmečius įvykusį perėjimą nuo amatininkų dirbtuvių prie manufaktūrų ir darbo pasidalijimo įvedimą, jau galima laikyti savotišku darbo normavimu. Kiekvienas darbininkas žinojo jam pavestą darbą, turėjo šiokias tokias laiko normas, kad laiku atiduoti detalę sekančiai operacijai atlikti. Tačiau tai nebuvo tikros laiko normos.
Apie 19 a. pabaigą – 20 a. pradžią prasideda tikra pramonės revoliucija. Patentuojami vis nauji išradimai (vidaus degimo variklis, elektros energija, radijas, televizija, ir t.t.). Naujos technologijos, medžiagos, tobulesni įrankiai ir staklės – visa tai privertė pramonę vystytis neįtikėtinais tempais. Vien JAV nuo 1880 m. iki 1890 m. kapitaliniai įdėjimai į pramonę padidėjo 3 kartus palyginti su praėjusiu dešimtmečiu. Augant ir vystantis pramonei prasidėjo stambių pramoninių firmų veikla. Gamybos koncentracijos procesas ypač sustiprėjo 70 – aisiais metais. Atsiranda pirmieji susivienijimai, trestai. Amžiaus pabaigoje Jungtinėse Amerikos Valstijose 2/3 šalies produkcijos jau išleidžiama trestų įmonėse. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis27.21 KB
AutoriusRaimonda
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. E. Paulavičienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo normavimo esme ir jo taikymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. E. Paulavičienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą