Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Sprendimų medis

Sprendimų medis

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Priimti sprendimus paprasta. Materializuotų sprendimų pasaulis. Sisteminis sprendimų priėmimo modelis. Struktūruotas Herberto A. Simono sprendimų priėmimo modelis. Sprendimų priėmimo priemonės. "Sprendimų medis". Priežasčių ir padarinių diagrama. Matrica. Proto šturmas. Kiti sprendimų priėmimo metodai. Lateralinis mąstymas. Šešių skrybėlių metodas. Pratybos.

Ištrauka

Mūsų pasaulis, išskyrus gamtą, sudarytas iš materializuotų sprendimų – be jų, "antrinėje gamtoje" daugiau nieko nėra. Namai, keliai, vanduo, tekantis iš čiaupo, vaikų gimimas, kelių spūstys, karas yra kieno nors kadaise priimtų sprendimų rezultatas. Mūsų pasaulis yra geras tiek, kiek geri mūsų sprendimai.
Mes visuomet esame socialinėje erdvėje, kur kas nors jau yra priėmęs daugybę sprendimų. Galima teigti, kad anksčiau priimti sprendimai lemia šios erdvės struktūrą. Mūsų organizacijos taip pat sudarytos iš kieno nors kadaise priimtų sprendimų. Apskritai galima teigti, kad visas mūsų gyvenimas susideda iš problemų ir sprendimų, kuriuos mes priimame (arba nepriimame), kad įveiktume tas problemas.
Prieš nagrinėjant sprendimų priėmimo procesą būtina patikslinti, kuo skiriasi sąvokos "spręsti" ir "priimti sprendimus". Vargu ar kasdieniame gyvenime daugelis žmonių priima sprendimus pagal sisteminės analizės metodą, vertina alternatyvas, nustato tenkinančio sprendimo kriterijus. "Sprendėjas" gali ir neįsisąmoninti sprendimo. Jis gali būti veikiamas pasąmonės impulsų, kitų žmonių patarimų ir pan., t. y. nepriiminėti sprendimų tikrąja šio žodžio prasme.
Sąvoką "sprendimų priėmimo procesas" taikyti valdžios struktūrų veiklai irgi neprasminga. Sprendimai ten atsiranda ginčijantis, užkulisinės kovos, peštynių metu. Siekiama, kad žmonės tikėtų antžmogišku elito gebėjimu "spęsti" jų problemas. Rasti atsakingą už priimtą sprendimą neįmanoma, nes to, kas vyksta aparato gelmėse, negalima apibūdinti remiantis šia sąvoka.

Sisteminis sprendimų priėmimo modelis
Sisteminis modelis yra tam tikra koncepcinė schema, apibūdinanti racionalų problemų sprendimo procesą. Sprendimų priėmimo proceso struktūra sisteminės analizės požiūriu pasižymi tam tikru bendrumu ir vertinama kaip logiškai susijusių etapų seka. Šie etapai apibūdinami pagal paprastą schemą. Nors problemų prigimtis būna labai įvairi, sprendimų priėmimo forma yra standartinė. Vaizdžiai tariant, problema sprendžiama pagal tipinę schemą.
Antra vertus, aprašoma koncepcinė schema negali pati savaime, be žmogaus, priimti sprendimų. Tai – tik patogus modelis, padedantis spręsti problemas, veiklos tyrimo ir pertvarkymo priemonė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis25.09 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sprendimu medis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą