Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Valdymo procesas

Valdymo procesas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Vadybos funkcijos. Vadybos funkcijų samprata. Valdymo lygiai ir planų hierarchija. Planavimas. Planų hierarchija. Planavimo etapai (žingsniai). Organizacija. Valdymo procesas. Valdymo ypatumai laiko bei žmonių tarpusavio santykių aspektu. Valdymo procesas. Organizavimas. Organizavimas ir aplinka. Valdymo procesas veikiant išorei. Struktūrų formavimas. Individualios darbo vietos organizavimas. Valdymo lygiai. Funkcinis vadovas. Linijinis vadovas. Valdymo kontrolė. Valdymas ir kontrolė. Išskiriami 4 kontrolės etapai. Kontrolės savybės. Valdymo sprendimų priėmimas. Valdymo centralizacija ir decentralizacija. Centralizuota valdymo struktūra. Decentralizuoto valdymo struktūra. Antreprerinė organizacija. Mechaninė organizacija. Diversifikuota organizacija. Profesionali organizacija. Novatoriška organizacija. Misionieriška organizacija. Politiška organizacija. Vadovavimas. Vadovų poveikio formos. Vadovavimas. H. Minzberg vadovo vaidmens sąvoka. Vadovo vaidmenų suskirstymas pagal H. Minzberg. Motyvavimas. Pirminiai ir antriniai poreikiai. A. Maslovo poreikių teorija. A. Maslovo teorijos panaudojimas valdyme. A. Maslovo teorijos trūkumai. Personalo valdymas. Personalo valdymas. Karjeros valdymas. Išvados.

Ištrauka

Daugybe žmonių planuoja savo veiklą vienai dienai (mėnesiui, metams ir t.t.). Vėliau jie organizuoja išteklius, reikalingus planui įgyvendinti. Kopdami toliau, mes lyginame tai, ką padarėme, su tikslais bei uždaviniais, kurių ketinome siekti. Toks kasdienis darbas aprėpia ir visą valdymo procesą. Vadovavimą būtina traktuoti kaip ciklą, susidedantį iš konkrečių vadybininko darbo sričių, vadinamą valdymo funkcijomis. Funkcija lotyniškai reiškia veikla. Valdymo funkcija-tai konkreti vadybos veiklos sritis, kuri atliekama specialiomis priemonėmis.
Akivaizdu, kad vienos iš pagrindinių komponentų, formuojančių valdymo sąvoką, yra funkcijos. Vadinasi, norint atlikti kiekvieną, nors ir lengvą darbą, būtina iš anksto nustatyti, kokį rezultatą reikia gauti, kaip organizuoti darbą, kaip motyvuoti ir kordinuoti jo aplinką. Tai ir yra valdymo funkcijos. Laikui bėgant, valdymo technika tobulėjo, tačiau pagrindinės valdymo funkcijos iš esmės ir liko nepakitusios.
Valdymo funkcijos turi specifinį charakterį, ypatingą turinį ir gali būti atliekamos savarankiškai kaip nesusijusios tarpusavyje, bet ir neatsiejamos viena nuo kitos. Jos tarsi veržiasi viena į kitą. Tarkime, informacija, sukaupta atliekant kontrolės funkciją ,,pasako" vadovams, kaip realizuoti jų planus (planavimo funkcija). Kartu kontrolė turi būti teisingai motyvuota ir organizuota (motyvacijos ir organizacijos funkcija). Kitaip tariant, valdymo sistemoje visos valdymo funkcijos sudaro vieningą bendrą procesą (vadybos ciklas).
Todėl valdymo funkcijas galima parodyti kaip vadybos darbo sritis, sąveikaujančias su valdomu objektu. Juk vadovavimas- tai mokslas, ir menas, todėl pagrindinis vaidmuo skiriamas žmogui. Įprasta, kad pagrindinės funkcijos vykdomos valdymo procese yra planavimas, organizavimas, motyvacija ir kontrolė.
Kiekviena iš keturių valdymo funkcijų yra gyvybiškai svarbi organizacijai. Planavimas, kaip valdymo funkcija, sudaro pagrindą kitoms funkcijoms ir laikoma svarbiausia iš jų. Tuo tarpu, organizavimo, motyvavimo ir kontrolės funkcijos, orientuojamos į taktinių ir strateginių organizacijos planų vykdymą.
Sprendžiant iškilusius uždavinius, valdymo procesas išskaidomas į valdymo funkcijas. Žmonių kolektyvui, organizacijai reikalingas vadovas, kuris koordinuotų tokių valdymo funkcijų darbą.
Valdymo funkcijos atskleidžia ir paaštrina valdymo esmę ir turinį įvairiais lygiais. Jos vienaip ar kitaip veikia organizacijos kolektyvą. Valdymo funkcijos yra skirtos tikslui pasiekti ir yra viena iš valdymo santykių realizavimo formų. Jos atsako į klausimą, kas daroma arba turi būti daroma valdymo sistemoje. Valdymo procesui yra būdingi bendrieji ir specifiniai procesai, todėl išskiriamos pagrindinės arba bendrosios ir konkrečios arba specialiosios valdymo funkcijos.egzistuoja organiškas ryšys tarp valdymo funkcijų, kurios yra bendros įvairioms valdymo sistemoms įvairiose taškuose, ir konkrečių funkcijų, specifinių tai ar kitai valdymo sistemai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-03
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis68.07 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo procesas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą