Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Multinacionalinių kompanijų ypatumai

Multinacionalinių kompanijų ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. MNK bei jų organizacinės struktūros. Multinacionalinės kompanijos. Multinacionalinių kompanijų organizacinės struktūros. MNK organizacinių struktūrų pasirinkimą lemiantys veiksniai. Ekonominis multinacionalinių firmų poveikis aplinkai. Multinacionalinių firmų įtaka valstybių politikai. Konfliktai tarp dalyvaujančių šalių. Multinacionalinių firmų poveikio įvertinimo problemos. Politinis ir įstatyminis multinacionalinių firmų poveikis. Kyšininkavimas. MNB ir vyriausybės. Šiuolaikinių MNK plėtra. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinis verslas ir prekyba šiais laikais įgyja vis didesnę reikšmę. Vykstant globalizacijos procesui neįmanoma nepastebėti multinacionalinių korporacijų reikšmės ir poveikio vis mažiau tarpvalstybinių barjerų turinčiai rinkai. Tai ypač svarbu Lietuvai, nes vis daugiau tiesioginių užsienio investicijų pasiekia Centrinės ir Rytų Europos regioną, tuo pačiu įtakojama rinkos ekonominė bei politinė padėtis. Ekonomika turi vis mažiau tarpvalstybinių barjerų, išnyksta riba tarp vietinio ir tarptautinio verslo, tačiau ši liberalizacija susiduria su nacionalinės politicos interesais, skatina pergalvoti vyriausybės vaidmenį besikeičiančioje globalioje visuomenėje.
Multinacionalinės korporacijos skatina globalių kapitalo, darbo jėgos ir gamybos veiksnių judėjimą. Todėl svarbu žinoti, kaip multinacionalinės kompanijos susiformuoja, kokia jų įtaka motininėms bei filialų valstybėms, kokios yra šių kompanijų vystymosi tendencijos.
Darbo objektas – multinacionalinių kompanijų prigimtis, jų įtaka valstybių politikoms.
Darbo tikslas – supažindinti su multinacionaline kompanija.
Darbo uždaviniai:
apžvelgti multinacionalinių kompanijų ypatumus, suprasti, kas įtakoja jų pasirinkimą;
apibrėžti tiek neigiamą, tiek teigiamą multinacionalinių korporacijų įtaką valstybėms, iš kurių kilusios įmonės, ir valstybėms, kuriose kuriami korporacijų filialai;
įvertinti multinacionalinių kompanijų veiklą bei tarptautinio verslo vystymosi tendencijas.
Darbo metodologija – mokslinės literatūros analizė ir sintezė.
Darbo struktūra: darbą sudaro teorija bei jos analizė praktiniu aspektu.
Sprendžiant šiuos uždavinius remtasi antriniais informacijos šaltiniais, kurie padėjo atskleisti multinacionalinių kompanijų veiklą įvairiais laikotarpiais, bei įvertinti jų įtaką valstybių institucijoms.


Multinacionalinės kompanijos (MNK) atlieka pagrindinį vaidmenį tarptautinio verslo pasaulyje. Mokslinėje literatūroje jos vertinamos prieštaringai. Šios kompanijos dažnai kritikuojamos už tai, kad siekdamos pelno jos perkėlinėja išteklius iš vienos šalies į kitą, nekreipdamos jokio dėmesio į šalies socialinę gerovę. Tačiau MNK yra galingos ir turi prestižą, jos taip pat sukuria socialinę naudą, palaikydamos ekonominį balansą. MNK yra ištekliais, kapitalu, maistu ir technologijomis netolygiai paskirstytais planetoje, ir greitu aprūpinimu, greitos ir efektyvios gamybos ir paskirstymo veiksmingas instrumentas.
Nėra vieningos nuomonės ir apibrėžiant MNK sąvoką. Multinacionalinė firma – tai tam tikra ūkinių ryšių tarptautiniu mastu organizavimo ir reguliavimo forma [V. Navickas, 2003].
Pagrindiniai skiriamieji multinacionalinės kompanijos bruožai ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis55.76 KB
AutoriusIneta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Multinacionaliniu kompaniju ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą