Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Organizacijos kultūros modeliavimas atsižvelgiant į organizacijos narių kultūrines nuostatas

Organizacijos kultūros modeliavimas atsižvelgiant į organizacijos narių kultūrines nuostatas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo metodika. Respondentų parinkimas. Tyrimo pravedimas. Duomenų apdorojimas. Organizacijos kultūros charakteristikos. Jėgos distancija. Individualizmas - Kolektyvizmas. Vyriškumas – Moteriškumas. Neapibrėžtumo vengimas. Ilgalaikė orientacija. Organizacijos kultūros modeliavimas pagal G. Hofstede kultūros charakteristikas. Organizacijos struktūros ir veiklos pobūdžio pagrindimas. Organizacijos kultūros modelio parinkimas. Organizacijos kultūros funkcionuojantis modelis. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Šis kursinis darbas yra labai svarbus, nes jis yra tyrimo, reprezentuojančio Lietuvą dalis, taigi, nuo jo priklausys užsienio šalių požiūris į Lietuvos valstybę ateityje. Atlikus šį tyrimą, pagaliau bus pažymėta ta neužpildyta Lietuvos, o kartu ir Baltijos šalių vieta G.Hofstede organizacijų kultūrų žemėlapyje, pagaliau nebebūsime laikomi kažkokiais aborigenais, bet, kaip lygūs partneriai, įeisime į jų tarpą su savo vienintele savita kultūra. Be to, šis darbas svarbus ir kiekvienam iš mūsų asmeniškai, nes nuo to, kaip mes išmoksime sukurti organizacijos kultūros modelį, ateityje, mums būnant vadovais, priklausys mūsų sugebėjimai efektyviai panaudoti žmogiškuosius resursus.
Perskaitęs "Organizacijos elgsenos" vadovėlyje pateiktus organizacijos kultūros apibrėžimus, padariau išvadą, kad, vis dėlto, geriausias apibrėžimas yra pateiktas P. Jucevičienės. Pagal ją organizacijos kultūra – tai esminių vertybių sistema, kuria vadovaujasi organizacija ir kuri yra pripažįstama organizacijos narių, įtakoja jų elgesį ir yra palaikoma organizacijos istorijų, mitų bei pasireiškia per tradicijas, ceremonijas, ritualus ir simbolius (1, p. 48). Šis apibrėžimas apima ne tik daugelio autorių minėtą vertybių sistemą, bet ir jos pripažinimą organizacijos narių tarpe bei jos pasireiškimo formas ir būdus, todėl yra daug platesnis ir išsamesnis už kitus apibrėžimus.
Pagrindinis tikslas šiame kursiniame darbe yra suformuoti organizacijos kultūros modelį, jį pagrindžiant organizacijos narių kultūrinėmis nuostatomis, pastarosioms nustatyti taikant olandų mokslininko G.Hofstede pateiktas kultūrinių charakteristikų apskaičiavimo formules.
Pagrindiniai kursinio darbo uždaviniai yra:
1. Ištirti 30 darbinio amžiaus žmonių kultūrines nuostatas, taikant G. Hofstede modelį.
2. Sumodeliuoti konkrečią organizaciją, pasirenkant jos veiklos tipą bei struktūrą.
3. Atsižvelgiant į apklaustų žmonių kultūrines nuostatas, pagrįsti tinkamiausią organizacijos kultūros modelį.
Metodologija. Formuodamas organizacijos kultūros modelį, šiame darbe remsiuosi Ouchi organizacijos kultūros modeliu, kuris atspindi 7 pagrindines kultūrines vertybes, kurios yra lyg tam tikri kriterijai, pasitelkiami lyginant organizacijas. Pagrindinė tyrimo koncepcija remiasi G.Hofstede kultūros modeliu, kuriame yra išskiriamos šios pagrindinės kultūrinės charakteristikos: individualizmas ir kolektyvizmas, neapibrėžtumo vengimas, jėgos distancija, vyriškumas ir moteriškumas, ilgalaikė orientacija. Remdamasis šiomis kultūrinėmis charakteristikomis, bandysiu savo darbe suprojektuoti organizaciją, parenkant jos veiklos tipą, struktūrą. Šiame kursiniame darbe naudosiu vieną tyrimo metodą – apklausą raštu, naudojant anketą, kuri yra parengta olandų mokslininko G.Hofstede bei specialiai modifikuota Lietuvai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-13
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis24.68 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos kulturos modeliavimas atsizvelgiant i organizacijos nariu kulturines nuostatas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą