Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Vadovo darbo laiko planavimo principai

Vadovo darbo laiko planavimo principai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Kaip pradėti valdyti laiką? Kasdieniniai "reikia atlikti" darbų sąrašai. Projektai ir ilgalaikių darbų sąrašai. Vadovo darbo laiko valdymo technika. Darbo plano sudarymas ir analizė. Tikslų naudojimas laiko planavime. Darbo plano sąrašo analizė. Darbų plano sąrašo analizės technika. Darbams skiriamo laiko analizės technika. Laiko valdymo technika. Alpen metodas vadovo laiko planavime. Eizenhauer principas laiko valdyme. Laiko ir žmonių valdymas. Išvados.

Ištrauka

Gyvenimo tempas nuolat spartėja, o mes vis skundžiamės laiko sparta. Kad ir ką bedarytumėme, mums visuomet trūksta laiko. Išmokti planuoti savo laiką būtina kiekvienam dirbančiam žmogui. Lietuvoje atliktos kelių šimtų Lietuvos organizacijos vadovų apklausos parodė, kad absoliuti dauguma vadovų (daugiau kaip 80%) išvakarėse susiplanuoja savo kitą darbo dieną, bet tik mažiau negu pusė jų patenkinti tų planų įgyvendinimu, o ir patenkintieji norėtų, kad jų numatyti planai rečiau sužlugtų. Nepaisant to, visi nenustoja planuoti, matydami net tų, kartais nevisiškai įvykdytų, planų naudą.
Nuo ko pradėti, norint išmokti planuoti? Pirmiausia reikia žinoti kur tas laikas dingsta. Planuojant laiką, svarbu kelti tikslą, ką ir per kiek laiko norėsite pasiekti. Tikslą patogu skaidyti į mažesnes užduotis. Iškelti tarpiniai tikslai padeda išskirti prioritetines, o jos leidžia lengviau planuoti laiką. Darbotvarkę patogiausia sudarinėti turint savaitės darbų planą, o šį – sudarius mėnesio planą, kuris savo ruožtu gali būti metų plano dalimi. Rekomenduojama suformuluoti tikslus ir užsirašyti užduotis. Tai padeda sukurti planą bei kontroliuoti, kaip sekasi siekti užsibrėžtų tikslų, o prireikus juos koreguoti.
Sunkumas tvarkyti vadovo darbo dieną turi ir objektyvių, ir subjektyvių priežasčių. Kadangi vadovo darbas savo prigimtimi yra informacinis, viena iš objektyvių priežasčių yra vadovo vieta įvairių su organizacija susijusių žmonių komunikacijos kanalų kryžkelėje – vadovas turi gauti ir apdorojęs paskleisti informaciją iš daugybės šaltinių už organizacijos ribų: vartotojų, tarpininkų, valstybės valdymo ir savivaldybės institucijų, jis turi būti prieinamas ir kiekvienam organizacijos nariui.
Vadovo darbo dienos planavimo požiūriu ypatingai svarbu tai, kad labai didelė dalis jo komunikacijų su kitais žmonėmis pradedamos ne jo, o komunikacijos partnerio iniciatyva, taip sutrukdant vadovui tęsti jo jau pradėtą darbą ir primetant kitą svetima valia. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis17.24 KB
Autoriustadas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. Stasys Stoškus
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovo darbo laiko planavimo principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. Stasys Stoškus
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą