Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Organizavimas (2)

Organizavimas (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Valdymo organizavimas. Svarbiausieji organizacinės struktūros bruožai. Organizacinių principų taikymas. Struktūros pasirinkimas. Centralizuota organizacija. Decentralizuota organizacija. Funkcinė organizacija. Matricos ("grotelių") organizacija. Linijinė arba personalo organizacija. Struktūrų skirstymas. Tiesioginis ir netiesioginis pavaldumas. Linijinio pavaldumo struktūros. Funkcinio pavaldumo struktūra. Skirstymas pagal darbo pobūdį. Skirstymas pagal veiklos sritis. Organizacinių valdymo struktūrų tipai. Funkcinė organizacija. Produkto / Rinkos organizacija. Matricinė organizacija. Formali ir neformali organizacijos struktūra. Organizacinių valdymo struktūrų tipai.

Ištrauka

Organizavimas – toks darbo, valdžios ir išteklių paskirstymo tarp organizacijos narių ir jų suderinimo procesas, kuris leidžia jiems pasiekti organizacijos tikslus.
Skirtingi tikslai reikalauja skirtingų struktūrų. Pavyzdžiui, kompiuteriams programinę įrangą kuriančios kompanijos struktūra turi skirtis nuo kompanijos, gaminančios džinsus, struktūros. Standartinio produkto, pavyzdžiui, džinsų, gamybai reikalingi kvalifikuoti konvejerio darbininkai, o norint sukurti tam tikrą programinės įrangos gaminį, reikia organizuoti specialistų komandą. Todėl vadovai turi derinti organizacijos struktūrą prie jos tikslų ir išteklių. Šis procesas vadinamas organizaciniu projektavimu.
Organizacinei veiklai svarbiausia – žmonių santykiai ir laikas. Organizuojant susidaro organizacijos santykių struktūra ir būtent per šiuos struktūrinius santykius bus siekiama ateities planų.
Kitas santykių, kaip organizavimo dalies, aspektas – ieškoti naujų žmonių, kurie įsitrauktų į santykių struktūrą. Ši paieška vadinama organizacijos aprūpinimu žmonių ištekliais.
Organizavimas yra dinamiškas procesas, nes negalima visko sutvarkyti visiems laikams. Organizuoti – tai sustatyti mašinas ir žmones į savo vietas, duoti jiems reikalingus įrankius, medžiagas ir teises veikti, tai yra užtikrinti ilgai ir stabiliai egzistuojančią vidinę tvarką.
Bene svarbiausias darbas – tai įmonės personalo suskaidymas į tam tikras grupes ir tų grupių hierarhiškas išdėstymas. Jis dar vadinamas valdymo organizavimu. Pirmoji ir pagrindinė tokio skaidymo priežastis – darbo pasidalijimas. Jis sąlygoja didesnį darbo našumą, nes darbai supaprastėja, lengviau ir greičiau atliekami, galima pritaikyti našias mašinas. Tačiau nevalia pamiršti, kad darbo pasidalijimas reikalauja deramo darbų koordinavimo. Darbo pasidalijimą rodo organizacijos struktūra.
Bet kokios didelės įmonės sėkmingas valdymas priklauso nuo tvirtų struktūrinių pagrindų ir aiškių organizacinio darbo principų.
Verslo vadyba tampa vis sudėtingesnė, ypač sparčiai didėjant produktų pasirinkimui, specializuojuantis gamybai ir griebiantis vis įmantresnių pardavimo būdų. Įranga ir gamybinės operacijos tampa vis brangesnės, į veiklą vis labiau įtraukiamos finansinės struktūros bei jų lėšos, vis pastebimesnis valdžios vaidmuo.
Verslo operacijos tampa vis tikslesnės, todėl didėja reikalavimai darbuotojams. Visų tipų organizacijos šiandien yra aktyvios pasaulinės rinkos dalyvės, jos nuolat susiduria su valiutos kurso svyravimais ir prekybos komplikacijomis.
Taigi nūdienės įmonės organizaciniai principai yra kur kas svarbesni negu iki šiol.
Daugelis verslo vadovų pripažįsta, kad verslo sėkmė iš esmės priklauso nuo efektyvaus organizavimo, nesutariama tik dėl to, koks turi būti organizacinės struktūros pobūdis ir reikšmė.
Akivaizdu, kad svarbiausias daugelio įmonių tikslas yra laimėti konkurencinę kovą. Sugebėjimas išlikti vertinamas pelno augimu ir kapitalo apyvarta.
Kiekviena įmonė turi savio individualius planus, kokius ir kelių rūšių gaminius gaminti, ir kokias paslaugas teikti, kokiame rinkos sektoriuje dirbti. Nepaisant įvairovės, visos įmonės siekia to paties tikslo.
Ar pavyks jį pasiekti, priklauso nuo svarbiausių veiklos elementų koordinavimo: nuo žmonių, kapitalo, įrenginių ir informacijos.
Be to, organizacijos struktūra turi atitikti šiuos antraeilius, bet svarbius reikalavimus: ji turi būti nebrangi ir ekonomiška, kiek įmanoma paprastesnė, gebanti tobulėti ir matyti rytojaus vadybos modelį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis26.14 KB
AutoriusAlda
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAlgimantas Zaliapūgas
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasVerslo fakulteto Kretingos skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizavimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Algimantas Zaliapūgas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą