Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Inovacijų valdymas įmonėje

Inovacijų valdymas įmonėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Inovacijų apibrėžimas ir reikšmės. Novatorius. Naujovės rinkodaroje. Inovacijos Lietuvoje. Naujovių vaidmuo ir pozicijos. Inovacinis aktyvumas ir išorinės aplinkos pasikeitimas. Produkcijos inovacijos. Rinkodaros valdymo naujovių efektyvumas. Veiklos sąlygos ir tikslai. Tikslų sistema ir inovacinė strategija. Antikrizinis planas. Valdymo strategija ir potencialas. Inоvасijų kūrimo politika ir strategija. Įmonė pasirinkta analizei. Išvados ir siūlymai.

Ištrauka

"Šiuo metu vienas iš dažniausiai vartojamų ir gana tiksliai visus, tame tarpe ir informacijos technologijų, inovacijų tipus apibūdinantis terminas taikomas tiek mikroekonomikoje, tiek makroekonomikoje, yra: Inovacijos – tai sėkmingas naujų technologijų, idėjų ir metodų komercinis pritaikymas, pateikiant rinkai naujus arba tobulinant jau egzistuojančius produktus ir procesus".
"Inovacinis procesas – tai inovacinių pakitimų parengimas ir įgyvendinimas, sudarytas iš tarpusavyje susijusių fazių, sudarančių vientisą, kompleksinę visumą. Šio proceso rezultate atsiranda realizuotas, panaudotas pakitimas – inovacija. Inovacinio proceso įgyvendinimui didelę reikšmę turi difuzija (jau kartą įgyvendintos ir panaudotos inovacijos išplitimas laike naujomis sąlygomis arba pritaikymo vietose). Inovacinis procesas turi ciklinį charakterį. Šių momentų apskaita padės, sudarant lanksčias ekonomikos organizavimo ir valdymo sistemas" .
"Kalbant apie "menedžmentą", amerikiečiai beveik visada turi omenyje "menedžerio" figūrą – žmogaus, valdymo subjekto, veikiančio tam tikroje organizacijoje. Bendrąja prasme jie pritaiko terminą "administracija", "administravimas", kuris geriau atspindi nuasmenintą valdymo sistemą. Kai sakoma "menedžeris", tai tankiausiai turimas omenyje profesionalus valdytojas, kuris supranta, kad yra ypatingos profesijos atstovas, o ne paprastas inžinierius arba ekonomistas, užsiimantis valdymu. Be to "menedžeris" – tai žmogus, turintis specialų pasirengimą. Išsivysčiusių kapitalistinių šalių kultūroje menedžmento supratimas tankiai sutapatinimas su verslo samprata. Verslas – tai veikla, nukreipta pelno gavimui, sukuriant ir realizuojant tam tikrą produkciją arba paslaugą. "Verslo valdymas" – tai komercinių, ūkinių organizacijų valdymas. Tuo pat laiku praktiškai kaip sinonimas taikomas terminas business administration, kurį galima išversti kaip "verslo administravimas". Terminas "menedžmentas" taikomas bet kokio tipo organizacijoms, tačiau, jei kalba eina apie įvairaus lygio valstybės organus, bus teisingiau naudoti terminą public administration – "valstybės valdymas".
Šiuolaikiniai inovaciniai procesai pakankamai sudėtingi ir reikalauja jų išvystymo dėsningumo analizės pravedimo. Tam būtini specialistai, kurie užsiima įvairiais organizaciniais- ekonominiais naujovių aspektais – inovaciniai menedžeriai.
Inovaciniai menedžeriai turi turėti mokslinį-techninį ir ekonominį-psichologinį potencialą, jiems reikalingos inžinerinės-ekonominės žinios. Inovaciniai menedžeriai sudaro palankias sąlygas inovacinio proceso pažengimui, stengiasi prognozuoti galimus kataklizmus ir jų įveikimo kelius.
Rinkos ekonomikai būdinga savarankiškų firmų konkurencija, suinteresuotų produkcijos atnaujinimu, tarpusavyje konkuruojančių naujovių rinkos egzistavimu. Todėl vyksta naujovių atranka, kurioje dalyvauja inovaciniai menedžeriai. Inovaciniai menedžeriai gali veikti įvairiose organizinėse struktūrose (mokslo akademijos, universitetai, mokslinės bendrijos, konstruktorių biurai ir pan.), atliekant kūrybinio kolektyvo sukūrimo funkcijas, ieškant ir platinant naujoves, formuojant mokslinių tyrimų ir parengimų užsakymų portfelį. Jie valdo mokslinius kolektyvus, užsiima mokslinių tyrimų koordinavimu ir turi turėti tradicinio menedžerio bei mokslinio tyrinėtojo savybes, o taip pat būti kvalifikuotu ekonomistu, galinčiu įvertinti naujovių efektyvumą. Iškyla aštrus būtinumas tyrinėti naujas valdymo formas, tame tarpe, inovacinį menedžmentą, kaip ypatingą valdymo tipą" . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis52.56 KB
Autoriusarina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVirgilija Zinkevičiūtė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Inovaciju valdymas imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2008-03-06 IP: 78.61.126.2
  Gintare sako

  Labai tvarkingas darbas, bet literatūros šaltiniai sąlyginai senoki.

 • 2006-05-16 IP: 84.240.29.27
  Rominis sako

  nu nieko nieko:)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
 • Kursiniai darbai
 • 30 puslapių 
 • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
 • Virgilija Zinkevičiūtė
 • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą