Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Organizacijų kultūra

Organizacijų kultūra

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Organizacijos kultūros sampratos įvairovė. Vertybės – organizacijos kultūros pagrindas. Organizacijos kultūros formavimosi procesas. Ką daro kultūra organizacijoje? Organizacijos kultūros kitimas. Organizacijos kultūros tipai. Organizacijos klimatas. Išvados.

Ištrauka

Organizacijos kaip ir žmonės turi asmenybės bruožų. Jos gali būti apibūdinamos nelanksčiomis, draugiškomis, novatoriškomis ar konservatyviomis. Nors ir sunku tiksliai apibrėžti ir apibūdinti, organizacijos turi tokį sisteminį kintamąjį, kuris darbuotojų įvardijamas bendraisiais terminais. (2)
Organizacijos kultūra – tai darbuotojų pripažįstamos vertybės ir požiūriai, pasireiškiantys elgesiu su klientais, prioritetų pasirinkimu. Kultūra nėra suvokiama iki galo. Pasak organizacijų įvaizdžio tyrinėtojo G. Morgan, mes "skaitome" organizacijas, bandydami susiformuoti įvaizdžius, kurie padėtų mums jas suprasti. G. Morgan, aiškindamas organizacijų skaitymo ir supratimo meną, kelia prielaidą, kad organizacijos gyvenimo paaiškinimai remiasi metaforomis. Organizacijos yra sudėtingi ir paradoksalūs reiškiniai, kurie gali būti suprasti įvairiais būdais. Daugelis mūsų idėjų apie organizacijas, mums net nesuvokiant, yra metaforiškos. Pavyzdžiui, mes dažnai kalbame apie organizacijas kaip apie mašinas, skirtas siekti iš anksto nuspręstų tikslų ir uždavinių, ir kurios turi veikti efektyviai ir sklandžiai. Mes dažnai bandome organizuoti ir valdyti organizacijas mechanistiniu būdu. Tačiau jei organizaciją suvoksime kaip kultūrą, tada organizacijos esmė bus idėjose, vertybėse, normose, ritualuose ir įsitikinimuose, kurie palaiko organizacijas kaip socialiai konstruotas realybes. Šis požiūris, kuris pastaraisiais metais sulaukia daug dėmesio iš tyrinėtojų, rašančių organizacijos kultūros tema, suteikia mums būdą valdyti ir kurti organizacijas kitu būdu: per vertybes, įsitikinimus ir kitus bendrų reikšmių pavyzdžius, kurie orientuoja organizacijos gyvenimą. Šie veiksniai kartu sukuria tą unikalią aplinką su tam tikromis elgesio normomis, orientyrais, principais, kurie veikia visus organizacijos darbuotojus, nepriklausomai nuo jų užimamų pareigų. Žmonės toje aplinkoje dirba ir yra tos aplinkos susiejami. Taigi oraganizacijos veiklos efektyvumas bei sėkmė priklauso ne vien tik nuo jos narių sugebėjimų ir motyvacijos, bet ir nuo kultūros, kuri sukuriama kiekvienoje oraganizacijoje.(www.komunikacija.lt)

Uždaviniai:
1. Paanalizuoti organizacijos kultūros apibrėžimą.
2. Išskirti, kas yra svarbiausias elementas (vertybės).
3. Ištirti formavimosi procesą.
4. Apibrėžti organizacijos kultūros funkcijas, klimatą.
5. Apibūdinti kaitą ir tipus organizacijos kultūroje.


Organizacijos kultūros sampratos įvairovė
Organizacijos kultūros fenomeno analizė nėra nauja sociologijoje. Šis terminas buvo pradėtas vartoti 7-ajame dešimtmetyje, o per pastaruosius penkiolika metų dar labiau išplėstas, kad būtų galima paaiškinti daug organizacijose vykstančių dalykų. Įvairūs tyrinėtojai (G.Hofstede, R.E.Quinn, O.Reilly, J.M.Aurelio, S.A.Sackmanno ir kt.) organizacijos kultūrą apibūdina savaip. Apibendrinus juos galima teigti, kad organizacijos kultūra – tai vertybių sistema, suprantama ir priimtina visiems organizacijos nariams, leidžianti organizacijai kryptingai veikti bei plaikoma organizacijos istorijos, tradicijų, ceremonijų ir t.t., taip pat padedanti išsiskirti iš kitų organizacijų. Be to, organizacijos kultūra apima įvairius organizacijos fenomenus ir, galima sakyti, užpildo nišas, kurias galbūt sudėtinga priskirti kitoms sritims, todėl atisižvelgiant į plačią kultūros sampratos prigimtį, priskiriamas organizacijos kultūrai. (1)
Vienas visiems priimtinas organizacijos kultūros apibrėžimas ar modelis, sudėtingas pateikti dėl plačios organizacijos kultūros sampratos įvairovės, tačiau labai paplitęs, žinomas ir naudojamas yra E.Schein trijų lygių organizacijos kultūros modelis, kurį sadaro – išoriniai atributai (artefaktai), vertybės ir esminės prielaidos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis25.32 KB
Autoriusroberta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizaciju kultura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą