Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Valdymo metodai ir valdymo stiliai. Organizacijų valdymo stilių tyrimas

Valdymo metodai ir valdymo stiliai. Organizacijų valdymo stilių tyrimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Valdymo metodai. Valdymo metodų esmė. Organizaciniai administraciniai valdymo metodai. Ekonominiai valdymo metodai. Socialiniai psichologiniai valdymo metodai. Valdymo metodų privalumai ir trūkumai. Valdymo stiliai. X, Y ir Z teorijos. Autokratinis stilius. Demokratinis stilius. Liberalus stilius. Stilių suderinamumas. Valdymo stilių tyrimo kriterijų sudarymas. Tiriamų organizacijų valdymo stilių tyrimas. Radijo stočių bendroji charakteristika ir tyrimo atlikimas. Tiriamų Mažeikių miesto komercinių radijo stočių valdymo stilių analizė. Radijo stotis "MA". Radijo stotis "Ventus". Išvados.

Ištrauka

Kursinio darbo tema – "Valdymo metodai ir valdymo stiliai. Organizacijų valdymo stilių tyrimas". Šiame darbe gilinomės į valdymo stilių įvairovę (autoritarinis, demokratinis, liberalusis stiliai) ir jų suderinamumą. Vadovaujantis šia teorija tyrėme Mažeikių miesto radijo stočių ("MA", "Ventus") valdymo stilius.
Darbo tikslas – surinkti kuo daugiau informacijos apie valdymo stilius ir jų kaitą bėgant metams. Turimą informaciją taikyti kursinio darbo praktinėje dalyje.
Uždaviniai:
Susisteminti surinktą medžiagą apie valdymo modelius ir stilius.
Turimą informaciją pritaikyti praktiškai.
Ištirti Mažeikių miesto radijo stočių valdymo stilius.
Gautą informaciją iš praktinio darbo išanalizuoti, įvertinti ir pateikti išvadas.
Norėdamos atlikti šiuos uždavinius naudojomės moksline literatūra, sudarėme anketas pagal surinktą medžiagą. Atliktą tyrimą susisteminome ir pateikėme išvadas. Tyrime dalyvavo Mažeikių miesto komercinės radijo stotys – "MA" ir "Ventus".
Išsiaiškinome kokie valdymo stiliai vyrauja Mažeikių miesto radijo stotyse.


Valdymas – tai poveikis visuomenei, turint tikslą ją tvarkyti, tobulinti. Jis būtinas dėl sudėtingos visuomenės struktūros, darbo visuomenės požiūrio, poreikio žmonėms bendrauti, pasikeitimo materialinėmis ir dvasinėmis vertybėmis. Valdymas neatsiejamas nuo darbo organizavimo, pasiskirstymo, žmogaus vietos ir funkcijų kolektyve nustatymo. Valdomas tiek socialinis žmogaus elgesys, tiekeisi visuomenės santykiai. Susiklostė du socialinio valdymo tipai: stichiškas ir sąmoningas. Stichiškas valdymas – skirtingu, dažnai priešingų jėgų atsitiktinių įvykių susidūrimo, susikirtimo rezultatas, t.y. savaiminis veikimas be planingo žmogaus įsikišimo. Kiekvienoje visuomenės raidos pakopoje kartu su stichišku valdymu veikia sąmoningo valdymo veiksniai, susidaro specifinės visuomenės institucijos – valdymo subjektai. Tai tikslingai visuomenę veikiančių organizacijų visuma. Sąmoningo valdymo formos istorijos raidoje tobulėjo – nuo tradicijų, papročių laikymosi pirmykštėje visuomenėje iki mokslinio valdymo. Valdymo turinys, tikslai, principai, sfera priklauso nuo visuomenės ekonominių santykių, visuomenės santvarkos.
Metodas – tai tikslo siekimo, veikimo būdas, veiklos tvarka, sąmoningai taikoma kokiam nors tikslui pasiekti; tam tikras poveikis, priemonę, uždavinio sprendimo būdas; tai pažinimo, tyrinėjimo būdas.
Valdymo principams ir metodams turi įtakos valdymo akto tikslas. Tikslas nulemia valdymo metodą, o principai leidžia efektyviausią tikslo pasiekimo metodą konkrečiomis sąlygomis.
Principas ir metodas skiriasi tuo, kad principų negalima pasirinkti – jais vadovaujamės, jie būtini. Metodų sudėtis gali keistis atsižvelgiantį tai, kurie principai veiks, kokios bus sąlygos. Principai formuoja metodų sistemą ir atskirus metodus, tačiau pats metodas neturi tokio poveikio valdymo principui.
Valdymo metodai turi būti efektyvūs, orientuoti taip, kad skirtas darbas būtų atliktas kuo geriausiai.
Valdymo metodai – tai poveikis tam tikrai sistemai, kad jos veikla būtų skirta norimam tikslui pasiekti; tai tikslui pasiekti būdai, kuriais valdymo subjektas veikia valdymo objektą, siekdamas užsibrėžto tikslo.
Žmogaus veiklą sąlygoja norai, o veiklos motyvus nulemia jo poreikių, interesų sistema. Taigi parenkant valdymo metodiką reikia žinoti ir patenkinti poreikius, dėl kurių žmonės buriasi į grupes bendrai dirbti. Žmogaus poreikių esti daug ir įvairių, jie įvairiai klasifikuojami, skiriamos įvairios jų grupės, hierarchijos lygiai. Poreikius priimta klasifikuoti į materialius, moralinius (dvasiniu) ir organizaciniu (žmonių poreikius burtis į grupes). Į tai atsižvelgiant skiriamos atitinkamos valdymo metodų grupės:
1. Ekonominiai.
2. Socialiniai ir psichologiniai.
3. Administraciniai organizaciniai.
Valdymo procese iškeltų tikslų siekiama tam tikrais metodais. Valdymo metodai – tai visuma būdų, kuriais daromas kryptingas poveikis darbuotojams ir gamybiniams kolektyvams siekiant koordinuoti jų veiklą.
Reikia parinkti ir paskirstyti personalą atsižvelgiant į gamybiniu, ekonominius ir socialinius psichologinius reikalavimus, sudaryti sąlygas efektyviai dirbti, nuolat plėsti darbuotojų iniciatyvą, taikyti skatinimo metodus (žr. 1 priedą). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20
Dydis154.01 KB
AutoriusGinte
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasE. Petukienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo metodai ir valdymo stiliai. Organizaciju valdymo stiliu tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 36 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • E. Petukienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą