Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Praktikos ataskaita: UAB "Omnitel"

Praktikos ataskaita: UAB "Omnitel"

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

UAB "Omnitel" charakteristika. Įmonės dokumentų registravimas. Įmonės veiklą sąlygojantys išorės aplinkos veiksniai. Konkurentai. Pirkėjai. Žaliavos bei jų tiekėjai. Darbo ištekliai. Ekonominiai veiksniai. Technologiniai veiksniai. Socialiniai veiksniai. Ekologiniai veiksniai. Įmonės vadybinė struktūra. Rėmimas. Planavimas. Kontrolė. Išvados.

Ištrauka

Šios praktikos tikslas yra:
• Susipažinti su praktiniu verslo organizavimo bei veiklos valdymo procesu UAB "Omnitel";
• Suvokti būsimam vadybininkui realų terorinių žinių ir praktinio darbo įgūdžių poreikį;
• Patikrinti įgytas žinias bei savo sugebėjimus taikyti praktikoje ir apsispręsti dėl vadybiniko specializacijos krypties pasirinkimo tolimesnėse studijose;
• Išmokti vertinti ir aprašyti savo bei visos bendrovės veiklos rezultatus.
UAB "Omnitel" yra didžiausia telekomunikacijų bendrovė Baltijos šalyse. Ji teikia platų telekomunikacijos paslaugų spektrą: mobiliojo GSM ryšio (900/1800 Mhz), interneto, mobiliojo interneto ir kitas duomenų perdavimo paslaugas.

1991 metais, Lietuvai vos atgavus nepriklausomybę, JAV lietuvis verslininkas, ekonomikos mokslų daktaras Juozas P. Kazickas įkūrė telekomunikacijų bendrovę "Litcom", dabartinę "Omnitel". Tai buvo pirmoji Rytų Europoje privati telekomunikacijos įmonė. Bendrovės pirmasis prezidentas taip pat buvo išeivijos lietuvis Viktoras Gediminas Gruodis. 1992 metų pradžioje buvo pastatyta palydovinė antžeminė stotis Nemenčinėje. Per "Intelsat" palydovą iš pradžių buvo naudojama balso, o vėliau ir duomenų perdavimui. Sumontuoti palydovinę anteną kainavo apie 2 mln. JAV dolerių. "Omnitel" pirmoji atvėrė Lietuvai langą į laisvąjį pasaulį, apeidama Rusijos ryšių sistemą.

Mintis įkurti šią stotį kilo, kai buvo sužinota, kad paskambinti iš Lietuvos į Ameriką gali užtrukti kelias dienas, o iš Amerikos į Lietuvą – ir dvi savaites. Dar prieš dešimtmetį visi skambučiai iš JAV į Lietuvą arba iš Lietuvos į JAV buvo jungiami per Maskvą. Ši palydovinė stotis tapo alternatyva Maskvos tarptautinei telefono stočiai, o palydovine antena Nemenčinėje naudojosi ne tik skambinantys iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Ukrainos. Palydovinė "Litcom" stotis tapo reikšmingu visam regionui objektu, o sėkmingas stoties darbas padėjo greitai rasti bendrovei "Llitcom" patikimus užsienio partnerius.

Pati stotis taip pat atrodo įspūdingai – jos palydovinė antena ilgą laiką buvo didžiausia Pabaltijyje, o Lietuvoje ji iki šiol taip ir liko didžiausia – jos skersmuo 11,5 metro. Vienuolika metų tarnavusią stotį pakeitė technologiškai pranašesni optiniai kabeliai.

2003 09 04 nustojo veikusi "Omnitel" palydovinio ryšio stotis, pirmoji sujungusi Lietuvą su Šiaurės Amerika, o per ją ir su visu pasauliu. Per dešimtmetį atsirado tobulesnių ir modernesnių ryšio perdavimo būdų.

"Omnitel" garsėja kaip naujų technologijų pradininkė. Bendrovė pirmoji Lietuvoje pasiūlė mobiliojo ryšio paslaugas (1995 metais), atvėrė elektroninės komercijos vartus, viena pirmųjų Europoje įdiegė integruotų paslaugų portalą GSM naudotojams, WAP protokolą duomenims perduoti bei pirmąjį WAP portalą, viena pirmųjų Europoje įdiegė GPRS technologiją ir pradėjo teikti GPRS paslaugas.

Prieš trejus metus "Omnitel" tinkle buvo įdiegta vadinamasis 2,5 kartos ryšys – GPRS technologija. Ji leido Lietuvos žmonėms prisijungti prie interneto naudojant mobilųjį telefoną. Lietuva buvo septintoji šalis pasaulyje, kurioje buvo įdiegtas GPRS ryšys.

Pirmąją Lietuvos dieną Europos Sąjungoje, t.y. 2004 gegužės 1d. mūsų šalyje buvo pristatytas naujos kartos ryšys, vadinamasis 3G (angl. "third generation" – liet. "trečioji karta"). Tai naujausia pasaulyje technologija, kitaip dar vadinama vaizdo telefonija, leidžianti mobiliuoju telefonu ne tik kalbėti, bet ir matyti savo pašnekovą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos praktikos ataskaita
KategorijaVadyba
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis90.06 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV.I.Grigutis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Omnitelio praktikos ataskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Praktikos ataskaitos
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • V.I.Grigutis
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą