Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Friedrichas Herzbergas

Friedrichas Herzbergas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įžanga. Friedricho Herzbergo biografija ir asmenybės bruožai. Trumpalaikis darbuotojų postūmis ir motyvacija. Motyvacija trumpalaikiu postūmiu ("KITA"). Ilgalaikė motyvacija. Motyvacijos mitai. Herzbergo darbo motyvacijos tyrimas ir dviejų veiksnių motyvacinė teorija. Tyrimo apžvalga. Higieniniai ir motyvaciniai faktoriai ir jų įtaka darbuotojui. Darbo praturtinimas. Teorijos kritika. Išvados.

Ištrauka

Organizacijos tikslų neįmanoma pasiekti be ilgalaikio organizacijos narių pasiaukojimo, todėl darbuotojų motyvavimas, kaip labai svarbi valdymo proceso dalis, aktuali ir šiuolaikiniams vadovams.
Friedrichas Herzbergas, šeštojo dešimtmečio pabaigoje pateikė populiarią motyvacijos teoriją, pavadindamas ją dviejų veiksnių motyvavimo teorija.(kitaip dviejų veiksnių motyvavimo teorija). Šios teorijos pagrindas - dviejų skirtingų veiksnių grupių išskyrimas, nulemiančiu pasitenkinimą ar nepasitenkinimą darbu.
Siekdama geriau pažinti mokslininko darbus, gilinausi į jo biografiją.
Išskyriau skirtumas tarp trumpalaikio darbuotojų postūmio ir ilgalaikį poveikį darbo rezultatams turinčios motyvacijos. Tai pabrėžė Herzbergo, kaip vienos populiariausių motyvacijos teorijų kūrėjo, įtaką vadybos mokslui.
Peržvelgiau darbuotojų motyvacijos tyrimo organizavimą, jo etapus ir rezultatus pavaizdavau grafiškai.
Domėjausi kokius veiksnius F.Herzbergas priskiria motyvaciniam (pasitenkinimo) ir higieniniams (nepasitenkinimo), kaip jie įtakoja darbuotojus ir koks šių veiksnių tarpusavio sąryšis. Anot mokslininko, pasitenkinimo ir nepasitenkinimo veiksniai nėra priešingybės. Pasitenkinimo priešingybė yra ne nepasitenkinimas, o jokio pasitenkinimo.
Herzbergas laikomas "darbo praturtinimo tėvu", todėl išanalizavau jo darbo praturtinimo idėjas. Domėjausi faktoriais, praturtinančiais darbą ir aplinkos poveikį individams.Trumpai peržvelgiau motyvacinės – higieninės teorijos kritiką.
Šis darbas apima 22 puslapius, aiškinamajame tekste yra 5 paveikslai, ir naudojami 12 literatūros šaltiniai.

Friedrich Ireving Herzberg gimė 1923 metais balandžio 18 dieną Massachusetts valstijoje Lynn mieste, žydų imigrantų iš Lietuvos Gertrude ir Lewis Herzbergų šeimoje. Vaikystę praleido Niujorke. Friedrichas buvo miesto vaikas, tikras peštukas, turintis mokslininko instinktą.
1944 metais Friedrichas vedė Shirley Bedell iš Masačiusetso. 1948 metais gimė jų sūnus Markas. Žmona Shirley baigė medicinos mokyklą ( "Case Western Reserve university Medical School's") 1961 metais, būdama keturisdešimtmete kaip pirmoji netradicinio mokymosi studentė moteris. Ji tapo žinoma Salt Lake City pediatre. Shirley mirė 1997 metais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-19
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai12
Dydis90.15 KB
Autoriusagne
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Friedrichas Herzbergas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą