Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonės valdymo funkcijų analizė

Įmonės valdymo funkcijų analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Planavimas. Strategijos planavimo procesas. Strategijos samprata, jos būtinybė. Misija ir įmonės (organizacijos) tikslai. Įmonės (organizacijos) aplinka. Strategijos realizacijos planavimas. Strateginio plano valdymas ir jo kontrolė. Strateginio plano įvertinimas. Organizavimas. Organizacinės valdymo struktūros formavimas. Organizacinės struktūros keturios dedamosios dalys. Organizacinių valdymo struktūrų (OVS) tipai. Vadovavimas. Motyvacija. Lyderiavimas. Vadovo ir lyderio sąvokų determinavimas. Vadovavimo prigimtis, modelis, autoritetas bei vadovo darbo stilius. Kontrolė. Kontrolės procesas. Efektyvios kontrolės charakteristikos. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Šiandieniniame pasaulyje vadyba, kaip sudėtinga žmogaus veiklos sritis, užima ypatingą vietą. Organizuodami ir valdydami žmonių grupes, vadovaudami joms, vadybininkai nukreipia šių grupių pastangas tikslinga kryptimi, siekiant užsibrėžtų rezultatų. Vienais ar kitais pagrindais žmonėms susiburiant į įvairaus pobūdžio gana paprastas ar labai sudėtingas grupes, organizavimas, valdymas, vadovavimas jau seniai turėjo svarbią reikšmę, todėl vadybinė veikla laikui bėgant tapo profesionalia veikla, o vadovai ar vadybos specialistai – darbuotojais profesionalais (P. Zakarevičius, 1998, 5 p.).
Vadyba – tai organizacijos vadovybės suformuotų įmonės tikslų įgyvendinimo siekimas, pasinaudojant pavaldinių pastangomis, kitais ištekliais bei aplinkos sąlygomis. Šio darbo savitumą vaizdžiai rodo orkestro dirigento pavyzdys – nors pats dirigentas negroja, bet be jo darbo neįmanoma tikėtis gero tikslo įgyvendinimo – muzikos kūrinio atlikimo.
Jokia įmonė (organizacija) negali išsiversti be vadybos. Ar tai būtų pramonės ar žemės ūkio, ar paslaugų įmonė, ar visuomeninė organizacija, pagrindiniai vadybos teiginiai ir dėsningumai yra bendri, tačiau atskiri ypatumai neabejotinai pasireiškia.
Bet kurio padalinio sėkminga veikla įmanoma tik tuomet, kai yra tinkamai suderinti pagrindiniai veiksniai: darbo objektai, darbo priemonės, finansiniai ištekliai – kapitalą ir pačią darbo jėgą. Be abejo, kiekvienas veiksmas savaip ypatingas, todėl labai svarbu atsižvelgti į išskirtinius bruožus bei svarbą.
Praktinėje vadybinėje veikloje išskirtinis vaidmuo tenka vadovavimui. Todėl centrinė vadybos figūra yra vadovas. Visi vadybos tyrinėtojai vieningai pripažįsta , kad profesionaliai vadovauti gali tik darbuotojai, turintys specifinius sugebėjimus, "gyslelę", talentą. Taip pat svarbią reikšmę turi praktika, įgūdžiai, patyrimas. Organizacijų vadovais pasaulyje dirba milijonai vyrų ir moterų. Spręsdami kasdienines užduotis, jie nuolat susiduria su kliūtimis.
Taigi šiame darbe keliama pagrindinių vadybos principų analizės problema, todėl kursinio darbo objektu galima laikyti esminius vadybos principus.
Pagrindinis darbo tikslas – išanalizuoti vadybos principų, funkcijų esmę.
Pagrindiniai uždaviniai:
1. Aprašyti bei išnagrinėti pagrindines vadybos funkcijas, atskleisti svarbiausių vadybos principų turinį, reikšmę;
2. Vadovaujantis moksline įvairių autorių literatūra, atlikti jų minčių sintezę;
3. Aptarti dalykus, kuriuos vadovai privalo turėti galvoje, priiminėdami strateginius sprendimus bei planuodami savo organizacijų ateitį;
Darbo atlikimo metodas – vadybinės literatūros šaltinių analizė, autorių, rašančių vadybine tematika minčių sintezė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis74.92 KB
Autoriusandzela
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasasist. Edgaras Ribačonka
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones valdymo funkciju analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • asist. Edgaras Ribačonka
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą