Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Vadybiniai sprendimai

Vadybiniai sprendimai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Vadybos sprendimai. Tikslo nustatymas. Sprendimų paieška. Euristinė sprendimų paieška. Grupinis protinis sprendimo darbas. Sprendimo įgyvendinimas. Darbuotojų įtraukimas į sprendimų priėmimą. Sprendimų priėmimas individo lygmenyje. Sprendimų priėmimas grupės lygmenyje. Sprendimų lygmenyje organizacijos lygmenyje. Valdymo sprendimų turinys. Grupiniai sprendimo priėmimo metodai. Sprendimo priėmimo grupėje valdymas. Sprendimų tipai. Išvada.

Ištrauka

Net ir puikiausias sprendimas, nurodantis varginančios problemos likvidavimo būdą, liks gerais norais, jeigu nebus numatyta, kaip tą sprendimą įgyvendinti. Todėl būtina vadybos sprendimo dalis yra numatomi jo įgyvendinimo būdai ir ypač svarbūs veiksmai, kuriuos turi atlikti pats vadovas. Pirmasis nuodugniau vadovo veiklą nagrinėti pradėjo mokslinių vadybos pagrindų kūrėjas F. Teiloras. Jis 1903 m. išleistoje knygoje "Įmonės valdymas" pirmasis pavartojo vadybos funkcijos sąvoką. 1916 m. A. Fajolis apibrėžė tokias administravimo operacijas: numatymas, organizavimas, tvarkymas, derinimas ir kontrolė. Šių dviejų požiūrių pagrindu ir rutuliojosi vadybos turinio suvokimas. Dabar angliškai kalbančiose šalyse vadybos turiniui atskleisti dažniausiai vartojama formulė PODCORB, sudaryta iš septynių funkcijų angliškų pavadinimų pirmųjų raidžių: planning, organizing, staffing, directing, coordinating, reporting, budgeting (liet. planavimas, organizavimas, darbuotojų parinkimas, nukreipimas, koordinavimas, atsiskaitymas ir lėšų paskirstymas). Vadybos literatūroje rusų kalba vadybos funkcijos dabar skirstomos į dvi rūšis: pagrindines, arba bendrąsias, ir specialiąsias, arba konkrečiąsias. Pirmosios iš jų suformuluotos remiantis A. Fajolio logika: 1) prognozavimas ir planavimas, 2) darbo organizavimas, 3) koordinavimas ir reguliavimas, 4) aktyvinimas ir skatinimas, 5) kontrolė, apskaita ir analizė. Antrųjų, suformuluotų pagal F. Teiloro logiką, išvardijama daugiau kaip penkiolika, iš jų: operatyvusis gamybos valdymas, kokybės valdymas, darbo ir darbo užmokesčio valdymas, personalo valdymas, finansų valdymas ir t. t. Devintajame šio amžiaus dešimtmetyje tai, kas anksčiau buvo vadinama vadybos funkcijomis, imta vadinti vadybos ciklu, tuo pabrėžiant visų valdymo darbų būtinumą ir svarbą, kitaip ciklas riedėsiąs netolygiai. Tik suvokiant tas operacijas, kurias skirti ir įvardyti pradėjo dar A. Fajolis, kaip ciklą, prasidedantį tikslo nustatymu ir pasibaigiantį atlyginimu tikslą pasiekusiems žmonėms, galima suprasti kiekvieno vadybos veiksmo prasmę ir turinį, nustatyti būtinus reikalavimus jiems ir efektyviai valdyti darbo procesus.


Vadovo darbą įprasmina jo vadovaujamų žmonių pastangomis pasiekti rezultatai – darbo objektas, paverstas darbo produktu. O pats vadovas irgi dirba: jo darbo objektas yra informacija apie organizacijos aplinką, veiklą, organizacijos narių sugebėjimus ir norus, o jo darbo produktas yra vadybos sprendimas, nurodantis ir norimą rezultatą – tikslą ir priemones tam tikslui pasiekti, ir būdus sužadinti pavaldinių aktyviai veiklai to tikslo siekti.
Vadybos sprendimas yra ta pagrindinė vadovo arba vadybos specialisto darbo dalis, iš kurios susidaro visa daugiakryptė ir įvairiapusė vadybos veikla. Vadovas ar vadybos specialistas turi gerai suvokti vadybos sprendimo esmę bei įvaldyti racionalius sprendimo būdus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-16
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis29.62 KB
Autoriuslaura
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadybiniai sprendimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą