Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kultūros įtaka organizacijos efektyvumui

Kultūros įtaka organizacijos efektyvumui

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Organizacijos kultūros samprata. Organizacijos kultūros analizės lygiai. Organizacijos kultūros ir strategijos ryšys. Organizacijos kultūra. Galios kultūra. Vaidmenų kultūra. Užduočių kultūra. Asmenybių kultūra. Kultūros tipai. Išvados.

Ištrauka

Organizacija – hierarchinė žmonių grupė, kurios veikla koordinuojama siekiant užsibrėžto tikslo. Organizacijos nariai turi turėti bendrą tikslą, dirbti reikiama kryptimi, kad įgyvendintų užsibrėžtus uždavinius, tai įgyvendinti padėtų organizacijos strategija.
Kiekviena organizacija yra savita, nepakartojama. Juk organizacijos gali užsiimti ta pačia veikla, veikti toje pačioje išorinėje aplinkoje, turėti tuos pačius struktūrinius elementus, bet būti skirtingos ir unikalios. Visa tai sąlygoja organizacijos kultūros ypatumai. Nes kultūra apima visa tai kas glaudžiai siejasi su organizacija, pradedant nuo darbuotojų tarpusavio santykių, sukuriamos darbo aplinkos, darbuotojų aprangos ir, žinoma, bendravimo su klientais.
Organizacijos kultūros ypatybes nagrinėjo, apie jas rašė P. Jucevičienė, A. Poškienė, V. Targamadzė, R. Jucevičius, J. A. Stoner ir kt. Organizacijos veiklos strategijų tema taip pat parašyta nemažai mokslinių studijų, bet kaip organizacijos kultūra įtakoja organizacijos veiklos strategiją aptarta mažai, todėl šio darbo tikslas – išanalizuoti organizacijos kultūrą, kaip organizacijos veiklos strategijos veiksnį.
Uždaviniai:
1. Pateikti organizacijos kultūros sampratą.
2. Pagrįsti organizacijos kultūros ir organizacijos veiklos strategijos ryšį.
Darbe naudotas mokslinės literatūros analizės tyrimo metodas.
Darbą sudaro du skyriai. Pirmajame – pateikiama kultūros samprata organizacijos atžvilgiu. Antrajame skyriuje bandyta išsiaiškinti veiksnius, sąlygojančius organizacijos kultūros ir organizacijos veiklos strategijos ryšį. Taip pat bandyta paanalizuoti, kokia strategija galėtų tikti organizacijai su vienaip ar kitaip besireiškiančia kultūra. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-10
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis106.67 KB
Autoriusmindaugas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDr. A. Bagdonas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kulturos itaka organizacijos efektyvumui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Dr. A. Bagdonas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą