Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Valdžios ir galių pasiskirstymas organizacijoje

Valdžios ir galių pasiskirstymas organizacijoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Sąvokos. Valdžia ir galios valdymo sistemoje. Raidos dėsningumai. Valdžios tipai. Valdžios delegavimas. Valdžią grindžiantys principai. Valdžios balansas. Valdžios apimtis ir formos. Galių pasiskirstymas organizacijoje. Galių šaltiniai. Valdžios ir galių pasiskirstymas Vilniaus "Ateities" vidurinėje mokykloje. Vizija ir misija. Mokyklos nuostatai. Pedagogų pareigybės aprašymas. Vidaus darbo tvarkos taisyklės. Mokyklos direktoriaus vadybinės veiklos sritys. Mokyklos valdymo struktūra. Išvados.

Ištrauka

Vadovavimas – būtinas visų formalių organizacijų atributas. Kiekvienos organizacijos veiklai būtina vadovauti ir kreipti ją norima linkme, nes tik tuomet galima veiksmingai siekti užsibrėžtų tikslų.
Be abejonių, sėkmė lydės tik tas organizacijas, kuriose aiškiai ir konkrečiai paskirstytos pareigos ir atsakomybė, arba valdžia ir galios, kaip suformuluota šio kursinio darbo pavadinime.
Gabus vadovas suvokia, kad pats visko neaprėps, vienas visko nepadarys. Paskirstydamas pareigas ir atsakomybę, perduodamas savo valdžios ir galių dalį kitiems, jis ugdo pavaldinių aktyvumą, atsakomybę, iniciatyvą ir kūrybinį požiūrį į pareigas ir darbą. Taip visur – ir gamybinėse organizacijose, kuriančiose materialines vertybes, ir skirtingose įstaigose, kur nėra kuriamas materialinis produktas, per valdymą "yra užtikrinamas žmonių <...> darnus ir efektyvus darbas".¹
Vis dėlto valdžios ir galių pasiskirstymas organizacijose – tai nelengvas darbas, nes organizaciniu požiūriu valdymas suprantamas ir aiškinamas kaip valdymo sistema, susidedanti iš vadovų, vadybininkų, specialistų, tarnautojų. Visa tai yra sujungta, organizuota į tam tikras struktūras, geriausiai atitinkančias tos valdomos sistemos tikslus. O kas gali pasakyti, kad valdymo struktūra, pasirinkta organizacijoje, geriausiai ją atitinka? Tikriausiai apie tai byloja veiklos rezultatai, žmonių darbinė nuotaika, organizacijos sugebėjimas gyventi ir veikti kaitos sąlygomis. Vadinasi, kursinio darbo pavadinime slypinti problema yra aktuali.
Kas gi yra šio kursinio darbo tyrimo objektas? Tai – valdžios ir galių paskirstymas organizacijose apskritai ir konkrečiai vienoje iš jų – Vilniaus "Ateities" vidurinėje mokykloje.
Tyrimo tikslas – valdžios ir galių, pareigų ir atsakomybės paskirstymo būdų ir modelių analizė ir įvertinimas Vilniaus "Ateities" vidurinės mokyklos valdymo struktūros pavyzdžiu.
Iškelti tokie uždaviniai:
• išnagrinėti valdymo esmę valdžios ir galių paskirstymo plotmėje;
• išskirti svarbiausius organizacinių valdymo struktūrų modelius ir valdymo būdus skirtingose organizacijose;
• išanalizuoti Vilniaus "Ateities" vidurinės mokyklos valdymo struktūros ypatumus.

¹. Žvinklys J., Vabalas E., Įmonės ekonomika, Vilnius: Vilniaus vadybos kolegija, 2002, P.97


Pasirinkti metodai:
• teorinės literatūros analizė;
• švietimo ir Vilniaus "Ateities" vidurinės mokyklos dokumentų analizė;
• pokalbis;
• stebėjimas;
• lyginamoji analizė.

Švietimo įstaigos pasirinkimas kursinio darbo praktinei daliai – ne atsitiktinumas. Ką gali geriau už kitas įstaigas ir įmones žinoti 1 kurso studentas, kuris neturi darbo patirties, bet 12 metų mokėsi vidurinėje mokykloje, norom nenorom stebėdamas mokyklos vidinį valdymo mechanizmą? Be to, didelės mokyklos valdymo struktūra – tai puiki proga susipažinti su personalo vadyba, jos principais ir būdais, ir pritaikyti juos vėliau praktiniame darbe bet kurios krypties organizacijoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-13
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis31.9 KB
AutoriusPavelas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Šeibokienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdzios ir galiu pasiskirstymas organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • A. Šeibokienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą