Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Pagrindinės valdymo funkcijos

Pagrindinės valdymo funkcijos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas yra išnagrinėti pagrindines valdymo funkcijas; aptarti optimaliausius jo pasirinkimo būdus, iš šiame darbe pateiktos medžiagos padaryti išvadas. Pagrindinės valdymo funkcijos. Planavimas. Planavimo samprata. Pasiruošimas planavimui. Planavimo proceso fazės. Misija. Organizavimas. Organizavimo samprata. Decentralizacija ir delegavimas. Motyvacija.Motyvacijos samprata. Motyvacijos užduotys.Konfliktų valdymas. Vadovavimo stilius. Kontrolė. 1 Kontrolės esmė ir samprata. Kontrolės proceso žingsniai. Kontrolės sritys įmonėse. Vidinė kontrolė. Išorinė kontrolė. Išvados.

Ištrauka

Per kelis metus visi įsitikino, kad valdymas neatskiriama bet kokios kompanijos veiklos dalis. Augantis Lietuvos rinkos patrauklumas gali dar sustiprinti konkurencinę kovą rinkos viduje, sudaryti galimybę vietiniams gamintojams pritraukti investicijų arba paskatinti užsienio kompanijas investuoti į Lietuvą. Verslas – tai saviraiškos forma, tai aukščiausias poreikis ir veiklos motyvacija. Tokiam verslininkui pinigai tai tik sėkmės įrodymas, bet ne galutinis tikslas. Ir visai ne karjerizmas, kaip kad pas mus dažnai kalbama. Toks žmogus realizuodamas savo sugebėjimus, kurdamas produktus arba teikdamas reikalingas paslaugas, nori padaryti visuomenei daug naudos. Jis sugeba suprasti poreikių struktūrą, derindamas su valdymo mokslo žiniomis, pateikia vartotojams naujoves, kurdamas naują vartojimo kultūrą.
Visų šiuolaikinių organizacijų tikslas – žmonių gyvenimo lygio gerinimas bei tobulinimas. Ar organizacija gerai tarnauja žmonėms ir visuomenei, priklauso nuo organizacijos valdymo. Taigi, organizacijos valdymas apibūdinamas kaip kryptingas socialinis ekonominis ir psichologinis poveikis dirbančiųjų kolektyvui, planuojant, organizuojant, vadovaujant bei kontroliuojant jo veiklą efektyviausiems darbo rezultatams mažiausiomis sąnaudomis gauti (Seilius, 1994).
Tam, kad užtikrinti veiklos efektingumą svarbus uždavinys tenka pagrindinių valdymo funkcijų suformavimui. Vadybos procese išskiriamos keturios pagrindinės valdymo funkcijos, kurių analizė pateikiama šiame darbe. Kiekviena iš keturių valdymo funkcijų: planavimas, organizavimas, vadovavimas ir kontrolė - yra gyvybiškai svarbios organizacijai ir skirtos organizacijos tikslams pasiekti.
Šio darbo tikslas yra išnagrinėti pagrindines valdymo funkcijas; aptarti optimaliausius jo pasirinkimo būdus, iš šiame darbe pateiktos medžiagos padaryti išvadas.
Darbas susideda iš keturių dalių:
Planavimas
Organizavimas
Motyvacija
Kontrolė

Uždaviniai:
1. Pateikti planavimo funkcijos analizę išskiriant planavimo esmę ir principus bei strateginio planavimo tikslus.
2. Aptarti organizavimo funkcijos formavimą.
3. Išanalizuoti vadovavimo metodų taikymo principus.
4. Išanalizuoti kontrolės funkcijos svarbą bei efektyvumo kriterijus.
Metodas – mokslinės literatūros bei praktinio darbo analizė.
Darbo aktualumas – šiame darbe pateikiama valdymo funkcijų analizė padeda suvokti šiuolaikinių organizacijų valdymo proceso sudėtingumą ir vientisumą bei įrodo kiekvienos funkcijos svarbą ekonomiškai stiprios organizacijos veikloje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai27 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis66.23 KB
Autoriusjole
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagrindines valdymo funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą