Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Valdymo funkcijos, jų samprata ir svarba

Valdymo funkcijos, jų samprata ir svarba

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Valdymo funkcijų istorija. Planavimas. Planavimo esmė ir principai. Organizacijos planų hierarchija. Planavimo proceso valdymas. Planavimo barjerai. Strateginio valdymo atsiradimas. Strateginio valdymo koncepcija. Strateginio valdymo procesas. Organizavimas. Organizacijos struktūros samprata ir valdymo lygiai. Organizavimo tikslai ir objektas. Organizavimo dalys. Darbo pasidalijimas. Struktūrinių grandžių formavimas. Hierarchija. Vadovavimas. Valdymo subjektas ir objektas. Valdymo metodai. Vadovavimo stiliaus samprata. Kontrolė. Efektyvios kontrolės prielaidos ir kriterijai. Kontrolės sistema įmonėje. Reguliavimas – baigiamasis kontrolės etapas. Išvados.

Ištrauka

Apibrėžus organizacijos paskirtį ir strategiją, sukaupus reikalingus pajėgumus, sutelkus darbui reikalingus žmones ir aprūpinus juos būtinais ištekliais, organizacija gali pradėti veikti – daryti produktą, reikalingą vartotojui. Tam, kad daugelio žmonių pastangos būtų suderintos taip, kad su mažiausiais ištekliais numatytu laiku būtų padarytas reikalingo kokybės lygio produktas, organizacijos narių darbas turi būti valdomas (F. Butkus, 2003, p.18-19).
Nagrinėjant valdymo darbo turinį vadybos literatūroje nuolat vartojama valdymo arba vadybos funkcijos sąvoka. Nuo XIX šimtmečio pabaigos priimta valdymą apibrėžti pagal keturias konkrečias vadovo atliekamas funkcijas: planavimą, organizavimą, vadovavimą ir kontrolę. Nors iki dabar šis požiūris buvo kruopščiai tyrinėjamas ir kritikuojamas, jis vis dar visuotinai naudotinas. Todėl galime sakyti, kad valdymas – tai organizacijos narių pastangų planavimo, organizavimo, vadovavimo ir kontrolės procesas bei visų kitų organizacijos išteklių panaudojimas siekiant organizacijos užsibrėžtų tikslų (James A.F. Stoner, 2001, p.10).
Planavimas. Planas yra sprendimo įgyvendinimo projektas. Jame išdėstoma, kokius veiksmus ir kada reikia atlikti, o taip pat, kas juos atliks ir kokiais resursais naudosis, realizuojant sprendimą.
Organizavimas – tai plano įgyvendinimo organizacinės sistemos (žmonių, dalyvaujančių plano realizavime pareigų, darbų ir tarpusavio ryšių) sudarymas.
Vadovavimą plačiąja prasme būtina suprasti kaip sprendimų priėmimą ir jų įgyvendinimo organizavimą. Vadovavimas vyksta atliekant poveikį vienam ar kitam vykdytojui taip, kad šis pakeistų savo veiklą ir priderintų ją prie plane numatytos eigos.
Kontrolė – tai duomenų apie plano įgyvendinimą rinkimas, analizė ir įvertinimas. Koordinavimo esmė – tai vykdytojų veiksmų koregavimas (P. Zakarevičius, 1998, p. 124-133).
Pagrindinis šio darbo tikslas – išanalizuoti valdymo funkcijų sampratą ir struktūrą.
Uždaviniai:
1. Susipažinti su valdymo funkcijų atsiradimo istorija.
2. Apibūdinti planavimo esmę.
3. Išanalizuoti organizavimą ir jo struktūrą.
4. Išanalizuoti vadovavimo svarbą organizacijoje.
5. Išanalizuoti kontrolės ypatumus.

Darbo metodai – mokslinės-teorinės literatūros apžvalga ir analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis57.79 KB
Autoriussweet
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDanutė Klimienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo funkcijos ju samprata ir svarba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2005-12-15 IP: 84.240.56.234
  jurga sako

  ir vgtu besimokantiem visai gerai :):) ;)

 • 2005-10-28 IP: 85.206.197.108
  Mindelyte sako

  MRU besimokantiem vadyba super dalykas :)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
 • Kursiniai darbai
 • 36 puslapiai 
 • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
 • Danutė Klimienė
 • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą